| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Roztroušená skleróza

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 453  [Dalších 423 >>]
kambala pláááckááá 118391
5.8.2017 9:11:01
Vliv,to jsem tvrdila u soudu taky..no a je z toho podmínka
sylvaina 77406
5.8.2017 9:06:14
To máš těžké. Já rozhodně nechci hodnotit, zda se o tvojí maminku starají správně, jen bych ti chtěla napsat vlastní zkušenost. Měla jsem mámu s letitou RS. Asi na tom byla podobně, jako ta tvoje. Léky na RS způsobují těžkou osteoporozu, pokud se berou léta. Prednison a spol. Ty nové biologické už to mají jinak. Máma nebyla v ústavu, staral se o ní táta. Poprvé si zlomila nohu, když jí spadla ze stupačky vozíku. Postupně měla ještě několik dalších zlomenin včetně obratle, což se jí stalo při ležení v posteli, myslím, že se pokoušela posadit. Nepodezírám tátu, že by cokoli zanedbal....
* Liv 30003
5.8.2017 8:57:37
Maminky je mi lito.
Slušnou formou bych si stěžovala, možná i ošetřovatelka bude ráda když příště na manipulaci s maminkou budou dvě osoby a nebude to muset dělat sama.

Co se týče žaloby je to výsledek nejistotý - pád imobilní osoby je nežádoucí komplikace, nikoliv trestný čin, maminka má jistě osteoporózu (komplikace léčby RS) a zlomeniny jsou bohužel častě.

A jedna praktická rada: než podáte žalobu či žádost o finanční odškodnění, jak tu ranaři radí, najděte si pro maminku jiné zařízení. Maminka je asi fyzicky bezmocná a odkázána na pomoc osob proti kterým chcete soudně jít......
Merylin5 68735
5.8.2017 8:53:36
Stěžovala bych si důrazně. To, že má maminka křehké kosti je jasné, ale ošetřovatelka je zodpovědná za to, že jí nesjede.

To je jako ve školství - to, že děti dělají hlouposti, chápe každý, ale když se něco stane, je oheň na střeše a je zodpovědná učitelka - a je.

Mamince se nediv, že se jí div neomluvila, ona je bezmocná, vydána jim napospas 24 hodin denně. Jednat musíte vy.
Žžena 83005
5.8.2017 8:38:16
Takové jednání by mne těžce nakrklo. Slušnej člověk by si sypal popel na hlavu a snažil se to řešit, ne to házet na nemohoucího, o kterýho se má starat.
Kdy to přestane bejt "nehoda"? Až se to stane potřetí? Počtvrté?
Půlka psa 24064
5.8.2017 6:58:02
"Nebo taky návrh na mimosoudní vyrovnání.A taky ta pojištovna jak tu radily holky."

Mimosoudní vyrovnání pojišťovna pravděpodobně neproplatí. Vlastní trvalé následky a tak asi ano, ale výši bolestného a nepříjemnosti spojené s léčbou a s tím, že musí ležet na zádech a tak asi muset stanovit soud. Myslím tím normálně občanskoprávní řízení.
K_at 121378
4.8.2017 22:33:36
M, a kdyz to nebude maminka? Ale treba dite? Pani ma hnusnou dg. Je zcela zavisla na peci druhych - v tomto pripade osetrovatelek. A behem dvou let jim upadne a zlame si obe nohy. Minimalne pokorna a zodpovedna reakce ze strany zarizeni by mela byt na miste, ne????
kambala pláááckááá 118391
4.8.2017 22:15:46
Za tohle se pečovatelky normálně trestně stíhají. Nedbalostní ublížení na.zdraví. hájila jsem. Ale záleží na tom, co od toho čekás. V trestu,ale i obcanskopravne jde zadat o velký odškodnění za bolest a tak. Proplaci to většinou pojistovna toho domova
SleepWell 151891
4.8.2017 21:42:23
tohle slycham nejak casto, zvlast na netovych diskusich. "Ja bych je zazalovala!". Tak zalujte, zalujte. A nezapomente dat vedet jak to dopadlo.
Pruhovaná 64704
4.8.2017 21:37:58
Pokud je maminka, jak píšeš, normálně myslící a konflikt si nepřeje, respektujte ji. Ona tam žije a ona také snad ví, zda to bylo z nedbalosti nebo opravdu nešťastná náhoda.
Jinak si myslím, že stěžovat si by bylo dobré, ono by si pak dávali víc bacha.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 453  [Dalších 423 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.