| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti - ostatní

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 3407  [Dalších 3317 >>]
Kaliope X 157897
29.6.2020 18:57:15
Jsme Brno, dítko od 2. pololetí 2. třídy muselo zvládnout samo jízdu MHD do školy i kroužků různě po městě.
Od tří let bylo na sídlišti samo před domem a s věkem se zvyšoval povolený akční rádius po sídlišti. V pěti umělo hodiny a mělo hodinky, protože se mi ho nechtělo hledat, že je čas jít domů.
Pole levandulové 23006
29.6.2020 17:27:50
Na tu dlouhou trasu jezdili oba dva, protoze jeli do stejne skoly, po skole pak po praze ta osmileta uz sama, po krouzku dojela na letiste a tam jsme ji vyzvedli my. Krouzky byly nektere v ramci Prahy 6, dalsi pak v centru. Jezdila i sama k babicce, na opacnou stranu Prahy, nikdy se neztratila.
1kulička 119729
29.6.2020 16:36:15
Jak bylo psáno, je rozdíl, když jezdí 7 leté dítě s 10 letým a když jede samo - to se opravdu neděje a "přecitlivělost" rodičů je dost na místě. Moje starší děti byly od sebe jen rok, vždy jsem měla představu, že v 8 letech už budou jezdit sami, no počkali jsme raději, až jsme si byli jistí, takže pokud si dobře vzpomínám, bylo to až mnohem později, snad v 11 a 10 letech.
Teď bydlíme na klidnějším místě, mladší od 6 let běhá "sama" po ulici, ale v pěší zóně a jen ke kamarádce ve vedlejší ulici a často se nechá doprovodit. Ale do školy je to dál a prvňáka by nikdo samotného neposlal, druháka možná se spolužáky, ale spíš až od té 3. třídy.
Janinka a dvě princezny 132403
29.6.2020 15:55:06
no právě, ale jsou i situace, kde když budu tak tomu stejně nezabráním. Jo něco odhadnu, něco zarazím, někde hlídám za ní, ale všude za ručičku jí vodit nechci ani nemůžu, ale zároveň cítím, že volnost taky není to pravé. Proto hledám inspiraci tady.
Katka a 2 výrostci 141251
29.6.2020 15:42:53
Jo, doprovázet a dohlížet, tam, kde rodiče časově zvládají. Což se ale mnohdy tomu zákazu rovná - nemám-li možnost stát dítěti za zadkem 2x týdně ve stáji, tak tam asi zatím prostě nemůže,no.~d~
Pole levandulové 23006
29.6.2020 15:17:06
OK, můžu ti ukázat hned dvě naše a pak ještě pár jejich spolužáků. Do družiny ty naše chodily jen proto, aby měly kde v zimě počkat, než půjdou na kroužek. Když jsme se přestěhovali na vesnici, tak jedno dítě bylo v páté a druhé v první třídě, jezdily spolu od nás busem do Prahy, tam pak metrem a tramvají do školy, zvládaly to dobře, jen občas to mladší nechtělo poslouchat to starší, takže jsme museli promlouvat do duše, že opravdu musí poslouchat.
Okolík 129526
29.6.2020 15:16:11
Zákazy nepomůžou. Trénování ano. Nejvíc pomůže mít ji zatím co nejvíce pod dozorem. Nebezpečné aktivity bych asi zrušila (koně - když nezvládá pravidla).
Pruhovaná 64704
29.6.2020 15:10:16
Tak ano, je ještě hodně malá, takže když to nezvládá, tak bych ji samotnou ven nepouštěla a ke koním taky ne.
Lenka Pražanda 128023
29.6.2020 14:23:00
Auto mám stejně. Ani já sama nejdu dokud nestojí. To, že zpomalí neberu jako signál že můžu jít. A stejně jsem to učila děti.
Lenka Pražanda 128023
29.6.2020 14:19:54
Pole, to jsou hodně velké výjimky. Druhá, třetí třída chodí běžně do družiny kde si je vyzvedávají rodiče. Totéž na kroužky a na sport. fakticky neznám nikoho kdo by v tomto věku nechával své dítě volně poletovat. A nejedná se o hysterické rodiče. Ty děti jsou o dva roky později velmi samostatné ~;)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 3407  [Dalších 3317 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.