| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Amniocentéza

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 3583  [Dalších 3543 >>]
Žžena 83005
10.1.2018 10:58:44
Tuten,
screening v prvním trimestru se dělá celkem běžně (ale ne plošně) už dost let, ale není hrazen ze zdravotního pojištění. Vím, že některá pracoviště ho zadarmo dělala (třeba coby součást nějakého grantu), ale jinak byl a je hrazený hotově (cena kolem 1000-1500).
JÁJA 4D 112019
10.1.2018 10:37:21
když jsem čekala 3. dítě, posílali mě na amniocentézu, jen kvůli mému a manželovu věku, všechny testy jsem měla v pořádku
amnio jsem odmítla, mám zdravé dítě
když jsem čekala 4. dítě, nestihla jsem žádné testy, protože jsem těhotenství zjistila velmi pozdě, až ve 20. týdnu, pak jsem si dítě neplánovaně porodila sama, mám zdravé dítě

Jestliže vnitřně cítíš, že na amnio nechceš jít, tak nechoď.....
žádný lékař není Pán Bůh.....

a ničeho se neboj, všechno bude v pořádku~;(~x~
angrešt 114837
10.1.2018 10:34:14
Oliverko, opravdu neodhalí. S AMC je srovnatelný pro trisomii 21 (Down syndrom) a s přivřenýma očima pro trisomie 13 a 18 chr. Žádné jiné aberace neodhalí, když na příslušném NGS čipu prostě nejsou zahrnuty.
Mimoto u AMC se dělá i biochemické vyšetření plodové vody, které má dost velkou citlivost pro odhalení rozštěpů nervové trubice.
Z buněk z AMC se navíc nemusí dělat jen klasický karyotyp, ale je možné vyšetřit (při podezření, např. u srdečních vad plodu) třeba některé mikrodelece i některé monogenní choroby, které třeba mohou být spjaty s rozšířením šíjového projasnění apod. Výtěžnost výsledků AMC je prostě někde úplně jinde než NIPT.

Oliverka 70017
10.1.2018 10:21:54
Margit, ten neinvaznivy test o ktere psala buchli (https://www.gennet.cz/prenascan), odhali prakticky totez co amnio. A dela se mnohem nekdo v 10. tydnu, coz je taky vyhoda. Nevyhoda je, ze je drahy.
angrešt 114837
10.1.2018 10:01:55
Samozřejmě, že AMC může způsobit úmrtí plodu. Na kvalitních pracovištích se toto riziko pohybuje kolem 0,5 - 1 promile, ale vzhledem k tomu, že AMC provádějí i pracoviště s nedostatečnou rutinou (i když je tu snaha centralizovat tyto typy vyšetření do velkých prenatálních center), se riziko může pohybovat i výš, uvádí se až 0,5 %, ale s časem se snižuje, novější výsledky ukazují na nižší riziko i na horších pracovištích).


Žžena 83005
10.1.2018 9:57:08
1500 je standardní cena za screening v prvním trimestru, takže předpokládám, že Jana myslí NT a spol.
angrešt 114837
10.1.2018 9:53:50
Jano, v tom odkazu je soupis naprosto standardních vyšetření v těhotenství, žádný speciální test tam uvedený není.
angrešt 114837
10.1.2018 9:50:37
Buchli, NIPT má spolehlivost srovnatelnou s invazivním vyšetřením pouze u trisomie 21 a to pouze u žen, které mají dostatečně vysokou frakci fetální DNA (což je něco přes 95 % žen s normální hmotností, u žen s vysokou hmotností to klesá). U trisomií 13 a 18 je spolehlivost nižší (různé studie uvádějí různá rozpětí). A další aberace se nevyšetřují (diagnosticky, výzkumně a různě nadivoko samozřejmě ano) vůbec.
Proto taky NIPT není definován jako diagnostický test, ale jako test screeningový. Pozitivní výsledek tak není směrodatný a pro diagnosu musí být potvrzen invazivním testem. COž je taky důvod, proč to pojišťovna nehradí (další důvody jsou asi hlavně nedostatek pracovišť, která jsou schopny NIPT testy provádět v odpovídající kvalitě, no a samozřejmě velmi vysoká cena).
januska.1 87418
10.1.2018 9:46:12
Dano a nepodstoupila napr.Harmony test?
Dana 143148
10.1.2018 9:23:59
Kamarádce bylo také 31 a aminocentézu odmítla. Dítě má postižené, nemá Downův syndrom, ale jiný, často se vyskytující syndrom, který by se aminocentézou prý dal prokázat. Má zničený život a to dítě také.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 3583  [Dalších 3543 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.