| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti - ostatní

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 240] Názory 241250 z 3407  [Dalších 3157 >>]
Janinka a dvě princezny 132403
11.11.2019 10:16:33
takže budeš dítěti např. ve 4. třídě vysvětlovat jak se jí příborem a který slouží k čemu jehož maminka je zarytá zastánkyně lžíce poač táta má stejně nejradši ten bagr. K čemu to bude, když logicky taková rodina se v pátek večer asi nesebere a nepůjde do "Hiltnu" jíst třemi příbory. Dítě se do takové společenské situace reálně dostane kdy? Raději bych učitelku zaměstnala procvičováním matematiky nebo tak něčeho.
susu. 129001
11.11.2019 10:11:27
Ropucho, já si myslím, že by to braly zase jen jako "školní kecy" a dál by jely v domácím módu.~d~
Ropucha + 2 120300
11.11.2019 10:08:11
Susu, možná právě proto by k něčemu byla.
Děti z takových rodin by se alespoň ve škole setkaly s tím, co z rodiny neznají.
A nebály by se společenských situací, na které nejsou trénované z domova.
susu. 129001
11.11.2019 10:03:59
Po úžasné debatě pár měsíců zpátky, kde část holek hájila fakt, že se doma jí lžící, nemám žádné iluze, že by taková výchova ve škole k něčemu byla.~d~
Ropucha + 2 120300
11.11.2019 10:03:05
Janinko, nojo, to se samozřejmě může stát.
S dětmi holt je vždy potřeba počítat s variantou, že věci nedopadnou.
Janinka a dvě princezny 132403
11.11.2019 10:01:31
však jo, to ovšem neznamená, že neexistují rodiče, kteří ví, že jejich děti jsou jak čerti, ale s tím, že "už by to měly zvládnout" to risknou a pak se zlobí/diví/jsou zklamaní, že to nedopadlo
Ropucha + 2 120300
11.11.2019 9:59:21
Janinko, rodič snad zná své dítě a vi, co zvládne.
Těžko si někdo bude konstruovat nějaké pohádkové představy.
Vídám řadu dětí, které v restauracích fungují úplně bezproblematicky, rodiče s nimi vhodně komunikují a vhodně je zabavují.
Nemyslím si, že je to něco nadpřirozeného.
Janinka a dvě princezny 132403
11.11.2019 9:58:32
což by byl u nás propadák poač manžel by mi červené dal klidně do šampusky ~t~ a co je whiskovka asi ani nečet ~f~
Muumi 41406
11.11.2019 9:55:37
Já si teda úplně chudě nepřipadám, ale včera donesla dcera seznam, co mají mít na povinnou výrobu adventních věnců - ten samotný korpus, větvičky, svíčky a podložky pod ně, ozdoby, a dokonce tavnou pistoli. Fakt doma nechci další adventní věnec a je to docela dost peněz... U syna ve škole to mají nepovinné odpoledne, je to taková fajn vánoční dílna. Ale takhle vyhodím počítám tak dvě stovky za něco, co doma nepotřebujeme, neb loni vyrobil syn. Tohle mě docela zlobí, výroba vánoční drobnosti by byla fajn, ale celý věnec mi přijde fakt dost.
Janinka a dvě princezny 132403
11.11.2019 9:54:21
myslím, že problém není ani tak v samotném stolování jako ve zvládnutí celé situace. Asi si umím představit, že zakladatelka má představu, že se pěkně obléknou a jdou celá rodina na večeři do pěkné restaurace. Tak se pěkně posadí, dají si něco dobrého k jídlu a pěkně si v klídku popovídají. Děti budou klidné, umírněné, budou čekat až druhý domluví, každý bude mít nějaká ta témata k hovoru, všichni budou mít milou a dobrou náladu a rodina stráví pěknou dvouhodinku nad dobrým jídlem a pitím pospolu. Místo toho jedno dítě remcá, že tohle nejí, druhé brečí a třetí šťouchá do prvního a máma nakonec vyleje vodu ~6~ Zážitek nikde a nervy k kýblu. Se třema dětma tohohle věku je nutné si umět reálně přiznat, zda to zvládnou ne "že už by to měly zvládnout".
Jinak já měla výuku stolování na střední, podrobně, příbory, skleničky, styly servírování a k tomu etiketu ala žena do schodů první, ze schodů druhá a tak. Pamatuji si dodnes. Na prvním stupni podle mě bez významu. chceš-li zahrála bych si doma na lepší restaurací. Učení hrou dá nejvíc. Číšník bude tatínek samozřejmě ~b~
[<<Předchozích 240] Názory 241250 z 3407  [Dalších 3157 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.