| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti - ostatní

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 180] Názory 181190 z 3407  [Dalších 3217 >>]
K_at 121378
11.11.2019 16:05:11
Mumií, se ozvi. To je zhovadilost. Kdyby to bylo skupinový, že každej kousek a udělají věnec do třídy a do školky atd. Ale tohle?!?!
Dooly. 12201
11.11.2019 14:48:37
Tak pořád je tu ještě dance, že Toar není Nová Anna..
Kudla2 58452
11.11.2019 14:43:12
Tak já si myslím, že základní slušné chování u stolu nijak nesouvisí se servilitou personálu (která je nepříjemná skoro stejně jako hulvátské chování).

Tu okurku v Tebou popsané situaci bych vůbec nevnímala jako nepatřičnou.

Ale není mi jasné, jak by mohlo dítěti matky, která sama považuje za normální olizovat v restauraci nůž a má k tomu postoj "co si budu kvůli cizím lidem dělat násilí" pomohlo, kdyby jim do školy přišel udělat přednášku o správným stolování sám Brillat-Savarin. ~t~
Martina, 2 kluci 15942
11.11.2019 14:24:16
S dětmi chodíme do restaurací celý život. Chovají se podobně jako my, v michelinske mírně jinak než v bufáči. Vsude stolují slušně, čemu nerozumí, nechají si vysvětlit. Škrobené chování nemáme rádi nikdo, i v restauraci s oslovováním " madam, pane, mladý pane" mám radši uvolněný a přirozený personál, který ví hodně o jídle a méně si zakládá na hóch formulacích. Často se potkáme s šéfkuchařem, máme rádi detaily - způsob úpravy, ochucení, v zahraničí je to obvyklé.
Nikdy jsem se za děti nestyděla, max za sebe, pokud jsem neodhadla věk a potomek to čekání na jídlo nedával.
Po ucitelkach bych fakt nežádala nějakou výuku stolování, tohle si nastavuje každá rodina sama. Dneska jsem odcházela ze školní jídelny a jeden veselý šesťák držel v ruce půlku kyselé okurky a šťastně chroupal a něco vyprávěl kamarádům, optimistický obrázek. Určitě lepší než kdyby ji krájel nožem a tvářil se vznešeně.
Muumi 41406
11.11.2019 14:19:10
Jinak teda moje dítě (7. třída) mělo zrovna teď stolování v občanské výchově (či jak se to jmenuje, teď honem nevím). Ovšem v podobě - zapište si výčet všech možných příborů a sklenic. Položky typu nůž na ovoce. Prostě úplně k ničemu v této formě, ale báječně se z toho píše test...
* Liv 30003
11.11.2019 13:51:52
Etiketa při jídle v kulturách, kde se nepoužívá příbor, nýbrž chleba/ruka nebo hůlky má taky dost přísná pravidla....
* Liv 30003
11.11.2019 13:49:43
Určitě existují nějaké kurzy, které je možné si zaplatit.
Moje děti dobře vědí, jak se chovat v restauraci, dobře chápou rozdíl mezi vesničku putykou va výletě i nobl podnikem při rodinné oslavě.

Pokud se náhodou nechovají dle etikety, není proto, že by ji neznali, nýbrž se jim nechce...
Co s tím má škola společného? Pokládám to za obsah kinderštube, kterou má zajistit rodina
Dooly. 12201
11.11.2019 13:45:50
Kudlo teď jsi mě rozsekala 😂prej pustit ducha😂😂
Kopřiva Dvoudomá 34182
11.11.2019 13:42:52
Auvajs auvajs, jaký společenský vývoj požaduje změnu etikety ve prospěch olizování nože? ~:-D To je výbornej argument. Hůlky a jezení rukama bych do toho netahala, to taky jsou kulturní zvyky s dosti železnými pravidly.

Vzpomínám, že když jsem si doma lžičkou zamíchala teplý nápoj a lžičku olízla, reagoval na to můj otec stereotypně "nechceš si do toho eště nalámat rohlík???". Nemluvě o noži.
Ropucha + 2 120300
11.11.2019 13:25:07
Burte, charakterní buran je samozřejmě méně nebezpečný než bezcharakterní snob, ale nejpříjemnější je po všech stránkách slušné vychovaný člověk :-)
[<<Předchozích 180] Názory 181190 z 3407  [Dalších 3217 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.