| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 21898  [Dalších 21848 >>]
Zasjaj. 54917
26.4.2024 14:38:52
Pulko, zas bych dělala jiný - kamoska mi ukazovala nějaký test z počtu, nevím z které třídy, co to jako je? Dycky je nejaka forma těch zkoušek nebo zápisu a teď už bych neměla moral to chápat a dodržovat. Ve třiceti jsem si zapsala na college jeden semestr z biologie a po dvou přednáškách toho nechala. Bylo to nesmyslné, v testech několik otázek blbě položených a zapamatovat si znova nějaké názvy, které už jsem se kdysi naučila a zapomněla….. Já nevím, no. Byt Agátou, tak se spíš asi soustředím na ten vysněný obor a vzdělávám se v něm nějak systematicky.
magrata1 95172
26.4.2024 14:28:35
Já fakt obdivuju sama sebe, co jsem zvládala před třicítkou. Byla jsem na mateřské, studovala VŠ, dělala masáže a pedikúru každou sobotu celé odpoledne plus občas i v týdnu, připravovala na talentovky, v půlce druháku začala pracovat na plný úvazek, domácnost, zahrada... Zničila mě až borelióza
Zasjaj. 54917
26.4.2024 14:26:11
Peppo, tak aspoň že nezapomeneš, kam vlastně jdeš. Zapomínáni je proste třídění informaci, čím jsme starší, tím jsme moudřejší, tak to je ~t~
Půlka psa 24064
26.4.2024 14:21:07
Tyhle blbiny bys na dnešní základce vůbec nedělala, takže bys jí nejspíš zvládla ~;).
Zasjaj. 54917
26.4.2024 14:16:56
Babi, Jojo, už jsme někde jinde. Asi bych už nezvládla ani základku, okraje, zápis tak, jak který učitel vyžaduje, někdo nadpis dvakrát podtržený a jiný červeně podtržený, sepisovat diplomku jen abych se naučila sepisovat, ty školy jsou přeci jen pro ty, který tím nikdy neprošli. A přitom mě tak baví studovat, ale tohle už je dávno za mnou. A jsem šťastná, ze nemusím.
Pole levandulové 23006
26.4.2024 14:14:07
Z mé zkušenosti je to lehčí - člověk má víc času, ví, proč to dělá a vybere si obor, který ho baví. Je mi 52 a zrovna jsem odevzdala diplomku.
Dari79 114243
26.4.2024 14:05:37
Myslím, že to s věkem nesouvisí.

Někdo není studijní typ, tak nezvládne VŠ ani ve 20 letech.

Pokud proncipiálně jsi schopná studovat, tak to na jednu stranu třeba hůř půjde to "memorování", na druhou ale máš zkušenosti, které se počítají a spoustu věcí ti to usnadní.

Já už bych nestudovala, co mě zajímá, tak si přečtu i bez ofic. školy. Nudilo by mě psát seminárky, učit se na zkoušky a tak.

2 vš jsem skončila těsně před koncem, právě proto, že už se nic nestudovalo, jen se po mě chtěla xxxx-stránková práce, což už jsem byla líná. Ale já titul mám, takže o ten mi nešlo, a když už se "nemuselo nic učit" a měla jsem "jen psát", tak to se mi teda nechtělo. (Pro případné rejpaly - studium jsem si už platila, nějaké znalosti se mi hodí i v současné práci, titul by mi v ničem nepomohl).
Peppa 133447
26.4.2024 13:33:56
A., držím ti palce! Obdivuju každýho, kdo se dá na studium v pozdějším věku.
Ad paměť, já jdu do obchodu pro tři věci, z toho dvě zapomenu.. závidím těm co nezapomínají ~2~
Lexi. 141305
26.4.2024 13:26:09
Promiň, ale když vidím obor sociální práce - proč to vlastně chceš studovat? Pomůže ti to nějak ve tvém stávajícím zaměstnání, nebo si myslíš že tě studium bude bavit?

Já jen, že k nám do práce se na každé výběrové řízení kde je požadováno VŠ vzdělání nahrne minimálně jedna žena, která absolvovala obor sociální práce ve věku 45+, je krátce po promoci a zdůrazňuje, že v sociální oblasti nikdy nepracovala.
Musím zdůraznit, že naše pracovní činnost je sociální práci na hony vzdálená. Jejich stávající zaměstnavatel také nemá se sociální prácí nic společného. Když se jich zeptáme, proč k nám chtějí jít pracovat, mluví o tom, že chtějí zhodnotit své čerstvé VŠ vzdělání. Všechny působí dost nepoužitelným dojmem a čiší z nich, že studovaly (zřejmě) jednoduchou VŠ asi jenom proto, že očekávali, že po promoci se o ně zaměstnavatelé poperou a budou mít výrazně vyšší plat, než měli doposud. Po odmítnutí bývají zklamané.

Nechci rýpat, jen abys po absolvování nebyla zklamaná.
Ori_on 110091
26.4.2024 12:40:58
Ahoj,
dostudovala jsem druhou VŠ inženýrské studium v téměř 57 letech.
Jde to, ale dře to v některých oblastech ~:-D.
Dalo mi to ovšem víc, než mi to vzalo.
Jsem ale studijní typ, který má neustále tendence vstřebávat nové a nové informace.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 21898  [Dalších 21848 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.