| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červenec 2007

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 2086  [Dalších 2056 >>]
Sharien 55442
16.6.2010 15:43:15
Ahoj, mam na vas velkou prosbu: potrebuju pomoct pri psani rigorozni prace, ktera se tyka interakce ve skole mezi uciteli a zaky. Jedna se o anonymni dotaznik na webu www.interakceveskole.cz , urceny pro ucitele 2. stupne ZS a SS. POkud mate treba nejake zname, mohly byste jim poslat oficialni zneni pruvodniho emailu? Holky diky moc, spatne se mi pro RD a v tehu shani dostatecny vzorek ucitelu a budu vdecna za kazdou pomoc

Oficialni email:
Dobrý den,
ráda bych Vás požádala o spolupráci na rigorózní práci (vznikající na Katedře psychologie FF UK Praha pod vedením PhDr. I. Gillernové), která se zabývá interakcí ve škole mezi učiteli a žáky. Stěžejní částí je dotazník Učitel o sobě, vyvinutý na katedře Psychologie FF UK PhDr. I. Gillernovou a kol., který je zařazen mezi oficiální evaluační prostředky Národního ústavu odborného vzdělávání. Dotazník interakce učitele a žáků zjišťuje charakteristiky vzdělávacího a výchovného působení učitelů na žáky a je určen pro učitele 2. stupně ZŠ a SŠ. Vyplnění dotazníku zabere přibližně 15 minut a může učiteli pomoci zamyslet se nad tím, jak právě jeho vidí žáci. Dotazník je anonymní, nikde nefiguruje Vaše jméno ani jméno školy. Budu velmi vděčná za vyplnění dotazníku a také jeho další šíření mezi Vaše kolegy a kolegyně. V případě jakýchkoliv dotazů budu ráda, pokud se na mne obrátíte. Dotazník je umístěn na webové adrese www.interakceveskole.cz .
Předem děkuji za Vaši pomoc. Mgr. Pavla Majerová
Gerberka1 78633
15.6.2010 18:46:20
Ahoj holky,

LENI - chci tě utěšit nebo povzbudit ohledně toho podezření na autismus u Lukáška.....s mým starším synem se taková věc táhne od 1. ročníku ve školce, tam nám doporučili poprvé vyšetření v PPP, potom jsme šli už 3x za dobu, co je ve škole, ale z žádného dosavadního vyšetření nevyšla žádná konkrétní diagnóza.....teď nás nově doporučila učitelka do nějakého specializovaného pedag. centra u nás v Brně (tam jdeme až v říjnu, mají tak dlouhé čekací lhůty). Podle všeho je totiž syn na to, aby to byl vyloženě autismus, "příliš v reálu", ale určité zvláštnosti chování (hlavně mezi vrstevníky) má pořád. On spíš zaostává v těch sociálních návycích, v kontaktu s vrstevníky a jednání s nimi, u něho to spíš vypadá na ten Aspergrův syndrom v určité oblasti - velice v kostce řečeno, říkám - s ním se to táhne už od školky....a taky nejsem vůbec žádný odborník, tak to říkám tak "po selsku"~;), snad mi rozumíš...

já ti to píšu jenom proto, abys věděla, že s Lukáškem určitě nejsi sama v těchto problémech~R^. A jestli se můžu zeptat - z čeho se tak usuzuje na podezření na autismus? Ono je to hodně těžké a taky se to špatně popisuje, to vím sama....Držím palce s tím vyšetřením, uvidíš, jak dopadnete, ale ta diagnoza se velice těžko stanovuje a usuzuje.

Budu na tebe myslet, že od toho 1.7. už seš v práci, mě to čeká o dva měsíce později, už mám potvrzený nástup od září a malý do školky....no, taky jsem na nás zvědavá, jak to budeme zvládat. Hlavně že ti dopadla dobře operace toho žlučníku.

LUSLI - posílám pusinku Terince~s~ i Nikolce! Jak ti roste beruška malá? Už máš asi po šestinedělí, viď? Užívej si miminka!

