| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Stravování ve školce

7.9.2015 12:04:38 angrešt

Re: Lze změnit jídelníček ve školce?

Anett, prakticky každé nakrájené ovoce hnědne. Velkovýdej jablek, hrušek, banánů, meruněk, nektarinek (což jsou nejčastější jídelnové druhy) by v nakrájené podobě byl dost ekl, na výdeji obědů je to položené v řádu hodin (obvyklý rozsah výdeje je 12 - 14).
Jediné ovoce, které zvládá porcování bez hnědnutí, jsou citrusy, ty by se eventuálně mohly dětem dávat tedy oloupané. Ale zas takovu potíž v oloupání pomeranče a mandarinky vlastními silami nevidím. Já teda dostávala vždycky radši pomeranč celý, než oschlé oloupané měsíčky.

Zelenina nakrájená na kusy to zvládne líp, ale taky to není úplné terno. NAvíc zelenina, která je nakrájená a není v kyselém nálevu, ztrácí rtychleji vit. C. Ten je v kyselém salátovém nálevu stabilizovaný, takže salát j e zo thohle hlediska hodnotnější.

Něco jiného jsou svačinky ve školce, ty se podávají v jednotnou dobu a ovoce se dá rozkrájet, jelikož se mu za tu dobu nic nestane.

Odpovědět

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.