| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 560] Názory 561570 z 21993  [Dalších 21423 >>]
babi_ 48341
21.1.2023 18:48:20
Zasjaj, myslím, že biochemii neděláš "povrchně", to určitě nejde - ani ji tak vystudovat ~t~ No já leta čekala a zkoušela, zda mě nějaký obor takhle (jako tebe) nadchne, pohltí na desetiletí... a nic, pořád od každého trochu po povrchu, ale dost dobře, takže mě to slušně a přitom zábavně živí :-) .
Zasjaj. 54917
21.1.2023 18:47:43
Pak si udělal MD PhD a dělá vědu na Harvardu. ~t~
Zasjaj. 54917
21.1.2023 18:46:43
Dělat u vleku, tomu můj místní kamarád říká že byl, že byl skle bum v Utahu. Neměl maturitu, je
babi_ 48341
21.1.2023 18:45:19
Dávala jsem odkaz na ty školy-obory hned v první odpovědi. Určitě se tam dá něco najít.
Zasjaj. 54917
21.1.2023 18:44:08
Babi, Blíženci ~t~ milion zájmů. A o mně platí, že všechny povrchně. Nikdy jsem nechápala, že některé děti neví, já chtěla všechno. No ale biochemii stejně nejvíc a dělám ji přes třicet let.
babi_ 48341
21.1.2023 18:43:49
TaJ, na řadě pozic je ale dost jedno, jakou VŠ má, hlavně, že ji má. Takže může dělat v různých firmách za lepší peníze a zábavnější práci, než v montovně. Nemusí předem vědět, co bude dělat.
babi_ 48341
21.1.2023 18:41:59
TaJ, bavěj ho třeba věci, kterými se nemůže nebo nechce živit. A jinak neví. Nebo je mu to jedno - nějak se to vyvrbí. Já ohledně zaměstnání vždycky tak nějak čekala, co život přinese, co se mi zalíbí - to jsem dělala nějaký čas, pak mě zaujalo něco jiného, nebo padla nějaká nabídka... samozřejmě se to nedá s profesemi jako právník nebo lékař, ale s těmi na úrovni maturita - Bc úplně klidně. Mám kamaráda, který se asi do 25 živil v létě sběrem ovoce a v zimě u lyžařských vleků (s maturitou), pak šel do kanceláře, při zaměstnání v ní vystudoval něco na filozofii, a teď po čtyřicítce je na dost vysokém manažerském postu v průmyslovém podniku. Jeho představa "co dělat" vůbec není svázaná oborem.
Můj syn ostatně je to samé - dokáže se živit hodně různorodými pracemi, nemá tedy ani maturitu. Kdyby chtěl něco studovat jen pro tu úroveň certifikace (maturitu nebo i VŠ), vybere si prostě něco, co ho bude trochu bavit a nedá to moc práce ~d~
Zasjaj. 54917
21.1.2023 18:37:24
Lexi, to byl synovec. Ani nedělal nic výkonnostně, ale kdeco rekreačně a na šprtání nebyl. Bohužel nevím přesňe ty školy, ale je z něj osobní trenér a výživář. Jeho žena taky a jsou spokojení.
TaJ 81121
21.1.2023 18:35:50
Babi, tak špatného na tom není samozřejmě nic...jen mi to přijde trochu ztráta času, po roce, dvou zjistit, že to taky není ono...jestli není třeba lepší jít pracovat, něco vyzkoušet a pak podle toho zvolit školu...ale třeba není, no...
babi_ 48341
21.1.2023 18:30:47
TaJ, nemusí tušit nic, respektive má třeba představu několika zaměstnání, která by ho mohla bavit, ke kterým ale vedou zcela různé školy, cesty.
Změnila jsem obor za život nejméně čtyřikrát, pokud počítám dost velký skok jinam, a pokud budu počít i menší úkroky stranou, tak asi sedmkrát. Studovala jsem matfyz, peďák tělocvik+volný čas, andragogiku, přijatá jsem byla i na strojárnu a učitelství češtiny s pedagogikou volného času. Slovy klasika vším jsem byl rád.
Není to vždy tak jednoduché, že než člověk odmaturuje, už "tak nějak ví".
[<<Předchozích 560] Názory 561570 z 21993  [Dalších 21423 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.