SHARIEN - bohužel neporadím, nemám zkušenost s tímto oborem, snad ti někdo jiný poradí~d~
Sharien 55442
15.6.2010 11:49:37
Leno no mas toho teda dost... tak snad to dopadne co nejlip!!!
Sharien 55442
15.6.2010 11:48:48
Holky, prosim vas, mam na vas velkou prosbu mimo tema deti. Kdo nekdy ucil na ZS (druhy stupen) nebo SS, muzete mi prosim vyplnit dotaznik na rigo? Nebo kdyz ho date dal nejakym ucitelum nebo nekomu, kdo preda ucitelum, budu moc vdecna, potrebuju posbirat 150 dotazniku idealne do porodu Dotaznik je tady: http://www.interakceveskole.cz/
luslik+Niki07/07+ Terí04/10 16719
15.6.2010 7:20:09
Léňo doufám, že se autismus nepotvrdí a u Lukyho se časem všechno srovná. Mám autistického bratra, tak vím o čem je řeč. Taky hodně záleží v jakém je to rozsahu. Tak kdyby už,tak přeju ať je to aspoň co nejmíň a hlavně ať to víte co nejdřív. Čím dřív se na to přijde tím lepší vyhlídky, že se s ním bude dát nějak pracovat a bude na tom líp. V dnešní době už to naštěstí není takový otazník jako před dvaceti lety.
Léňa, Miky04+Luky07 26532
14.6.2010 23:55:28
ahoj, jen nakukuji, omlouvám se že nebudu reagovat, je toho tady docela dost, jen jsem zhlédla fotky a videa. Vše je úžasné a jde vidět, jak se Vám všem daří

tříletá nás teprve čeká, ale od kamarádek a když zalovím v paměti, tak děti měly říci jak se jmenují, kolik je jim let, podle obrázků poznat zvířátka, pak zkontroloval dr. sluch, oči, výška, váha, poslech srdíčka, pak konverzace se sestřičkou, co kdo dělá na obrázku atd.

U nás nevím, Luky má podezření na autismus. Teda zatím jen neoficiální, lékařskou zprávu zatím v ruce nemáme....Uvidíme, ještě nás čekají nějaká vyšetření

Jinak u nás doma nic nestíhám, teď jsem se vrátila z nemocnice, brali mi žlučník, tak snad se mi zdraví trochu srovná a operace pomohla. K tomu všemu jdu od 1.7. na plný úvazek na svoje původní místo, dále pracuji na dohodu pro jednu firmu, tj. 3x týdně od večera do ranních hodin. Domácnost už nestíhám, ale musím tu moc moc chválit manžela, bez něho by to nešlo

Až se situace doma uklidní a já budu mít více času, tak nakouknu a určitě zase pokecáme o našich zlatíčkách
Gerberka1 78633
10.6.2010 11:50:53
Ahoj Modráčku,

zdravím tě! Kačenka bude chodit do školky od září - jak říkáš na ty 4 hodiny a ty se vracíš normálně do práce? Nebo jak to budeš dělat s vyzvedáváním apod.?

Kačky a // 57328
9.6.2010 23:31:33
Marcelko,
malj je nádhernej! Jsou si vážn ěpodobní! Akoejní ti moc přeju! Vzdor - já někdy nevím, ejslti je to vzdor nebo neposlušnost,ale ať dělám o dělám, zakazuju co chci, malá si nědky prostě dělá co chce. Dochází nápady, jak na ní.

Lucie - zrovna dneska jsem vyzvídala na kamarádce, teprve nás 3letá čeká - prý: chození po špičkách, patách, pojmenovat nějaké obrázky, najít obrázek na jiném větším obrázku, barvy, zkouška očí(co si od ní pamatuju). A "nemlví" - to se podle mě ani na prohlídkách moc nepozná, spíš se poraď, některý dítě neřekne nic, ani když doma pusu nezavře.Já třeba dost pochybuju, že by naše malá hodlala někde poznávat barvy - i když vím, že je pozná, venku sama řekne, že jede "červený auto" atp... ale nesmí s ejí nikdo ptát...

