| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Adopce na dálku

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 463  [Dalších 443 >>]
Petr Viskot 156491
28.7.2018 14:49:54
Presne. To opravdu neni vhodne. Pockame, az pripluje na clunu a zacne nas tu, co by "doktor, astronom, nebo inzenyr" obohacovat.
Petr Viskot 156491
28.7.2018 14:46:41
No, nemyslim si, ze to ti dobrovolnici delaji zadarmo. A ani cesty na misto, ubytovani atd nejsou zadarmo. A v tom je asi ten problem. Neznam charitu, kde by zamestnanci nemeli leasingy, hypoteky a uvery. A z ceho to ploatit? No prece z prispevku na adopci. Je to silene neosobni. Anio. Ale mam pocit, ze kdyz tu jsou inzerovany "deti" ve veku 24, 28 let, coz uz nejsou deti, a kdyz tyto"deti" chteji byt nekym jinym, tak osobni, nenadiktovany , dopis je absolutni minimum. A mit moznost navstivit takove dite, aniz by me u toho nekdo z neziskovky kontroloval, co si rekneme, aby se tento zastupce neziskovky bal, ze se ditete zeptam, jakou podporu a za kolik dostava, tak sorry, to urco ne. Proc tu nejsou decka, rekneme 6, 7, 8, - 12 leta, ktera tu pomoc potrebuji nejvic??? Copak 24 letej clovejk je dite? To se pak nedivme, ze uprchlici maji pocit, ze se o ne budeme starat az do smrti. A rodice tech decek, vetsinou teezce nemocni a neustale nezamestnani, ale neustale nadprumerne fertilni, ti z toho maji srandu. On nemuze pracovat, ale ma 10 deti, z nichz nejmlasi ma 1 rok.. Ano, dite za to nemuze, ale dokud se budou podporovat takovi rodice, nic jim nezabrani dal se mnozit jako kralici.
JiBi* 51820
22.2.2016 20:25:09
Vím o lidech, kteří byli už vícekrát za svými adoptivními dětmi v Bangladéši. Přidají se k člověku z ADRY (organizuje tyto adopce v této zemi), který jede na "inspekci" do škol, do kterých tyto děti chodí. Tito lidé jezdí za své.
JiBi* 51820
22.2.2016 20:19:34
Ivaxx, s tou návštěvou jsi to pochopila špatně. Není nic proti ničemu navštívit dítě v jeho prostředí, ale není vhodné, aby dítě jelo sem.
Leda 147475
22.2.2016 19:51:18
Viděla jsem kdysi nějaký pořad o adopci na dálku. Takový postarší český pán mluvil o tom, že se rozhold sednout do letadla a na adoptované dítě se podívat. Prý to dítě z toho bylo nervózní a mělo hrozný strach, že si ho chce odvést pryč od rodiny. Dál tam pak mluvily nějaké pracovnice charity, že jediné, co se umožňuje, jsou cesty rodičů k dětem, nikdy ne dětí sem, že by to pro ně byl hrozný kulturní šok. To se mluvilo o mladších dětech z Indie a Afriky. Pak se zmínily o dětech tuším odněkud z Pobaltí nebo z východní Evropy, to prý někdy jezdí větší skupinky dětí se sem podívat. Ale bylo to hrozně dávno, co jsem to viděla.
Hanka 75 76332
22.2.2016 16:57:27
napiš prosím víc, k tomu setkání jestli máš chuť
a bezmoci hlavně nad čím, konkrétní rodině se dá snad pomoci či nad tím, že potřebných je tam moc
kdyžtak mi i napiš o organizaci, jestli dobře fungují a je za nimi kus smysluplné pomoci, což asi je - díky
Lexi. 141305
21.2.2016 19:25:14
" To dítě má své rodiče, sourozence, nemotala bych jim hlavu nějakou rodinou, co jim posílá peníze."
- ale to dítě přece ví, že někde v evropě existuje rodina, která posílá peníze na jeho studium, tak jaképak motání hlavy

"A spojit to s dovolenou? To bych si připadala, že se jedu podívat na dítě, jak na zvířátko ze zoo."
- nebo osobně poznat někoho, s kým si občas vyměním dopis?

Czeperka 16441
21.2.2016 15:33:11
Jas myslím, ze v ty Indii (teda tam kde jsme byli) resi úplně něco jiného než "sedli-nesedlli". Bulela jsem téměř každý večer bezmoci. A přitom z te rodiny sálala taková pohoda...
kosatka2 89902
21.2.2016 15:07:06
Jo, známí se za ní v Indii zastaví pokaždé, když tam jedou. A sem tam pomůžou i v tamní školičce. Viděla jsem fotky, ale už je na webu nemají.
...j.a.s... 81911
21.2.2016 14:45:39
Milado, však já fotky nepopírala. Vím, že se posílají. Psala o tom, že to má své hranice i přes určitou citovou vazbu. Přímo na stránkách adopce na dálku vysvětlují, proč není vhodné něco navíc kromě fotek a pohledu či dopisu. A zdůrazňují, že jde především o rozvojový projekt, takže ani nedoporučovali příliš osobní dopisy nebo další dárečky v obálkách.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 463  [Dalších 443 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.