| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Drbárna o čemkoliv

  (?)
 Názory 110 z 17952  [Dalších 17942 >>]
angrešt 114837
27.9.2021 11:08:45
No, na chuť být sama je nejlepší být sama, ne? Jako jasně, občas se to trochu obtížně zařizuje, to nevím, jak máš.

Ale prostě já svou potřebu samoty (poměrně velkou) řeším maximálním dopřáváním si samoty, potřebuju ji nutně, nechci bez svých okamžiků samoty být.
Protože mám zatím malé děti, tak samotu holt "čerpám" jen ve chvílích, kdy je jiná dospělá osoba zajistí, ale tak prostě večer, když přijde manžel, jdu ven, nebo když hlídá tchyně, jdu buď ven do lesa (klidně si vyjedu třeba půlhodinku autobusem do lesa někam dál), nebo občas k některým ze svých přátel, u kterých můžu být sama. S některými to tak máme nastavené, že umíme být podle dohody spolu jak spolu, tak spolu každý sám, a klidně si v jejich domácnosti můžu zalézt a dělat svoje, klidně jen být sama ve své hlavě. No a úplná vzácnost je být sama u sebe doma, to teda problém je, letos extra velkej, pořád doma alespoň jedno dítě bylo, ale... tak holt nemůžu mít všecko zatím, no :) Děti poodrostou.
Poli Mac 159378
27.9.2021 11:02:53
ani se netěším domů, jeden syn - co bude k jídlu, druhý je za mnou jak "ocásek". Přistihla jsem se, že se mu snažím vyhýbat? To je šílený....~7~~7~~7~
Valkýra 10956
27.9.2021 9:44:38
KOnzervo,
tak u mě se to právě prací od-do v kolbence v openspace strašně prohloubilo. Práci nějak dám a domů jdu jako zpráskanej pes, překomunikovaná a přesycená lidmi.
A třeba můj táta odchodem do důchodu hodně ožil, práce mu nikdy nechyběla ani chvilku. A lidi taky ne.
Konzerva 153011
27.9.2021 9:40:18
Valkýro,

to, co popisuješ, je přesně to, co pozoruju u spousty lidí, kteří odešli do důchodu. Lidé chytří, aktivní, se zájmy. Odešli do důchodu, nejdřív žijí aktivně, ale pak zleniví. Jak přestanou mít tu povinnost vstát, někam jím, něco tam dělat, vycházet s lidmi, i když se mi zrovna nechce, i když je venku hnusně apod. Jak přestali mít tuhle povinnost se přemáhat, tak upadají i ty jejich zájmy. A hrozně upadají intelektuálně, ztrácejí schopnost se vyjadřovat jasně, reagovat hned, vnímat přirozený tok rozhovor, který jim dřív nedělal potíže. Zatímco ti, kteří pořád aspoň občas něco "musí" - dělají třeba zastupitele nebo v nějakém spolku nebo jsou v SVJ nebo dělají trenéry, tak ti jsou pořád na úrovni. Ale ti, co mají jen své koníčky, ti se strašně zpomalí.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
27.9.2021 9:35:57
tyhle stavy u mne přicházejí pokaždé v rámci mého období splínu... toužím po chatě na samotě v lese, bez příjezdové cesty, obehnané vysokým plotem... toužím strávit aspoň týden bez lidí, aby na mne nikdo nemluvil, nedíval se, nekomunikoval...
v časech nejhorších toužím zalézt do lesa, lehnout si pod strom a počkat až přijde konec (a mé zákeřné já mi hned v duchu šeptá "po 5 minutách by tě bolela záda, kyčle, pak bys nemohla vstát, táhlo by ti na záda a modlila by ses, aby ti někdo pomohl na nohy" ~;))
v reálu utíkám do sauny - tam se prohřeju a pak v odpočívárně ležím v tichu, nekomunikuju a čerpám energii... teď s podzimem jsem zase začala chodit 3x týdně ~;)
(úplně nejlepší odpočívárnu mají v saunii, tam se nesmí mluvit!!! ~R^ ~:-D)
Konzerva 153011
27.9.2021 9:32:26
já myslím, že tyhle pocity má naprostá většina lidí, kteří se musejí o někoho furt starat - typicky o děti nebo rodiče.

Když byl covid, byla jsem úplně na nervy. Kdykoliv jsem přišla domů, furt tam bylo aspoň jedno dítě. Tak jsem toužila být v tom bytě aspoň chvíli sama!!!

Teď je to trošku lepší. Nejde ani tak o školu, i když mají děti odpoledku, tak já chodím z práce až po nich. Ale už jsou kroužky, tak jednou týdně mají obě kroužek ve stejnou domu a já jsem doma 2 hodiny sama, to je taková úleva a pohoda!~b~

A můj manžel, když jsme kdysi měli děti malé, tak přišel s tím, že by si potřeboval odpočinout, být týden sám. Tak jsme to udělali tak, že já jela na týden k rodičům, on si vzal týden dovolené a strávil ho u kamaráda na chalupě. Trochu mu tam posekal trávu a pohrabal listí, ale hlavně se prý jen válel, četl si (měl sebou asi 5 knížek) a prostě nedělal nic. Vrátil se pěkně odpočatý, připravený zase na ten denní kolotoč. :-)

Valkýra 10956
27.9.2021 9:31:22
Krajino,
já nějak nepotřebuju kolem sebe žádné lidi. Ale právě sama sebe k nějaké aktivitě vybičuju jenom ztěžka, Ze všeho mi zbylo už jenom to plavání a venku, do bazénu mě to už netáhne a přestala jsem jezdit na kole, chodit na delší procházky, nechodím už ani do hospody...
Krajina po bitvě 64764
27.9.2021 9:28:31
Já jsem tím měla spíše na mysli s někým jiným, než s rodinou. Ne úplně sama. Nemá smysl být sám neaktivně zalezlý. Zajet si někam na kole, autem, zajít s kamarádkou.
Valkýra 10956
27.9.2021 9:23:25
Krajino,
mě už výčitky nehoní. A taky jsem toužila být sama a teď jsem sama prakticky veškerý volný čas a nevadí mi to, ale má to na mě nepřímo dost destruktivní vliv. Není to tak, že bych znovu zatoužila po lidech, to vůbec, ale prostě hniju a postupně mi odpadají další a další aktivity.
Krajina po bitvě 64764
27.9.2021 9:19:37
Pokud se mi to stane, tak si prostě to odpoledne nebo půlden, kdy jsem úplně sama, udělám. Sice mě někdy honí výčitky, ale pomáhá to.
 Názory 110 z 17952  [Dalších 17942 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.