| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování letadlem

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 600] Názory 601610 z 9025  [Dalších 8415 >>]
Stará husa 154854
31.1.2024 22:33:52
Mám z létání trochu nepříjemný pocit a necítím se v letadle úplně bezpečně, ale že bych vysloveně panikařila, to ne. Spíš je mi nepříjemný ten malý prostor, létám jen charterovými lety na dovolenou a mám pocit, že každým rokem je tam méně místa. Když jsem letěla do USA, tak to bylo velmi pohodlné, velké křeslo, plno místa na nohy, takže i těch 9 hodin se dalo vydržet.
Jerry G. 159407
31.1.2024 22:27:47
Ja jsem mela takove obdobi, kdy jsem resila dost stresovou situaci a k tomu jsem letala tak jednou za dva mesice..
Co mi pomahalo, sedela jsem si do ulicky a hrala uplne debilni hry a la tetris atd. aby se odreagovala a cucave bombony.
Vážný2 158667
31.1.2024 22:27:29
V letadle jsem kdysi zkolaboval, naštěstí jsem se probral na počátku sestupu, takže už neměnili letiště, jen mne odvezla letištní sanitka k doktorovi na letišti. SKončil jsem po prvním segmentu na ARU v Paříži s nějakou arytmií, ale jen dočasnou. Akorát jsem pak pár let nelétal a taky jsem se z té Paříže musel dostat do Prahy vlakem, což byla úloha sama pro sebe.

Pak jsem potřeboval začít létat na projekty. Měl jsem obvykle při startu hrůzu a bylo to hodně psychické. Hodně jsem to taky prožil když nám firma na Family Day zaplatila letenky na okruh Cesnou nad Prahou - pro dětské výherce soutěží a jednoho rodiče. Obě děti něco vyhrály, takže podruhé jsme to pak vyměnili za let Andulou. Při startu Cesny jsem si myslel, že znovu omdlím.

Pak jsem začal létat na zahraniční projekty 1x za týden-dva. Hodně mi pomohlo, že jsem se proletěl v trenažéru, nejprve myslím Airbusu a pak občas létám na trenažéru L410 za domem Václaváku, ani to není tak moc drahý. A taky jsem měl nakoukáno spoustu leteckých pořadů (hlavně o nehodách ~:-D).
Ropucha + 2 120300
31.1.2024 22:25:39
Bojím se.
A řeším to tak, že nelétám.
Informace mi také nechybějí, ale pocit je pocit.
Bojím se i o své blízké, když letí. Mnohahodinové přelety docela trpím tou představou, že můj člověk "visí někde v nějaké skořepině ve vzduchu půl dne" :-)
Nejsem labilní, panikařící typ, ale trochu klidu mi to bere.
Ale o své lidi mám nakonec starost, i když jedou delší trasu po zemi.
rekla 105489
31.1.2024 22:02:58
Zítra nás čeká dlouhý let a já mám panickou hrůzu z létání. Vlastně mě to hrozně štve, protože pokud má člověk létání rád, už je to taková součást dovolené, takže mě mrzí, že to protrpím.
Přitom létám tak minimálně 2x do roka, mám za sebou i dlouhé lety, ale vždy je to v kombinaci prášků na uklidnění a alkoholu. Když se mi za letu něco nezdá, jsem schopna i chytat cizí (sousedící) lidi za ruku a vyprávět jim, jak moc se bojím... Naštěstí jsem se vždycky setkala s pochopením, myslím, že nejsem nijak nepříjemná, jen se prostě strašně bojím.

Jste na tom někdo podobně a jak to řešíte?

Samozřejmě vím, že řešením je nelétat, ale zase se chci někam podívat, nechci kvůli tomu omezovat rodinu. O děti se odmalinka v letadle stará manžel a myslím, že oceňuje, že do toho jdu i přesto, jak hrozný to pro mě je...
Rozumově všechno vím (nejbezpečnější druh dopravy, letadla i piloti jsou na všechno připravený atd., atd...)
Pomohl třeba někomu nějaký ten kurz na Ruzyni? Kinezologie? Terapie? Nějaká alternativa?
Červená malina 114174
10.11.2023 20:02:31
Pohromadě se obvykle nesedí. Za to se nejmíň 5-10e připlácí. Holt to bez sebe 2 hodiny vydržíme.
Červená malina 114174
10.11.2023 20:00:02
Hledám na kiwi a pak kupuji přímo u leteckých společností. Občas se nám podaří ulovit letenky od 300,-. Cena je tedy bez zavazadla, výběru sedadla atd. Jezdíme pouze s malým batůžkem, který je v ceně. Naposled jsme letěli z Malorky do Valencie za 12e. Levněji vychází letenky s přestupem. Nejlevnější bývá Ryanair.
Termix 105545
10.11.2023 18:33:57
Vždy koukám přímo přes letecké společnosti. Osobně doporučuju nekupovat přes zprostředkovatele jako Kiwi a spol,
Mám osobní rekord čtyři zpáteční letenky na Mallorcu včetně jednoho kufříku a mìsta pro děti vedle mě za 16 euro. Bylo to teda z Berlína a letěli jsme na prodloužený víkend. Termín byl tehdy na pololetní prázdniny.
Nejlevnější letenky jsou vždy mimo sezónu, v hlavní turistické sezóně to je jen o hodně velkém štěstí. A taky se často vyplatí kupovat letenky dlouho dopředu. Třeba do USA jsme celá rodina letěli za 40 000 o letních prázdninách, ale z Mnichova a letenky jsme kupovali devět měsíců předem.
Kopřiva Dvoudomá 34182
10.11.2023 18:06:46
Já mám pocit, že nakoupit pět letenek za tyto ceny, ještě aby se sedělo pohromadě, v podstatě nelze.

Nebo jsem fakt na to kopyto. ~d~
nekázanka 7331
10.11.2023 17:57:08
A ještě je dobré při nákupu letenky změnit IP na zahraniční, odpovídající zemi, jakou mají dané aerolinky. To jde přes VPN, jsou na to na internetu návody.
[<<Předchozích 600] Názory 601610 z 9025  [Dalších 8415 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.