Lusli,
držím palce, ať to malou brzo přejde, to je nepříjemný a halvně po hodině ji "trápit" a budit, to musí být děs. Drž se!

Já nějak nestíhám, tak ani nevím, co jsem sem psala a co ještě ne... Do školky malá půjde - asi jen na 4 hod. denně a to ještě pravděpodobně mimo pondělka - bude chodit dál do hudebky/Yamahy - šlo by to sice i odpoledne,ale po poradě s učitelkou prý by už mohl chodit sama, tak sjem chtěla, aby tam mla stejnou učitelku a alespoń 2 děti, co už zná. Tak jsem na ni zvědavá, jak to zvládne:) Se mnou žu tam dělá lumpárny. To samé bude s plaváním - na poslendí měsíc máme jinou plavčici a ta když malou viděla, prohlásila, že by mohla chodit sama - docela sjem zírala, říkali mi, že až od 4 let.Tak jsem se jí šla zeptat, jak to myslela a ona, ať to jdeme teď ještě zkusit a uvidí se - ona si totiž myslela, že malé už 4 byly... Ale i po zjištění, že jí bdueou teprve 3,. jsme to měly jít zkusit - tak byla včera prvně sama - já stála s ostatníma rodičema za sklem a koukala - zvládla to dobře, i dkyž byla vlastně prvně nědke takhle sama beze mě za zadkem. Jen na konci při volném plavání nějak nepochopila, co by mohla dělat a chtěla ven, já jsme jí naznačovala, ať ještě je ve vodě, tak začala nabírat, ale pak se ukázalo, že se jí chtělo čůrat:) a asi nechtěla říkat plavčicím nebo co. Tak je zapsaná na kurz začátečníků bez rodičů - podle plavčice to zvládne, jen prý by neměla tolik zlobit...hahaha... a to tam byla včera prvně a vyjukaná a já si říkala, jak je hodná....Co řeknou, až se rozkouká, to radši nechci vědět...

Zase někdy nakouknu a pokochám se fotkama mrňousků a i těch našich 3leťáčků!
luslik+Niki07/07+ Terí04/10 16719
6.6.2010 0:22:50
Vlastně koukám, že už je po půlnoci. Tak to už bylo předevčírem (v pátek večer)
luslik+Niki07/07+ Terí04/10 16719
6.6.2010 0:12:35
Niki už postoupila o level výš no... zpočátku krmila jen z lahvičky, když jsem kojila. Dneska neměla s sebou lahvičku no tak přišel asi čas vytasit se s tajnou výzbrojí~t~~t~~t~~t~~t~ A jen tak mimochodem ty miminka měla 4 a kojila a koupala je dneska dokolečka všechny, dokonce i v průběhu hraní na písku. Večer konstatovala "Ty děti jsou fakt únavné". Nějak ji tu chuděru čtyřčata fakt zmohly~t~~t~~t~~t~~t~

Jinak s Terezkou jsem byla včera už na pohotovosti, tak si užívám s marůdkem;-(( Má zánět spojivek. Pravé očičko se jí během hodiny zalilo hnisem tak, že nebylo prakticky vidět. Takže už druhý den nespím, protože je třeba jí ty očka co hodinu trochu jakoby vymáčknout ten hnis co jde, udělat výplach ophtalem a zakpnout ophtalmoseptonexem. Je tu u toho vždycky děsný řev a pere se se mnou jako lev .... jsme pak spocené obě když skončíme, musím si ji udobřit prsem a sotva skončíme je za chvíli čas celou procedůru opakovat. Pokud se to do pondělí nespraví tak budem muset ke své Dr. prý pro něco silnějšího. Jen čekám, kdy to od Terky chytne Niki.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 2086  [Dalších 2056 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.