| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Školní potřeby

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 3697  [Dalších 3657 >>]
Ropucha + 2 120300
12.10.2023 20:08:21
Federiko, boží fotka.
Přesně takto to vypadalo u mých dětí.
Maturovali na jedničky a hravě se dostali na VŠ, kam je tradičně přetlak, tudíž předpokládám, že na kusu hnusného, nepraktického a neekologického igelitu vzdělávání opravdu nestojí ~:-D
S estetickou kulturou jinak nemají problém, jeden studuje umění a druhý chodí do práce v obleku :-)
Delete 8214
12.10.2023 20:06:14
Vidíš, a to zase přijde nepochopitelné mně, psát každou hodinu. I sebekratší test sebere z hodiny čas, který se dá využít efektivněji. Při čtyřech hodinách matiky týdně ti 4x desetiminutovka (i s rozdáváním a vybíráním) zabere vlastně jednu celou vyučovací hodinu. Takže ze 180 minut 40 minut testuješ, co děti zvládli během 140 minut pobrat. Proč?

Přičemž nastartování hodiny po testu chvilku trvá, na všechny fáze procesu máš místo 45 minut jen 35, v lepším případě.

Pro mě i test každý týden je až moc často ~d~.

Na to, abych viděla, jak dítě pracuje, co umí a co neumí, nepotřebuju testy. Testy jsou ke zhodnocení toho, co se naučilo. Před tím je prostor na nějaký vývoj. Ten proces sleduji a koordinuji, v testu pak vidím, zda bylo dosaženo cíle.
Federika 14090
12.10.2023 19:20:15
A že pak učitelé utíkají-to se fakt nedivím, to je pak úplně nevděčná práce.
Federika 14090
12.10.2023 19:19:37
Delete,
ale když u nás píšou testy každou hodinu. Krátký, ale píšou, to by se nemohly vybírat pokaždý sešity. A podle těch testů pozná učitelka, co komu schází a případně to zopakujou. Co mají v sešitě ji fakt nezajímá, ale ty děti vidí, když tam mají blbost, protože se musí vlastně připravovat z hodin na hodinu.
Z češtiny taky píšou každou hodinu.
Delete 8214
12.10.2023 19:09:40
No je to úděl především matikářů a češtinářů. Tam to prostě nemůžeš nechat až do testu a až po špatné známce hledat, kde je problém.

A ano, spousta matikářů si nic nevybírá a opravuje jen testy a nadává na děti, že to nebo ono neumí a že se to mají doma naučit, ale to zase není můj styl. Já je učím, je na mně, abych zjistila včas, kde mají problém....aby v testu mohli ukázat, co umí, ne co neumí.

A protože testy mají hlášené dopředu, mohou si čas zorganizovat tak, aby se nemuseli učit v den, kdy zrovna vybírám pracáky ke kontrole (sešity, kam si píšou zápisy, vyberu tak jednou za čtvrtletí).

A dělám to pro ně, ne kvůli sobě.

No a jasně, že ty bys nenaběhla, ale ty jsi jedna z mála. Já už zažila dost rodičů, co naběhli. A nejhorší jsou v tomhle rodiče - učitelé, zejména v mém bývalém působišti si dávali obzvlášť záležet a každou chybu svým kolegům z jiné školy dávali (no, spíš dávaly) patřičně sežrat. I několik odchodů (útěků) kolegyň v důsledku takového vypruzování se konalo ~d~.
Federika 14090
12.10.2023 18:57:28
Kat,
nám bylo řečeno, že se to bude odehrávat od výsledků podrobný analýzy.
Ale naposledy se dozvěděl, že to tam ještě ani neposlali. A škola bude jednat podle toho, jak to dopadne.
No dobře, takhle teda snad asi stihne i odmaturovat:-)
Federika 14090
12.10.2023 18:55:30
Delete,
já si to neumím ani představit. Já bych jako rodič nenaběhla~:-D, protože většinou nevím, co mají v sešitě. Ale tam mají blbosti, by dít zjistilo samo, když by se mu následně nepovedl test. spíš by rodiče reptali, kdyby učitel vybral sešity, protože zrovna ten den by se dítě chtělo třeba učit~:-D
A naopak, kdybych byla učitelka, tak mě jímá hrůza při představě, že musím vybírat sešity, kontrolovat je.a ještě na ně dávat pozor. A pak je včas opravit a vrátit, to bych asi zvládala nejhůř.
To je snad horší než překlad, kterej musíš odevzdat včas~:-D
K_at 121378
12.10.2023 18:53:44
Doufám, že budou příčetní.
Federika 14090
12.10.2023 18:48:36
Kat,
to nezůstane určitě. Jen na to mají 60 dní od výslechu. A to ještě neuplynulo.
Táhne se to.
Federika 14090
12.10.2023 18:47:42
Jo, to jsou ty papíry, co si vytáhne v autobuse a pak si je klidně dá třeba do kapsy... doma hodí do bedýnky~:-D
Ale zas to všechno umí.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 3697  [Dalších 3657 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.