| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Vánoce

O všem, co se pojí k Vánocům
  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 57389  [Dalších 57349 >>]
Pam-pela 97353
31.12.2023 17:55:05
I treba detska psycholozka. Jsou to nekdy nesdelitelne veci… mnoho odborniku to casto neprokoukne zvenci. I ten status vzdelaneho vyznamneho rodice prohlednuti komplikuje.
angrešt 114837
31.12.2023 17:53:02
Kat, jo, přesně tak jsem to myslela - od jakého momentu je touha po-moci ve skutečnosti vnitřní touha "po moci".

jinak tuhle konkrétní věc nechci veřejně nijak specifikovat, jde o soukromí jiného člověka. Můžu z toho popsat jen to, co bylo čistě moje prožívání. A ta radost z toho, že můžu pomoct - hele, takhle prostej prožitek to bohužel právě nebyl. Vedle spousty reálný hrůzy, pocitu bezmoci a horečnýho přemejšlení, co mám sakra dělat a jak to udělat správně, a to jak objektivně, tak zároveň i tak, abych se sebou vydržela, pokud to nedokážu a dopadne to špatně...se do toho právě začaly vplejtat takový divný pocity, moc velikášský, moc velká touha vyzkoušet, jaký by bylo zneužít toho, že ten druhý člověk mi v tu chvíli je vydaný na milost i nemilost a já mám tu moc rozhodnout za něj "co je pro něj dobrý, protože já vim líp než on, co je pro něj dobrý", prostě cejtila jsem, že tohle - nechci, nechci to v sobě, ale zároveň to v sobě mám a tím, že si dupnu nožičkou "neci tě", to nevyřeším... a že to budu muset zvládnout se sebou nějak jinak... fakt to pro mě byl docela náraz. Přesně, jak to píše zasjaj - občas prostě vyhlídne nejhorší běs ze mně samotný.
TaJ 81121
31.12.2023 17:49:34
Kaipo, taky je to pro mě divný a jsem ráda, že naši se vždycky o všechno zajímali, nevyzvídali a nenaléhali, spíš řekli svůj názor, nic nám nenutili, ale ten zájem prostě měli. A spoustu věcí jsme s nimi probírali. Manžel to má se svojí mamkou podobně. Stejně se to snažím dělat i se synem, on sám od sebe až tak často nepřijde, nebo není tak sdílný, ale když za ním přijdu a zapředu tak nějak nezávazně hovor, tak se často rozpovídá...a je vidět, že je nakonec rád, ale sám od sebe by třeba nepřišel.
Kaipa 98564
31.12.2023 17:47:42
Inko, přesně. Samozřejmě jsem občas kroutila očima, když se podle mě zajímali moc, ale pořád lepší než vůbec. Ve vztahu ke svým dětem to mám podobně, určitě jsem jim občas lezla (a lezu ) na nervy, ale vědí, že tu jsem pro ně a že mi na nich záleží nejvíc na světě, což holt projevuju i tím, že se zajímám.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
31.12.2023 17:47:32
Asi to tak bude
Kaipa 98564
31.12.2023 17:45:08
Inko, je to zřejmě jako u domácího násilí - na vzdělání, postavení, majetku,... nezáleží.
Ani jsem to tady neměla číst.~:(
angrešt 114837
31.12.2023 17:43:52
Dobře, tak "dírky, by molekula prošla" :)

Nechápu, ty motivace prostě nechápu. Asi fakt, ja říkáš, součást systematického poškozování, cokoli se hodí.

Hele, pro mě třeba byla strašně palčivá zdánlivá úplná pitomost - vytrvalé odmítání koupit mi podprsenku. Musela jsem dost dlouho v pubertě chodit bez podprsenky, prostě jsem žádnou neměla (a svoje peníze na ni taky ne), trapnost, výsměch kluků, protože jsem měla velká prsa a přes trička to bylo strašně vidět, a ponižování se před matkou a ubrečené prošení, abych směla dostat podprsenku, a choulení ramen, abych ta prsa trochu schovala, s okamžitou herdou "narovnej se"... a taky nevim, prostě představit si tu motivaci fakt nejde. Teda zpětně, možná, od doby, co vím (hlavně od manžela), jakou slast jí navozuje můj pláč a jak se u toho začne prý smát rozkoší (já to nevidim, protože mám v tu chvíli co děatsama se sebou), tak možná proto, tehdy, že ji rajcoval ten pláč, ale prostě fakt nevim. Jasně, zvenčí "taková blbost" - ale já se dodneška mám velký problém narovnat tak, aby byl vidět profil hrudníku a bylo vidět, že mám prsa. Je to prostě všecko hrozně divný a rozumově to moc chpat nedokážu ani teď.
K_at 121378
31.12.2023 17:43:15
Zasjaj, máš li možnost, zkus to s někým zpracovat. Jenom můj pocit - nikoliv narcistní, ale syndrom hodné holky. Když nebudeš dost hodná a úžasná, tak si přece nezasloužíš.... Ale to je fakt jen můj dojem. Nebrat vážně, jen plkám.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
31.12.2023 17:42:28
Mě by trápilo, kdyby se naši nezajímali o mojí školu a kluky se kterýma chodím.
K_at 121378
31.12.2023 17:40:42
Angrešte, a nebyla to prostě radost z toho, že můžeš něco udělat? Že můžeš pomoci? Docela jsem ráda, že to tu otvíráš, protože tím, že se mi průběžně v životě objevují blízcí lidé v dost hnusných životních situacích, jsem se často dost děsila, jestli nemám problém i já. Jestli mi to nedává přesně tu moc, tu pozici síly. Myslela jsi to tak? Vlastně sama nevím. Ale vzhledem k tomu, že z toho často padám na hubu a leckdy nespím a taky jsem se z toho kdysi psychicky sypala, tak to úplně 5yp narcisa nebudu. 🤦🏼‍♀️
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 57389  [Dalších 57349 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.