| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti - ostatní

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 200] Názory 201210 z 3407  [Dalších 3197 >>]
Buřt 147593
11.11.2019 12:33:23
Neumet etiketu neni nic moc, clovek vypada ve spolecnosti blbe, ale z hlediska nejake zavaznosti je pro me proste etiketa az za spoustou dalsich veci.
Priklad, radsi budu mit schopneho kolegu dobreho charakteru, kterej srka polivku a drzi spatne nuz, nez naopak. Atd.
Ano, jsou to nejake schopnosti, ktere je dobre umet, ale z hlediska priorit bych rekla, ze jsou hodne vzadu.
Dari79 114243
11.11.2019 12:31:32
Já to mám jednodušší v tom, že mám to dítě jen jedno (takže nemá u stolu s kým zlobit) + ho baví ti masterchefové atd., čili má nakoukáno.

Jednou za čas ho za odměnu vezmu do lepší restaurace (typu polední menu za 450 Kč), to mu předtím připomenu, že jdeme do lepší a že je tedy třeba chovat se lépe, než obvykle - ale on to má fakt jako bonus, těší se na to a nikdy by si to nepokazil nevhodným chováním...

Posledně si dal jako předkrm mušle sv. Jakuba a jako hlavní nějakýho jelena s čímsi a pak to servírce tak vychválil vybraným odborným výrazivem (když se zeptala, zda jsme byli spokojeni) - musela jsem se v duchu řehtat, jak na něj hleděla (malý má 8 let).

On se v tom vyžívá.

Kámoška má dítě stejně starý a s tím je utrpení jít i do normální - neposedí, lítá, křičí (mluví hodně nahlas), rozebírá výzdobu na stole...

Myslím, že tohle je na rodině.
susu. 129001
11.11.2019 12:28:46
Kudlo, asi tak...~:-D
Kudla2 58452
11.11.2019 12:23:00
Jasně, a proč taky nevylízat talíř, když ta omáčka je taak moc dobrá... a proč si vlastně taky neolízat prsty, když ten krém z dortu je taak moc dobrej, a proč se u stolu nepodrbat v nose, když Tě tam přece zrovna svědí, a proč u stolu nepustit hlasitě ducha, když tě tolik tlačí břicho a na záchod je to daleko.

Přece si nebudeš dělat násilí jen proto, že bys mohla někoho rozrušit, lépe je říci si "sestim smiř". ~t~
susu. 129001
11.11.2019 12:16:57
Prostě etiketa ti moc neříká....~d~
Buřt 147593
11.11.2019 12:14:40
Ano, asi jsi sama s timto problemem.
Tohle si fakt myslim, ze skola ucit nemusi.
Proboha, mame tristni ctenarskou gramotnost, vysledky deti se propadaj, a budeme se zaobirat stolovanim v luxusni restauraci?
Kaliope X 157897
11.11.2019 12:10:21
Tak to máme každá postavené jinak, já se tam přišla najíst a bylo to výborné, tak nevidím důvod, proč nesníst vše, co mi chutná jen proto, že bych mohla někoho "rozrušit", tentokrát vyhrál nůž, jindy by vyhrál prst. Ale jak jsem psala, jíme často v místech, kde je lepší jen vidlička nebo hůlky, nebo dokonce ruce - naan, rolky, pizza, sushi. To, že ta restaurace je náhodou v České republice neznamená, že budu za každých okolností používat komplet příbor.
Vítr z hor 100046
11.11.2019 12:06:36
Tam neni problem v cizokrajnosti, alebrz v Evropanech - Italech. ~:-D
susu. 129001
11.11.2019 11:51:05
No, v evropském prostředí je asi dobré respektovat místní zvyklost používání příboru.
V cizokrajných restauracích chápu, že jsou jiné zvyklosti.
A nůž se neolizuje, ani když je omáčka/smetana velmi dobrá.~a~
Kaliope X 157897
11.11.2019 11:46:47
Ono bude hlavně záležet na kuchyni. Doma brambory jako přílohu nebo maso jak flák masa nedělám a knedlíky jen ke svíčkové. Takže příbor je obvykle dost nepraktický. Pro návštěvy restaurací bylo pro dítě důležitější naučit se jíst hůlkami. Ne, že by nejedla a neuměla jíst příborem, ale preferujeme nečeskou kuchyni. Vietnamské nudle nebo indická kuchyně s naan se jí kompletním příborem fakt dost špatně. Při poslední návštěvě mexické restaurace jsem nůž olizovala zcela úmyslně, protože to byl jediný způsob jak dostat zbytek smetany z mističky a byla moc dobrá.
[<<Předchozích 200] Názory 201210 z 3407  [Dalších 3197 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.