| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : prosinec 2006

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 16783  [Dalších 16753 >>]
Jiřka + 2
  • 
23.10.2013 13:44:59
Ahoj holky!
Zdravím po ani nevím jak dlouhé,ale dlouhé době:)
Koukám, že tady to pořád docela žije.
Jsem doma se starším nemocným, tak sem zabrousila i sem.

Téma, který tu řešíte už jsme doma taky probírali.
Překvapilo mě, ted nevím, kdo to psal, že hlavně kluci,narození po červnu nebo červenci by skoro automaticky měli jít do školy až v 7mi letech...
Budem to řešit u mladšího Marka, je narozený 29.8..Ale pokud nenastane nějaký problém, počítám spíš s tím, že za dva roky půjde do 1. třídy.Nijak extra drobný asi nebude,s mluvením problém taky ne.V některých věcech ,jako třeba počítání a písmenka se mi zdá malinko napřed, než byl v jeho věku jeho brácha.Ale to bude tím, že to vidí u něj.Sociálně si myslím taky problém mít nebude, ve školce dobře zapadne, je oblíbený.Teda hlavně u holek, s těma kamarádí podstatně víc :)

Je to teda tak, že kdybysme chtěli, aby šel v 6 letech a 2 dnech do školy, museli bychom s ním někam do poradny pro doporučení?
Kacka + 3 43585
22.10.2013 20:30:53
Tut, on ma i Jonasech nejakou dg? Toho pidu jsem videla snad naposledy jako miminko... Bylo by mile se zase jednou potkat, myslim.
Kacka + 3 43585
22.10.2013 20:30:02
Akret, holky maji pravdu. K zapisu jdou deti, ktere dosahnou veku 6ti let do poslednich sprna daneho roku. Takze nas pan Mazanek je letos uz predskolak (i dle doporuceni skolky - zadnej odklad se pry konat nebude). Ivety Kubik si taky jeste rok pocka (myslim, ze je 5/9).

Jinak všechny zdravim...zrovna dneska Anicka vytahla nejake stare fotky ze srazu a moc jsme se nad nimi spolecne bavily :)
Akret+Linda12/06+Mikuláš09/09 5950
22.10.2013 16:39:11
Miky taky urcite nebude driv zralej,budu rada,ze pujde az pozdeji. Prave jsem chtela vedet jestli bude muset k zapisu a zadat odklad nebo k zapisu jeste jit nema
Leny+3 6674
20.10.2013 22:01:55
Akret, jasně, já mám 2 děti zářijový, jdou normálně, za 2 roky k zápisu, ve školce si užijou 4 roky, když choděj od 3 let:-) Do školy dřív jít může, ale musí mít potvrzení z PPP a to oni neradi dávají, i naše ředitelka ze ZŠ říkala, že to nerada vidí, když jdou dřív, že prostě ty děti nejsou zralý (sociálně). Já mám Alexe 17.9.2009, takže ještě skoro 3 roky bude ve školce:-)
Zajdulka 42924
20.10.2013 20:49:55
Akret brácha je taky 7.9. a měl odklad. Ale to už je 20 let.
BERBER+A+L+V 7963
19.10.2013 15:49:28
Akret, já si myslím, že září je diskutabilní.. záleží asi na jeho šikovnosti, vyzrálosti..
Obecně se říká, že kluci od června (?) by měli mít odklad, ale přistupovala bych k tomu individuálně. Posoudíš ty jako rodič, případně učitelka ve školce, případně psych.ped.poradna..
Na druhou stranu, do školy může jít dítě dokonce až do prosince toho konkrétního roku..
~d~

Verunka je červencová, teoreticky by taky mohla (?) jít o rok později, a mne by to těšilo, bo by měla super učitelku jako Anička a teď Lenička..
Ale tak nějak si myslím, že školu "dá", a k odkladu nebude opodstatnění..

Další otázka je logopedie, řeč má dle mého "příšernou", snad ještě horší jak Lenička. Ale má ještě 2 roky na to, aby dozrála.. ~3~
Akret+Linda12/06+Mikuláš09/09 5950
19.10.2013 9:18:11
Holky,mala vsuvka- kdyz je Miky narozenej 7.9.2009, tak ho jeste cekaji dalsi dva roky ve skolce, ze jo? Pristi rok jeste nebude predskolak, je to tak?
Petulda s Emou 45161
30.9.2013 10:42:23
Ahojte,
Ema zatím ve škole O.K. V matematice bude asi dobrá, u psaní myslím, že ji něčím bacím, co všechno u toho dělá, jak se kroutí apod. ;-) Co zatím dělá menší potíže je čtení. Ale jsou to začátky, tak to nějak nehrotím ~;((

Na narozeniny nebo vánoce (podle toho, jak to vyjde, ještě nevíme) plánujeme kolo a tablet. Asi dáme tablet k narozkám a kolo k vánocům. Kolo bude určo potřebovat příští rok větší a pokud není sníh, tak na něm jezdí po dvoře i v zimě, takže se nám vyplatí ho koupit i v zimě~:-D. No a o tabletu mluvíme už delší dobu, hrozně si ho přeje, tak jí to splníme. Zbytečných krámů má hafo, tak aspoň něco, co si přeje... No a pak už jenom nějaké drobnosti. Naštěstí ji jaksi přestaly bavit barbíny a monsterky...ale kdo ví, s čím zas na nás vyrukují prodejci a hlavně reklamy v televizi, že ~l~

Za každý další tip tady budu taky ráda :-ú

Mějte se!
BERBER+A+L+V 7963
28.9.2013 21:55:50
U Leničky 29~Rv

Ale zdědila super učitelku, co měla Anička, takže věřím, že to bude ok ~6~

Otázka do "pranice" - nějaký nápad, co k narozeninám?? ~5~~8~~d~
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 16783  [Dalších 16753 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.