| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti - ostatní

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 3407  [Dalších 3307 >>]
Pole levandulové 23006
29.6.2020 13:36:33
Mluvíš o osmiletém dítěti, tedy cca druhá nebo třetí třída, ne? Takové v Praze samozřejmě chodí i jezdí MHD samotné, jen nesmí mít hysterické rodiče, co je chtějí za ruku vodit do třiceti.
Podle popisu chování mi to připomíná spíš některé děti s ADHD, které opravdu mají posunutou hranici pudu sebezáchovy a ochotně se vrhají po hlavě do každé kraviny aníž by dokázaly vyhodnotit, že to bude průšvih. Nemá náhodou dcera s tímto problém? Rozumím, že je to náročné, ale prostě bych jen dokola vysvětlovala a doufala, že časem se to zlepší.
Lenka Pražanda 128023
29.6.2020 13:31:41
Podle mě takhle malé dítě není schopné vyhodnotit správně situaci a možnost potenciálního nebezpečí. Stejně jako nemá odhad na vzdálenost a rychlost jedoucího auta, tudíž klidně vejde do silnice ~d~
V 8 letech prostě potřebuje dohled. Asi žijete na vesnici. V Praze takhle malé děti nikam samotné nechodí, jsou pod dohledem dospělého de facto 24 hod. Přes ulici za ruku. Matka která pošle samotné dítě do obchodu nebo do školy je vyvrhel ~t~
Janinka a dvě princezny 132403
29.6.2020 13:18:30
~;(( jo její anděl má nárok spát jen když ona spí a to jí mám ještě pod dohledem já i když spí ~b~
K_at 121378
29.6.2020 13:14:47
Janinko, ano. Ona se zatím neukociruje. Nezvládá sama sebe srovnat. Buď nezralost, nebo možná add?
Kaliope X 157897
29.6.2020 13:07:24
Řekla bych, že bohužel zatím jen hlídat. Neteř byla podobná, prostě nebezpečí neviděla, nenapadlo jí to. Když byla u nás, tak jsem instruovala své o 3 roky mladší dítko, že na ni musí dát pozor. Zlepšení maximálně věkem.
Janinka a dvě princezny 132403
29.6.2020 13:05:26
to právě není, viz ten plot, bylo po dešti... absolutně bez myšlenky, že mokré to klouže. Nesoustředí se, neustále myšlenkama jinde.
Jo včera ještě spadla na kole (nijak dramaticky teda), ale prostě si musí při jízdě zpívat a neuhlídala řídítka ~a~
Katka a 2 výrostci 141251
29.6.2020 13:03:38
Pokud je to taková ta celková nezralost, tak toho podle mě zatím moc nenatrénuješ.. můj názor.Nenamodeluješ všechny situace, co jí mohou potkat. takže bych doprovázela a hlídala, bohužel.
K_at 121378
29.6.2020 13:01:43
Janinko, otázka není "jak", ale proč. Je vůbec schopná se ohlídat, dát pozor, předvídat a SOUSTŘEDIT SE tak, aby se tomu vyhnula?
Janinka a dvě princezny 132403
29.6.2020 12:59:00
Aha tak to jsme se nepochopily - pokud dítě dělá něco nebezpečného je napomenuto s odůvodněním, případně je mu v činnosti dokonce zabráněno.
Zákazy byly myšleny tak, že dítě nebude pouštěno samo ven - bude se doprovázet. Dítě by ráno na kroužek koní - nepustí se, neboť si prostě není schopné zapamatovat, že kolem zadku se koni nechodí atd.
Lenka Pražanda 128023
29.6.2020 12:48:43
Netuším, jaký jste měli přístup do teď. Ale je hodně velký rozdíl mezi strohým zákazem ve smyslu Nedělej to a to! a mezi zákazem s odůvodněním proč to dělat nemá. Spíš tě poslechne že nemá běhat po střeše protože spadne a ublíží si, než že to nemá dělat protože proto popř. protože jsem to řekla! Běžná praxe, bohužel ~7~
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 3407  [Dalších 3307 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.