| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 870] Názory 871880 z 21993  [Dalších 21113 >>]
Persepolis 107413
4.7.2022 12:32:42
Taková perlička. když sem přijel, tak nejdřív absolvoval asi roční intenzivní kurz češtiny a když pak nastoupil na medicínu, tak úplně zpanikařil, že celou dobu učil špatný jazyk, jelikož většina jeho spolužáků mluvila slovensky.~:-D
Persepolis 107413
4.7.2022 12:28:36
Ten český program využil i můj zeť a vzhledem k tomu, že pro araba je čeština sakra těžkej jazyk, tak když už se jí jednou naučil, tak tu i zůstal, stejně jako hodně jeho kamarádů z té oblasti. Což je asi účel toho programu. Ale zrovna u Slováků to asi velký efekt nemá.~:-D
...j.a.s... 81911
4.7.2022 12:19:58
Valkýro, možná je škoda, že jsi na medicínu nešla, protože už tím krokem by ses řídila sama sebou a ne matkou. Je škoda, že i ve svých kolika? padesáti? letech napíšeš, že máma dobře vytušila, že nemáš píli, výdrž atd... Už jen to, jak to píšeš, ukazuje, jak moc máš mámin naprosto trapnej názor násobně výš než svůj názor a postoj. Napadlo tě někdy, že to, co říká tvoje máma není relevantnější, že ona nemá patent na rozum a to, čím ti léta krmí hlavu vůbec není o tom, jak moc chytrá jsi nebo nejsi, ale je to jen a jen o ní. Ona nad tebou chtěla mít pouze moc, bohužel se jí to daří i v tvé dospělosti. Mimochodem jak získáš nad někým moc? Jenom tím, že ho budeš schválně shazovat a říkat mu vše, čeho se ten druhý i bojí. Rozhodně mu nedáš najevo, že je chytrý a schopný. Možná na tebe máma vnitřně žárlí, a proto by nikdy nepřipustila, že jsi chytrá a že bys mohla dokázat něco víc než ona.
Cimbur 64764
4.7.2022 11:42:02
Zájem vysoce převažuje počet studijních míst. Hodně dělá to, že u nás studuje množství cizinců, kteří tu pak nezůstávají pracovat. Na českém programu tvoří slovenští studenti často podstatnou část ročníku. Pak jsou tu anglické programy, ty jsou placené a využívají je studentiz mnoha zemí.
Ropucha + 2 120300
4.7.2022 10:54:37
Bouřko, ano, pokud chce člověk společenskou prestiž a peníze, zrovna lékařství je dost krkolomná cesta. A ještě nebezpečná pro pacienty.
Lékaře by měli dělat lidé, kteří to dělat chtějí, protože je zajímá obor a mají k tomu předpoklady.

Bouřka 7675
4.7.2022 10:40:56
Taky myslím, že tomu odpadla ta aura. Náročné studium, náročné zaměstnání, vysoká zodpovědnost a přitom to platové ohodnocení běžného doktora zase až takové terno není.
Stará husa 154854
4.7.2022 10:37:26
Z naší třídy na ZŠ je jeden spolužák zubař, že třídy na gymplu jeden spolužák lékař a jedna spolužačka zubařka. Děti na gympl nechodily, tam je jasné, že ze Střední zemědělské a z elektroprumyslovky na medicínu nikdo nešel. A ani děti mých přátel, známých nebo kolegu v práci nesly žádné na medicínu. Švagr se švagrovou jsou lékaři, ale děti nemají. Moje praktická doktorka má dceru taky doktorku, ale té už je kolem 40. Zdá se mi taky, že v dnešní době je méně zájemců o studium medicíny. Podle mě je to nejtěžší VŠ, trvá nejdéle a člověk po skončení studia musí dělat atestace, není hned plnohodnotný doktor, takže to studium je opravdu velmi náročné a dlouhé a není to zpočátku adekvátně k tomu zaplacené. A holky mají ještě komplikované mateřství.
Ropucha + 2 120300
4.7.2022 10:13:01
Kolik spolužáků z mé gymnaziální třídy se hlásilo na medicínu, už si nepamatuji, ale hotových lékařů, kteří pracují v oboru, je dnes 5, pokud vím.

Z okruhu spolužáků a kamarádů mých dětí se nějací na medicínu hlásili a studují, ale že by to bylo nějaké převažující vysněné povolání, to se mi nezdá.

Děti lékařů, které znám, některé jdou ve stopách rodičů a některé ne.

Tak nevím, jestli to je nějak vypovídající ~d~

Myslím, že maloměšťácká aura kolem PANA DOKTORA už dneska nefunguje a panuje realističtější pohled na to povolání.
Dana 143148
4.7.2022 10:02:56
Pokud vím, tak větší počet zájemců je o stomatologii než o všeobecnou medicínu. Dřív to bylo obráceně.
Evelyn1968,2děti 6269
4.7.2022 10:01:48
Za mě mají lékaři nejtěžší zaměstnání a největší zodpovědnost ze všech, mají můj obdiv, ale svým dětem bych to nedoporučila. My nejsme moc psychicky odolni.

Nevím, jak je to teď, ale když jsem pracovala v nemocnici, tak doktorka ve službě dělala půl noci akutní příjem, já jsem šla ráno domů a ona znova do prace.
[<<Předchozích 870] Názory 871880 z 21993  [Dalších 21113 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.