| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zápal plic

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 280] Názory 281290 z 3231  [Dalších 2941 >>]
VERI + V6/08 + bříško 70964
4.10.2012 20:47:12
Souhlasím a to jsem chtěla i dodat, že by mě dost trápilo, že to mohou a nejspíš i mají ti sourozenci a že si to takhle mohou předávat pořád jeden druhému a tedy následně i vám ~:(~:(~:(
pingui 49813
4.10.2012 20:46:12
no,ale můj malý 3letý syn by ještě s takovýma obtížema nemusel začínat tak brzy.Ale jak jim taktně říct,že se nebudeme stýkat....
Veverka. 132739
4.10.2012 20:44:36
promořeno je cca 90% obyvatel,ty je máš určitě též - jen někomu však dělají potíže...já s nimi bojuju už třetí rok...snědla jsem nepočítaně ATB,na chvíli je zdánlivě pokoj a při sebemenším oslabení organismu zas zaútočí...už jsem si zvykla - doktoři si mně přehazují jak horký brambor.~Rv
Dojanka 85301
4.10.2012 20:36:36
Je to hrozný svinstvo. Já vědět, že to má některé dítě, se kterým dcera kamarádí, tak se zblázním. Kdo si tím neprošel, tak neví.
Dojanka 85301
4.10.2012 20:34:40
Pingui - obávám se, že můžete. Pokud sourozenci nebyli přeléčeni, tak pokud kašlou, tak kašlou do prostoru kolem sebe a to víš, že to chytit můžete. Bohužel. Je to respirační nemoc!!!!
Dojanka 85301
4.10.2012 20:33:44
Veri - jak už jsem psala, dcerce se chlamydie i mykoplazmata vrátily po půl roce ~n~. Sice už to nebyl zápal plic, ale i tak 40 horečky týden mi bohatě stačily, malá byla totálně schvácená. U těhle potvor je obvyklé, že horečka během dne hodně kolísá - to mi potvrdil už 2. doktor. Ráno třeba žádná horečka, během dopoledne taky skoro nic, člověk by si řekl- je to dobrý, už to ustupuje, to bude nějaké nachlazení či viróza a odpoledne to zas leze nahoru a večer skoro 40. Naší dr. jsem řekla, že má malá příznaky jako na podzim, úplně stejný, že mám vnitřní pocit jako matka, že to má zpět, tak jí dr. dala hned Klacid bez sebemenšího zaváhání. Jo, a CRP v tomto případě nehraje velkou roli - na podzim měla dcerka hodně těžký zápal plic (právě tyhle potvory) a CRP měla kolem 20. Pak stouplo k 35. Navíc tyhle potvory se nezjistí z občejného výtěru z krku a nosu!!!!!!!!! Pozor na to. Ty se dají zjistit jedině z krve!!!!!
pingui 49813
4.10.2012 20:31:35
no dítě sice přeléčeno bylo,nicméně ,,nemocné,, je stále + jeho sourozenci také,ti přeléčeni nebyli. Snad to při každodenní styku s nimi nemůžeme dostat,doufám.
Dojanka 85301
4.10.2012 20:29:59
My je měly (já i obě dcery) a je to opravdu hodně infekční. Je potřeba přeléčit důsledně všechny, kteří mají potíže. Já se toho bojím dodnes, dcerce se to bohužel vrátilo, sice už v mírnější formě, ale my měli kombinaci těchto potvor:

chlamydie pneumoniae a mykoplazmata pneumoniae (všechny 3 jsme měly opravdu ošklivé zápaly plic). Kontrolní testy udělá málokterý doktor - z jediného prostéhů důvodu - je to drahé (1 odběr 1.350 Kč). Moje obvoďačka mi je neudělala, vyrazila se mnou dveře a řekla mi, že hysterčím, doslova mi řekla, že jestli nepřestanu řešit neustále ten můj kašel, že mě pošle na psychiatrii ~o~~o~~o~~o~~o~, stále mi nutila její pohled na moji nemoc - je to od alergie ~a~~a~~a~~o~~o~~o~~o~~o~~o~. Testy jsem si zaplatila a měla potvrzené aktivní oboje potvory. IHNED JSEM DOSTALA ANTIBIOTIKA a už po 1. dávce jsem se cítila o 80 % líp. Dodnes nechápu její postoj - vlastně chápu, šlo jí o prachy, aby na mě nemusela čerpat hodně peněz, tak mi raději zvýšila dávky Zodacu na ráno a večer.~o~~o~~o~~o~~o~ Baba jedna.
Naštěstí naše dětská je miliónová, ta dcerce okamžitě nabrala krev, také ona měla oboje pozitivní (ale výsledky trvají i víc jak 10 dní). Na jaře jí dělala znova testy, protože měla podezření na aktivaci a taky že jo. Raději už předem nasadila Klacid a po dobrání atb mi řekla, že přišly výsledky - opět aktivní infekce. Od té doby musím zaťukat - máme klid. Ale pokud jak píšeš - děti kašlou a smrkají, osobně bych se s nimi bála přijít do styku. A co jejich matka? Ta to neřeší?
VERI + V6/08 + bříško 70964
4.10.2012 20:27:47
Pokud již proběhla léčba, tak by už dítko infekční být nemuselo
http://www.ordinace.cz/clanek/chlamydie-infekce-dychaciho-ustroji/ :
"Přenos chlamydie probíhá respirační cestou
Chlamydie v podobě, kdy napadá plíce, je velice agresivní infekcí. Přenos chlamydie probíhá podobným způsobem jako například u různých chřipkových onemocnění, tj. kapénkovou nákazou. Má také podobné projevy, ale s tím rozdílem, že obtíže jsou mnohem intenzivnější. Vedle až dusivého kašle jsou dlouhodobě přítomny silné pocity únavy, neobvyklé škubání svalů, mohou se dostavit bolesti kloubů, břicha nebo zubů. Pokud tedy člověk pociťuje delší dobu některý z těchto příznaků, je na místě navštívit lékaře. V případě, že se jedná o chlamydiovou infekci, je třeba co nejdříve nasadit léčbu, jinak se mohou chlamydie šířit dál, především do nervových tkání a mozku, ale také do svalů, mnohdy napadají i imunitní systém."
Romča+V.6/03+L.5/08 9569
4.10.2012 20:22:34
měla je asi předloni jedna známá a jen vím, že se jí to táhlo jistě půl roku~Rv
[<<Předchozích 280] Názory 281290 z 3231  [Dalších 2941 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.