| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti - ostatní

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 230] Názory 231240 z 3407  [Dalších 3167 >>]
Eudo 146355
11.11.2019 10:37:02
Ono je spis dulezitejsi deti naucit, ze mezi lidmi (=NAPR: v restauraci) se nechovame jag utocnici ve valce. Naucit sedet a nevotravovat okoli ruznym hlucnym vyvadenim, patlanim jidla, cmrndanim a pohazovanim na zem a polejzanim pod stolem a podobne. to ve skole proste jsou nuceny, takze to zavisi na rodicich. Kdyz nejsou schopny, uzivani spravnych priboru to nijak nezachrani.
TaJ 81121
11.11.2019 10:35:27
Fren, my třeba v mojí rodině doma adventní věnec měli...ale s manželem jsme měli malý stůl, teď taky nemáme nijak velký a ten věnec tam prostě překáží a jinam není moc kam dát...takže my spíš máme něco na způsob adventního věnce, ale spíš takový svícínek, kde jsou ty svíčky v řadě vedle sebe...a když jeden rok syn trval na tom, že chce ve škole věnec vyrábět, tak když ho přinesl, tak jsem pak dlouho chodila po baráku, kam bychom ho umístili...naštěstí na něj potřebovali jen ty svíčky, jinak korpusy a nějaké ozdobičky pořídili z třídního fondu a větvičky a chvojí si děti nasbíraly samy v rámci procházky v hodině prvouky, nebo tělocviku~;)
susu. 129001
11.11.2019 10:30:20
Taj, já si je taky nějak moc neprohlížím, ale některé věci člověk prostě praští přes oči. Když někdo drží příbor jak "prase kost", tak to přehlédnout nejde, když olizuje nůž, taky si všimnu....~d~
Fern 155759
11.11.2019 10:28:34
Chápu Mumii. Já mám zas věnce spojené s pohřby a hroby,nikoli s vánoci; doma nemáme ani sjme nikdy nemšli ani jeden tzv. adventní a přitom jsme vždy měli prima vánoce,aniž by někomu zrovna tenhle věnec chyběl. Zdobíme jinak.
TaJ 81121
11.11.2019 10:26:22
Susu, upřímně, já nějak v restauraci lidi kolem sebe moc nesleduju, jestli drží příbor správně, nebo ne apod...to už by musel být fakt nějaký extrém, abych si toho všimla:-) - jinak koukáme do lístku, věnujeme se jídlu, povídáme si mezi sebou...to by ten dotyčný musel sedět přímo vedle mě, nebo naproti mě, abych si něčeho všimla~;)
Eudo 146355
11.11.2019 10:26:19
Ono by toho bylo hodne co rodice ocekavaji, ze si poridi deticky a vychovavat je bude nekdo jinej. Ucitele uci, rodice vychovavaji a spolecne vychovava skola i rodina. Ne vsecko se deti muzou naucit ve skole.

Za slusne chovani je odpovedna rodina. Rodice maji naucit deti se chovat tak, aby mohly existovat mezi ostatnimi. Ve skole to uci posleze zapadnout a obrousit.

Kdyz rodice nejsou schopni, nemuzou klast povinnost na druhe. I kdyz tedy ucitelum nic jineho nezbyde, aby nevychovane deti nenicily prostredi druhym (=NEMAM NA MYSLI DETI S DIAGNOSAMI, aby se nerozjela diskuze o necem uplne jinem).
Ropucha + 2 120300
11.11.2019 10:25:04
Janinko, to mi tedy přijde značně krátkozraké, předpokládat, že dítě se celoživotně nedostane dál než do čtyřky bez větráku.
Už ve školním věku se může ocitnout na návštěvě, na oslavě, může být někam pozvané s kamarády, o vyšším věku ani nemluvím.
TaJ 81121
11.11.2019 10:23:51
Kruci, přesně tak, my taky ledacos jíme doma lžící, ale když jsme někde mezi lidmi, u babičky, nebo v restauraci, na návštěvě apod....tak se normálně přizpůsobíme a jíme příborem jako ostatní...ale příborem jsme ho učili samozřejmě jíst už doma, pak ve školce, určitě ještě ze začátku ve škole jim dohled v jídelně ledacos připomněl...Do nějakých luxusních restaurací nechodíme, to nějak nemusíme nikdo a v těch běžných nijak nikdo z nás nevybočuje...to podle mě běžnému člověku stačí, pokud rodiče chtějí chodit do luxusnějších podniků, kde se očekává něco víc, tak by to taky měli dítě naučit...protože stejně, i kdyby se to učilo ve škole, tak pokud to děti nebudou běžně používat, tak to velmi rychle zapomenou...tyhle věci bych fakt od školy nepožadovala...
Ropucha + 2 120300
11.11.2019 10:20:44
Kruci, v tom asi bude velká část pravdy.
susu. 129001
11.11.2019 10:17:54
Kruci, k tomu se to posléze přesměrovalo, nicméně, jezení buřtguláše lžicí jsem nezpochybňovala ani já.~;)
A v hospodě si všimnu, kdo ten příbor drží blbě, páč je z domu zvyklý jíst hlavně lžicí, je to velmi poznat.
[<<Předchozích 230] Názory 231240 z 3407  [Dalších 3167 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.