| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 550] Názory 551560 z 21993  [Dalších 21433 >>]
Lexi. 141305
21.1.2023 19:22:32
"jsem si říkala, proč šel vlastně na tu elektro průmyslovku"
- protože rodiče vylučovací metodou usoudili, že elektro průmyslovka je pro kluka dobrá volba. Navíc je celkem manuálně šikovný.
angrešt 114837
21.1.2023 19:21:34
Nepřijde mi šťastnej ten neustálej důraz a upínání se výhradně na "bavit".

"Bavit" u činnosti vyplyne až z toho, kdy člověk tu činnost nějakou dobu provozuje. Nejde "bavit" do foroty, aniž by člověk tu činnost vyzkoušel, to je maximálně jen zábavnost planých snů a vzdušných zámků, ne zábavnost té činnosti jako takové,a to je značný rozdíl.

A dokonce ani není nutný, aby činnost za každou cenu bavila. Když baví, je to skvělé, ale může být pro toho člověka dobrá, aniž by bavila, pokud má jiné klady, třeba ten člověk vnímá její smysluplnost v širším kontextu, významnou užitečnost, těší ho u ní nějaký aspekt, aniž by ho butně bavila ta činnost samotná...

ta představa, že mladej člověk ve dvaceti musí vydumat, co ho bude v následujících letech bavit, a když mu to vydumat nejde, tak je s ním něco v nepořádku a měl by volit náhradní program jen proto, že když nerozpoznal včas svůj zábavný cíl... mi přijde docela zhoubná.

Pokud on sám má chuť zkusit nějakou lehkou VŠ, protože - by rád poznal, co je zač to vysokoškolské studium - no tak proč ne? (za lehkou je považovaný pražský peďák, tam lze studovat i tělocvičné směry, pak není prý úplně těžká MUP, pak prý technické obory na Báňské univerzitě v Ostravě, no a pak třeba různé VOŠky, prý není k zahození zemědělská v Benšově, třeba... ale to, co se říká jako obecná vlastnost školy, nemusí být snadnost pro toho konkrétního jedince). Ale úplně stejně - proč by nemohl zkusit práci v "montovně"? (a proč ten podnik už předem dehonestovat slovem "montovna"?) Nebo proč by nemohl zaměřit činnost do toho, co ho baví teď aktuálně, a zúročit sport? Třeba jít pracovat jako sportovní instruktor (na to stačí vcelku krátké kurzy se zkouškou)? Nebo zvážit zahraniční zkušenost? Nebo cokoli... vždyť to "baví" může hledat celý život, a může to být klidně proměnlivé.

Je jen velmi málo oborů, které vyžadujou jasnou vizi včas, aby se daly stihnout (už tu myslím babi zmínila práva, medicínu, veterinu, farmacii, biochemii...), ale i tyhle obory se pořád dají stihnout, pokud člověk posune začátek systematické přípravy k nim o nějaký rok dva, kterej věnuje vyzkoušení jiných věcí.
Lexi. 141305
21.1.2023 19:19:12
Sportovní kroužek nevede
Sportu se věnuje na závodní úrovni, je několikanásobný mistr republiky
FTVS, trenérství, nebo něco na ten způsob jsem mu navrhovala. To by ho asi bavilo, ale obává se, jestli by se trenérstvím uživil. Tělocvik někde ve škole by prý učit nechtěl.
Na sociální práci on by nebyl
Lexi. 141305
21.1.2023 19:14:06
"nemůže jít jen tak na něco co bude snadný a myslet si"
- on prostě neví.... já jsem myslela na něco technického, v jeho oboru, ale ne přímo FEL, ten vím že je hodně náročný
Federika 14090
21.1.2023 19:07:22
To asi jo.
já už nechtěla dělat matiku, fyziku, chemii, vlastně ani děják, zemák, přírodopis...
babi_ 48341
21.1.2023 19:07:22
TaJ, ještě k té ztrátě času... něco studovat dle mého není ztráta času. Vždycky se v té škole něco dozví, pozná nějaké lidi, systémy, logiku a terminologii toho oboru - všechno se hodí, je to zkušenost. No a pokud to dostuduje, tak fajn, má na to i papír, a pokud ne, no tak nemá papír. Nějak se živit musí tak jako tak. Na VŠ ho mohou podporovat rodiče, nebo nemusí. Nebo podporovat prvních pět let, pokud bude střídat školy a/nebo studovat "věčně". Ta práce může být větší ztráta času, než škola - taky nemusí, samozřejmě.

Ale dle mého ta idea "snadné VŠ" není špatná, a řekla bych, že je i dost rozšířená. Pro studenty je hodně možností různých zahraničních programů, stáží... z práce nebo po dosažení určitého věku už to nejde (nebo ne tak snadno a levně).
babi_ 48341
21.1.2023 18:58:31
Federiko, no mě bavilo právě skoro všechno. Na první VŠ, kterou jsem dělala ještě za totáče, mě nebavily akorát Dějiny mezinárodního dělnického hnutí a navazující Marxismus-leninismus. Jinak mě prostě bavilo kde co. Jako asi furt lepší, než když mladého člověka nebaví nic.

Federika 14090
21.1.2023 18:51:24
Babi,
já bych tohle nemohla
Vybrala jsem si VS jen podle toho, co jsem chtěla dělat, co mě bavilo.Nesnesla bych už asi jedinej předmět, kterej by mě nebavil.
Zasjaj. 54917
21.1.2023 18:49:19
Chtěla jsem napsat ski bum
petluše 39676
21.1.2023 18:48:55
Tam, mě letos jedno dítě konci ZŠ, druhé SŠ. Ani jeden si není jistý, což u maturanta je už trochu problém. Tak doufám, že poslední už to za pár let vědět bude.
[<<Předchozích 550] Názory 551560 z 21993  [Dalších 21433 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.