| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti - ostatní

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 3407  [Dalších 3327 >>]
Monicurka 146230
30.12.2020 20:50:00
ahoj prosím vás jak mám naučiť svou pulrocni dcerku Petrušku nebát se mixéru?Když začnu mixovat ona začne brečet.breči dokud nedomixuju.
Marika Letní 140743
30.6.2020 13:16:29
lucie "Vzdyt to vubec neni o tom jak je to male dite opatrne. Je to jen o tom jak duverujete okoli. Myslite si, ze se vase 3 lete (to je teda extrem a venku samo opravdu nema co delat), 8 lete dite samo ubrani, pokud ho nekdo chytne za ruku a vtahne do sklepa/auta? "

Já jsem opatrná. Samotné dítě nenechávám. Vždy si vzpomenu na případ Aničky Janatkové. K čemu je teď rodičům její samostatné chození ze školy? Většině lidí to vyjde, ale já nikdy neriskovala, že se něco stane a budu si to pak vyčítat. Lidé kolem mě jsou taky na děti opatrní.
Kaliope X 157897
30.6.2020 11:11:03
Nevidím žádný zásadní rozdíl v tom, jestli je moje 3leté dítě před domem a já sedím na lavičce a čtu si nebo je dítě před domem a já mám otevřená okna a slyším, když zavolá - taky třeba každých 5 minut, že něco potřebuje (než dosáhlo na zvonek).
V těch pěti už mělo povolený rádius zahrnující některá hřiště v okolí, ale bez přecházení silnice, a taky chodilo hrdě nakupovat, bez nutnosti se přiblížit k silnici.
Já ale mluvím o svém dítěti - samostatném a dodržujícím dohody. Neteř bych takhle nenechala ani mnohem starší. Vše je o dítěti.
MHD ve městě během dne nepovažuji za nic nebezpečného a život ohrožujícího.
lucie marama 158366
30.6.2020 10:32:30
Ja jsem v soku, kolik maminek v CR pusti tak male deti ven samotne. Vzdyt to vubec neni o tom jak je to male dite opatrne. Je to jen o tom jak duverujete okoli. Myslite si, ze se vase 3 lete (to je teda extrem a venku samo opravdu nema co delat), 8 lete dite samo ubrani, pokud ho nekdo chytne za ruku a vtahne do sklepa/auta? Ubrani se samo 15 letemu vyrostkovi co ho chyti pod krkem? Jak bude reagovat? Bude vubec schopne kricet/poprosit okoli o pomoc?
V doprave - verite tomu, ze ve chvili havarie napriklad autobusu na dalnicnim spoji do Prahy budou cizi lide schopni si uvedomit, ze v autobuse bylo jeste samotne male dite a z autobusu ho vytahnou? Ci ho nekdo chytne za ruku a bezpecne pohlida kdyz bude z autobusu na dalnici prchat?
Kdyz umi jezdit bezpecne na kole a jede po silnici, verite vsem ridicum, ze pojedou slusne a dite neprehlednou? Vubec to neni o tom, ze je dite opatrne ci zodpovedne. Ve chvili kdy je samotne venku a neco se stane, ma mnohem mensi sanci, nez dospoely, situaci zvladnout.
Marika Letní 140743
30.6.2020 9:34:31
"Asi jiná Praha. "

Jo Praha se dost liší podle oblastí. Někde je to jak na vesnici, jinde malé dítě v MHD dav semele.
Marika Letní 140743
30.6.2020 9:29:28
Většinou 8leté děti mých známých a příbuzných v Praze samotné MHD nejezdí. Najdou se jistě "otužovací" výjimky i v mém okolí, ale tam je to spíše štěstí, které mají tendence vydávat za schopnost.
Marika Letní 140743
30.6.2020 9:27:41
Mám takovou "střelenou" neteř. Trénovali ji od malička. Tedy tatínek, maminka je pro volnost, ale průšvihy pak vozí do nemocnice otec, protože matka se v krizi zhroutí. Takže... natrénovat to jde, chce to totální důslednost. S takovou povahou musí být okolí ve střehu neustále. Pro mě je to nezvyk, jakmile jsem ji měla na starost, neustále jsem musela připomínat pravidla, že co platilo dopoledne, platí i odpoledne apod. Taky mít oči i vzadu, co vyvede. A opravdu by ji v 8 letech nikam samotnou nepustili, ani v 10. Ač se to zlepšovalo, tak prostě ta nenadálá hnutí mysli tam byla stále. Už ne 3x do hodiny, ale klidně 3x za týden a i to stačí k průšvihu.

BTW v 8 letech by snad už mohla vědět, že po plotě se neleze, ne? To není prolézačka nebo strom.
Ivatema 52511
30.6.2020 8:52:37
Moje dcera si sama v osmi řekla, že CHCE jezdit sama do školy. A to teda dojde sama na zastávku MHD-cca 5 minut, pak jede příměšťákem k metru asi 20 minut, metrem (bez přestupu) několik stanic a pak ještě pár zastávek tramvají. Bydlíme za Prahou a tady běhá, jezdí na kole taky sama.
Ale je fakt, že když jsme byli po vysvědčení v cukrárně, skoro celá třída a děti chtěly na hřiště, tak je jedna mamina raději doprovodila. A to šlo jen o jeden přechod :-D
Girili 117849
29.6.2020 22:41:29
Psala jsem v jiném příspěvku, že syn je ve věku 8 let velmi samostatný a zodpovědný, ale nechtěla jsem tím vůbec říct, že jste někde udělali chybu. Je to kus od kusu, dcera je taky jiná a vše má posunuté.
Zkoušela bych trénovat např. přechody s vámi, případně pouštět samostatně třeba jen 1x týdně, ne na denní bázi, aby udržela pozornost a nestalo se to rutinou. Pouštět v denní dobu a v místech, kde není takový provoz. Bude to u ní trvat déle, ale jednou to půjde. Nejsou všechny děti stejné, to by byla nuda! ~;)~6~
Girili 117849
29.6.2020 22:33:47
Ehm... Žijeme v Praze. Syn šel poprvé nakoupit do večerky přes jeden přechod ve 4 letech, dcera v 5. Poslal bych ji i o rok dřív, ale styděla se. Ze školy chodí syn (8 let, 2. třída) od pololetí 1. třídy jednou týdně sám - i přes hlavní. Ráno ho převedeme přes hlavní, zbytek cesty jde opět sám. Samotná chodí většina dětí téhož věku.
Asi jiná Praha. ~d~
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 3407  [Dalších 3327 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.