| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Amniocentéza

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 3583  [Dalších 3553 >>]
Alca 145121
10.1.2018 12:44:32
jentak, mě přijde, že těch pracovišť je pořád celá řada ( a funguje to tak napříč všemi obory medicíny - například gastroenteroložka mě hned posílala na operaci a zprávu pro nemocnici secvakla, asi abych si ji nemohla přečíst ~a~ ). jakokdyby byli pacienti stále nesvéprávní. A mám pocit, že jkamile jde o děti tak to funguje ještě mnohem víc ~:(
Tonkaa 40428
10.1.2018 12:23:03
Amniocentézu jsem podstoupila. Na konzultaci po doporučení podstoupit AMC jsem šla rozhodnuta ji odmítnout. Nakonec nás lékaři přesvědčili argumentem, že i když neuvažujeme o ukončení těhotenství, budeme mít jistotu v diagnoze. Ta nám měla ulehčit začátek po porodu, kdy by byli lékaři připraveni na příchod postiženého novorozence a dostala by se mu ihned maximální odborná péče.
Po amc nastali komplikace a ve 24tt chlapeček zemřel. Komplikace po amc /kam taky jinam jet s akutním krvácením/ a následný porod už ale řešila nemocnice. Pracoviště, kde provedli amc, jen sdělilo telefonicky výsledky. Ty byly negativní na vše /nechávalo se testovat více vzácných nemocí, na které bylo podezření a běžně se netestují/. Dle pitvy chlapeček zcela zdráv. Mně by fakt zajímalo, jak ta renomovaná pracoviště /to "moje" tvrdilo že jsou pod 0,5 komplikací/ tvoří ty statistiky. Protože moje komplikace po amc tam v kartě zanesené nemají. A myslím, že to tak je u většiny, protože je to jen diagnostické pracoviště. V kartě mají těhotnou, výsledky vyšetření a toť vše.
Alca 145121
10.1.2018 12:06:10
Ještě doplním, že jsi fakt jen lehce nad cut-offem pozitivního výsledku, pro druhotremestrální screening je prý 1:250.....
Jestli váháš, tak si to ench doktorem/doktorkou podrobně vysvělit.... Ono by to mezi náma mělo tak probíhat, že Ti nejdříve vše podrobně vysvětlí a rozhodnutí je pak na Tobě.
Alca 145121
10.1.2018 12:02:42
kreditka
"Mě kdyby doktor poslal na pldovku určitě půjdu... "

Blbý je, že jsou lékaři, kteří na plodovku posílají i ve chvíli, kdy riziko postižení nižší než cut-off, od kterého je test považovaný za pozitivní...... Prý z obavy ze žaloby, kdyby dítě bylo postižené......
MrakovaK 99270
10.1.2018 11:55:10
kamarádka šla na ty odběry krve, tuším kolem 15 000 Kč. Já bych to udělala taky.
helis78 95867
10.1.2018 11:46:24
Ve 37 letech jsem čekala 5.dítě, ač jsem nechtěla podrobný prvotrimestrální UZV + vyšetření, lékařka hodnoty někam odeslala a výsledek byl dobrý. Nechtěla jsem ani triple test, nakonec kvůli rozštěpům jsem se nechala ukecat, miminko bychom si nechali a vyšel špatně, snad 1:49. Okolí mi říkalo jak některé dítě mělo též špatné výsledky, ještě horší a že se jim narodilo zdravé dítě. My jsme se přikláněli k přesnějšímu prvotrim. testu ale jeli jsme i na genet. UZV ve 20.tt - doktor řekl, že se mu dítko jeví zdravé, ale byl to povrchní uzv, za 5min hotový. Týden nato mi moje doktorka řekla, že miminko je mrtvé, takže musela jsem jej "porodit" - takže pro mně zkušenost ani přesnější prvotrimestrální ultrazvuk nemusí odhalit DS a kupodivu triple test může být přesnější.
Nejvíc záleží asi na tobě, aby sis rozhodla, co vlastně chceš a podle toho se zařídila. S tím, že člověk nese riziko, že se mu narodí postižené dítě a nebo, že může o miminko přijít po amniocentéze.
Alca 145121
10.1.2018 11:42:31
Mariana
"Sestra na mně párkrát pokřikovala přes celou čekárnu, zda chci mít postižené dítě. A proč tam dál jezdím, když odmítám co mi doporučí."

Tohle je tak strašně neetické ~n~
Alca 145121
10.1.2018 11:39:01
Řeknu Ti to matematicky - tripple test má spolehlivost 65%, riziko 1:210 znamená cca 0.5% pravděpodobnost, že Tvé dítě bude postižené. za sebe bych se zeptala, jaké má amniocentéza riziko potratu (na netu jsem našla 0.5 - 1%, angrešt tvrdí, že ta čísla jsou menší) a na vyšetření šla jen tehdy, pokud by riziko postižení bylo několikanásobně vyšší - třeba zde zmiňvané případy 1:16 nebo 1:22 jsou o řád vyšší pravděpodonosti postižení.
Jen doplním, že bych chtěla konkrétní číla daného pracoviště a ne jen vágní odpověď ve stylu, že za svou akrieru ještě nic takového neviděla....
A pokud jsi byla na prvosemestrálním screeningu a vyšel bez rizika, pak ten má spolehlivost 95%......

P.S. je smutné, že máš strach z přístupu zdravotníků. Jim do Tvého rozhodnutí nic není, následky stejně neseš Ty, takže by k Tobě správně měli přistupovat naprosto normálně a profesionálně. Ale v realitě je to bohužel hodně o tom, na koho narazíš :(
kreditka 85904
10.1.2018 11:33:13
Ty jsi třeba připravená s manželem na to že dítě může být postižené, ale někdo to tak nemá. Upřímně mě kdyby řekly, že je dítě postižené jdu na potrat.... kamarádka má dítě s DS )zjistilo se po porodu) a jsem osudu vděčná za "zdravé" děti. Další známá má dítě s DS, ale má jestě k tomu další pośtižení a upřímně mít to dítě doma týden skončím v Bohnicích.... Mě kdyby doktor poslal na pldovku určitě půjdu... tohle si musí každý rozhodnout sám a buďme rádi za to že máme právo volby
Oliverka 70017
10.1.2018 11:28:06
adha, muzu se zeptat? Samozrejme nemusis odpovidat. Proc se cekalo az Na AMC, misto toho aby udelali CVS, kdy by se pripadny potrat stihl do +|- 13. tydne?
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 3583  [Dalších 3553 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.