| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - pojištění

  (?)
 Názory 110 z 5837  [Dalších 5827 >>]
K_at 121378
28.2.2024 7:39:00
Jo, takhle je tu po sídlišti pověstných několik psů. Nikoliv útoky na lidi, "jen" na psy. A někteří chodí na volno - třeba jedná baba (sorry, je to baba) s choditkem a 2 psy, kteří vždycky odněkud vyletí stěnou se na psa. Teď se k nim přidal urostlý NO. Už to mám vychytaný, servu je rovnou v rozletu a dají pokoj. Potom 2x ridgeback. Je to fajn, když člověk vyleze zpoza rohu a tam na mě a psa zařve na volno takový tele a žene se k nám. Trvalo, než panicci pochopili a mají je na vodítku. Uf. A minule volné pole, navážka a na okraji cesta a za ní domky. A seniorka přes terénní vlnu volá na mm "nemáte pejska?!" ... ovšem to už se její vlčák hnal na naši nicnetušící 7kg. A paní ještě dodá "vemte si ho na ruku, ten náš nesnáší psy!". Pes schytal jednu nohou a bába dostala vynadáno a hrozně se divila.
Katka a 2 výrostci 141251
28.2.2024 0:32:20
Inko, ještě lepší je to po ránu na cyklostezce, na kole. Na jedné straně panička, na druhé pejsek, co vymotal to namotávací vodítko zvící skoro neviditené šňůrky... to je teprve prča. A to píšu jako milující panička jedné stárnoucí čubinky. Někdo má prostě v hlavě naděláno,no...
Vážný2 158667
27.2.2024 23:15:46
Taky jsme měli vlastní příběhy, z nepejskařské strany. Nějakým způsobem na mne a hlavně na mém synovi bylo něco (možná v té porouchané neurologii, ADHD od malička, hodně nestandardní vývoj dítěte atd.), co obecně psy dráždí. Opakovaně se nám stávalo, že na něj psi doráželi.

Blbé bylo, když teenagerka vlála na dlouhém vodítku za velkým plemenem, které se rozhodlo prozkoumat syna, a dokoce obešlo poněkud pomalejší maminku s kočárkem a druhým dítětem a povalilo ho. Nebo pokud se vlčák přes celou šířku parku (= uliční blok) rozběhl k synovi od důchodkyně na berlích, která za ním pokřikovala. Proč si ho vybral, nevím. Ano syn byl hodně expresivní a jeho výchova po dlouhou dobu znamenala boj o jeho přežití. Ale prostě nezvládnutí útočícího psa je něco jiného, než poskakující dítě.

Já osobně jsem zažil, že pitbul vyrazil z domu, když majitel odemkl vchodové dveře a čumákem mne, který šel po ulici kolem dveří, vší silou nabral. Dost těžce jsem se z toho dával dohromady, ale skončilo to jenom modřinou.

A když k nám na návštěvu přijde pejskař, tak já se rád se psem pomazlím, často mne mají jejich psi nejradši z celé společnosti, protože si jich chvíli i všímám, drbu je, s některými se i kočkuju. Naučil jsem se to jako určitou vlastní terapii proti strachu ze psů z dětství.

Ale pes na dlouhém vodítku na ulici je, jako by na vodítku nebyl.
K_at 121378
27.2.2024 20:58:29
Silvie, hele, já si zase myslím, že určitá odpovědnost je ale i na tom okolí. Vyjma dětí, samozřejmě. Ale i ty mají být poučeny o chování, a rodiče je mají vést k slušnému chování. Tvůj pes nekousl, ale taky nečekal, až ožralu napadně ti dát ránu, nebo srazit tě k zemi. Pes nestartoval z ničeho nic. Navíc více než dobře cítil chlast na 100 honů. A někteří psi to fakt rádi nemají.
neznámá 91073
27.2.2024 20:58:14
TO jsou ty kdyby.
Já měla strach před pár lety. Jeden pán se na procházce mazlil s naším psem a měl touhu si ho pohladit i přes plot.
Strčil ruku přes plot k rozzuřenému velkému hlídacímu psu, protože se přece už znají. ~8~
Pes byl hodný, ruku mu nechal, ale na šití to bylo.
Naštěstí chlap uznal svojí chybu a neřešil to, kdyby chtěl řešit, asi by byl v právu, zvíře má být vždy zajištěný.
Silvie+dva kluci 103202
27.2.2024 20:54:29
Zažila jsem něco podobného, i když to neskončilo vyšetřováním. Měla jsem svého psa (německý ovčák) na vodítku. Přiběhl k nám jezevčík, který byl na volno a ještě měl připitého majitele. Moje ovčanda se po něm ohnala, protože chtěl násilím odtahnout svého jezevčíka. Prostě se nacpal mezi ně. Já jsem ji sice držela, ale ten chlap řval na mě a ona mě bránila. Chlap spadl a poranil si nohu. Nastesti sel kolem další pejskař, který vše viděl. Chlap mi začal nadávat, že ho můj pes zranil. Kdyby tam nebyl ten svědek, zavolám policii. Ať vidí, že má psa na volno a je pod vlivem. Zpětně už bych to nedokazala a vina by byla na mém psu.
K tomu ovládání psa za všech okolností....asi jo, ale pes bránil mě, bylo tam spousta agrese, byť slovní, pes nedokázal sedět vedle mě. Není ovladatelná za všech okolností, to vím, je hysterka trochu, proto je na vodítku. Ne všechno se dá predvidat
katka a 3 144530
27.2.2024 20:52:25
Kdyby měla paní psa na vodítku, tak se ty dvě skupinky vůbec nepotkaly.
katka a 3 144530
27.2.2024 20:49:59
Jo, pes se zachoval vlastně správně: nejdřív bránil sebe přiměřeně, nikoliv plnou silou, a potom sebe, mladší fenku a páníčka - opět přiměřeně. Prostě hodila tou svojí těžkou tvrdou lebkou a lehce stiskla zuby. Kdyby chtěla ublížit, hledala by paní prsty v trávě.
Kvalitní manželské postele do vaší ložnice na Favi.cz
katka a 3 144530
27.2.2024 20:44:27
Dík za uklidnění.
Svědci by se jistě našli, stalo se to na frekventovaném místě mezi dvěma paneláky a bylo to dost hlasité. Se psy byl tehdy můj manžel, já bych policii zavolala bez ohledu na to, co si paní nepřeje.
Vtipné je, že pojišťovna chce k věci vyjádření policie, které ovšem jaksi neexistuje.
Pole levandulové 23006
27.2.2024 20:27:56
Pruhovaná, veřejnost možná, policie nejspíš ne. A můj otec tam neměl co strkat čumák, snažila jsem se mu to tehdy vysvětlit, ale marně, pořád si jel tu svou o tom, že kdyby...ale kdyby neexistuje, důležitý je výsledek.
 Názory 110 z 5837  [Dalších 5827 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.