| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

  (?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 21969  [Dalších 21899 >>]
Čumča. 160024
17.6.2024 14:37:34
"Kolikrát studenti jdou někam jen proto, aby měli status studenta. Ti mi přijde více nemorální."

souhlasím, Termix
nemorální je např. i studium cizích jazyků na peďáku, když student s dětmi nechce mít nic společného, ale nedostal se na fildu

jen mi to přijde kapinku chamtivé, nezlob se~d~
Termix 105545
17.6.2024 14:17:55
On to nechce na zkoušku. On by to chtěl doopravdy. Ale ano, může se stát, že to nezvládne. Nemorální to možná je, ale syn je chytrý a vzhledem k výsledkům ze dvou různých scio restů vím, že se na obě školy dostal z předních příček.
Kolikrát studenti jdou někam jen proto, aby měli status studenta. Ti mi přijde více nemorální.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
17.6.2024 14:16:32
Bylo to hned po maturitě, takže rodiče to stálo stejně jako by studoval jednu. Mimořádné schopnosti nepochybně mà.
Čumča. 160024
17.6.2024 14:10:06
je to trochu diskutabilní morálně - protože na místě té "fakulty na zkoušku" mohl sedět student, pro kterého je to studium snů...
Ropucha + 2 120300
17.6.2024 14:04:22
Jsou takoví, kteří dvě školy souběžně vystudují, ale to asi vyžaduje mimořádné schopnosti a mimořádnou vůli.
A finančni zázemí, protože práce se s dvěma školami asi kloubí už obtížně.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
17.6.2024 13:56:30
Jeden příbuzný vystudoval současně práva a ČVUT.
Bára + 4 20280
17.6.2024 13:52:48
Vůbec netuším, jaké obory chce mladý Termix studovat. Ale zažila jsem kombinace, kde jsem si říkala, klobouk dolů. Měla jsem spolužáka, který studoval jadernou fyziku a k tomu si přidal po dvou letech medicínu. Nakonec skončil jen u medicíny a dnes je ve svém oboru na špičce. Na koleji s námi byl další, který studoval paralelně medicínu a práva, dokončil obojí.
Když po prvním roce skončí na jedné a tu druhou skončí v řádném termínu, nic nehrozí. Při delším prodlužování se pak platí školné. Ale každá fakulta to má asi jinak.
Ropucha + 2 120300
17.6.2024 13:29:59
Termix, utkvěly mi v paměti ty dvě školy, které jsi tu psala, protože shodou okolností znám člověka, který přesně tuto kombinaci chtěl studovat. Vystřízlivěl hned v prvním semestru :-) Myslím, že nic nehrozí, když se zapíše a nebude zvládat, prostě na jedné škole skončí.
Moje dítě mělo stejné plány na jiných oborech a tam vím, že v prvním ročníku nepovolovali přerušení studia, asi právě z těchto důvodů, aby jim tam nevisela řádka studentů, kteří mají školu jen v záloze. Museli řádně splnit dva semestry, nebo odejít.
Můj student to tedy také vzdal hned.
Původně si ještě hýčkal myšlenku, že na druhou školu znovu nastoupí později, až bude ve vyšším ročníku
první školy, ale to už vyšumělo.
Vítr z hor 100046
17.6.2024 13:27:48
Dvě školy souběžně studovat může, ale pokud tu druhou bere jako že "na zkoušku", musí počítat s tím, že každý semestr se mu započítává do let, které má nárok odstudovat zadarmo.
Takže za první rok má na dvou školách odstudované rovnou dva.

Kamarád kdysi oficiálně chodil na dvě školy, protože ta druhá mu zajistila kolej. Už nevím, kolik na té druhé odstudoval semestrů. Bohužel ta jeho hlavní škola byla dost drahá, co se týče "přesčasových roků", a nemilosrdná, takže mu započítala i předchozí placené a řádně dokončené studium na státní VŠ, takže najednou byl rád, když vystudoval aspoň bakaláře.
Víc si nemohl dovolit, mám dojem, že po něm chtěli za každý semestr asi 30tis.

Z toho důvodu jsem svou druhou vysokou školu v ČR studovala jako zahraniční studentka...
kosatka2 89902
17.6.2024 13:26:07
Vyloženě sankce není, jen se mu i neúspěšně ukončené studium započítává do celkové doby studia, takže kdyby pak přetahoval, může mít studium zpoplatněné, jestli se nepletu.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 21969  [Dalších 21899 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.