| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Drbárna o čemkoliv

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 51997  [Dalších 51977 >>]
TaJ 81121
14.4.2024 22:18:38
Báro, chápu...my máme balkón na východ. Kytky mi tam jdou pěkně všechny, s tou zeleninou už je to různé, loni jsem zkoušela cukety i okurky v květináčích, něco z toho bylo, ale málo, nestálo to za tu práci. Zato ty jahody rostou vlastně samy, jen jsem je strčila do truhlíků a průběžně zalévám, nic víc. Hezky i kvetou, tak je to i dekorace:-). Letos chci ještě zkusit, jak tam půjdou ta malá keříčková rajčata. A z čerstvé papriky jsem zasadila semínka, tak mi vzešly snad všechny, mám tu v obýváku plné okno sazeniček, tak je pak zkusím dát taky na balkón, zkusila jsem to už loni, dařilo se jim tam celkem dobře, ale zasadila jsem je pozdě a už nestihly dozrát.
Bára + 4 20280
14.4.2024 22:11:34
TaJ, na jihovýchod. Nad námi už nikdo není, vysoký 4m krov. Muškáty mívám nádherné, ale to je tak jediné. Už se o nic jiného nepokouším, protože to je trápení těch rostlin. Nebudu to řešit, to byl jen povzdech, když tady čtu ty pěstitelské úspěchy.
babi_ 48341
14.4.2024 22:04:00
Jakou přednáškou?
babi_ 48341
14.4.2024 22:02:59
Termixi, jsi prostě pěstitel :-)...tož si zahradu užívej ~x~
TaJ 81121
14.4.2024 22:00:37
Báro, tak ono taky záleží na tom, na jakou stranu máš ten balkón orientovaný, v jakém patře, jestli je krytý, nebo ne, nebo jestli je zasklený...někde se prostě daří líp a někde hůř.
TaJ 81121
14.4.2024 21:58:15
Termixi, tak to je super, že vám to takhle pěkně roste~;((, zahrada je fajn, ale nesmí to člověk nechat přerůst přes hlavu, jak už je pak té zeleniny a všeho moc, tak už si připadám spíš jako otrok zahrady, takže my letos dost redukujeme, nestíháme to pak zalévat, zaštipovat, prořezávat, sklízet...takže letos místo 10 rajských jen 5 apod. Cukety třeba loni vůbec nešly, předtím jo, ale loni nechtělo růst skoro nic, akorát ty rajčata. Část věcí přesouvám právě na balkón, protože při mých směnách nemám čas, ani sílu to v devět večer, nebo spíš později, jít ještě zalévat a sklízet...manžel už zvládá čím dál méně, bohužel...no a syna to nebere vůbec, on z té zeleniny a ovoce nejí prakticky nic, na zahradu taky nechodí, tak sem tam teda s něčím pomůže, když mu řekneme, ale je to pro něj otrava. Zatímco na balkóně si to klidně zaliju i v deset, sklízet to tam můžu taky, neprší tam na to, nelezou tam slimáci, je to hned po ruce...sedět se tam dá taky i v dešti...zahradu už beru spíš jako relaxační zónu, než jako pěstitelskou...
Bára + 4 20280
14.4.2024 21:51:12
Nemám zahradu, jen balkon. Jediné, co mi roste, jsou převislé muškáty. Jinak je to zmar. Neumím to, asi nevysílám dobré vlny směrem k rostlinkám ~7~
TaJ 81121
14.4.2024 21:48:51
Rose, klíčící misku nemám, na řeřichu používám prostě nějaký plastový tácek, na něj složím napůl papírovou utěrku, naliju na to vodu, přebytečnou sliju a nasypu semínka. Akorát se to musí prakticky každý den trošičku zalít, aby to nevyschlo.
Senedra 14756
14.4.2024 21:44:25
Termix, tak já naopak letos bylinky silně redukovala, hlavně meduňka se rozlezla všude, skoro zlikvidovala mátu a pažitku. Navíc jsem měla bylinky už dlouho na jednom místě a přesunula jsem je na jiné místo v zahradě.

Víkend jsem zakončila posezením v hospodě a přednáškou, na které jsem se smála od začátku do konce.
Termix 105545
14.4.2024 21:30:51
Já mám zahradu druhým rokem. Vloni jsem zasadila keře - borůvky, rybíz, angrešt, maliny, ostružiny a už vloni jsme měli malou úrodu. Ta letošní vypadá zatím luxusně. Bylinky se uchytily všechny a rostou hezky i letos. Vloni jsem podél plotu zasadila náhodně cibulky všeho možného a různá semínka a letos jsem tu opravdu měla hyacinty a různé kytičky. Vloni jsem si na jaře všimla, že tu vlastně mám i šeřík, byl spíše neviditelný, teda velké větve, ale byly z něho dva květy. No a trochu jsem se postarala a letos je překrásný a fakt bohatý.
Než jsem vůbec zjistila, že tady už šeřík je, tak jsem pod docela zničený smrk zasadila dvě šeříkové větve. A letos nevěřícně zírám, ale ony se opravdu uchytily a rostou, i když ještě nekvetly.
Dnes jsme si konečně koupili stůl a sezení na zahradu a jsem nadšená. Hned zítra plánuju snídani venku.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 51997  [Dalších 51977 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.