Hřbitovní farmaření
Vzpomněla jsem si na to při čtení Montina příspěvku o nevhodnosti dětí na hřbitově.
Příští víkend se ve Znojmě koná Barcam a jeden z příspěvků bude věnován právě hřbitovnímu farmaření. Novému trendu v rodinném i komunitním zemědělství.
Hrob jě často jediným pozemkem, který rodina vlastní. A sama vím, kolik lze třeba na balkóně ve 4 květináčích vypěstovat rajčat. Takže idea hřbitovního farmaření není úplně basurdní... a když člověk překoná kulturní bariéru, je i velice ekologická a racionální!
Cituji z oficiálních stránek stránek (o přednášejicím a jeho příspěvku):
Jan Pospíšil
Ač městské dítě, byl Honza vychován na lukách a v lesích Hostětína, což výrazně determinovalo žebříček jeho životních priorit. Nyní žije trvale Brně, avšak na přírodu v žádném případě nezapomíná - pracuje jako programátor plně ctící manifest "ekologického vývoje" (spolupracuje, či spolupracoval například s Ekologickým právním servisem, Hnutím Duha, Nesehnutím, Hostětínskou moštárnou či Nadací partnerství) a ve volných chvílích vyráží do přírody či se věnuje hřibovnímu farmaření na hrobech svých prarodičů. A právě o tomto zajímavém trendu (s počátkem - kde jinde než - v New Yorku) bude mít svoji prezentaci. Honza si připravil zásadní přednášku s názvem Hřbitovní farmářství aneb zasaďte si na dědovi mrkev.
Odpovědět