| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dotazníky a průzkumy

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 6453  [Dalších 6413 >>]
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
18.8.2023 9:15:35
je to o přirozeném vnímání člověka - všímáš si, oč hlasitěji mluví lidé do telefonu, přestože signál je skvělý? ten okamžik, kdy mluvíš na někoho, koho nevidíš, tě nutí mluvit hlasitěji... stejně tak, pokud si nasadíš sluchátka, vnímáš intenzivněji zvuky ze sluchátek než naživo z prostoru... když v práci nasadím headset, vnímám volajícího mnohem lépe než kdybych i jen zvedla sluchátko, taky mi to pomůže odfiltrovat zvuky z kanceláře a to i v případě, že mám jednosluchátkový headset, t.j. jedno ucho by mohlo tu kancelář slyšet bez omezení...
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
18.8.2023 9:10:52
kaipo, tohle předjíždění zleva bývá asi časté ve chvíli, kdy auta plánovaně zastavují před semaforem na úseku obousměrného provozu - pak se totiž automaticky rovnají u kraje kvůli záchranářské uličce a částečně i proto, že třeba auta jedoucí z protisměru se ti pak řadí z tvého pruhu do svého, takže po krajnici by cyklista nepředjel, navíc pokud ještě nejedou auta v protisměru, má to tak pohodlnější... (bohužel si tyhle úseky užívám od jara denně, na několika místech, tak mám nakoukáno ~n~ ~t~)
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
18.8.2023 9:06:48
"transparentni modus, se kteryma slysite uplne stejne jako bez nich?"

což ale vůbec neřeší to, co jsem psala před chvílí - ten poslech tě nepřipraví (jen) o sluch, ale především o soustředění, "vypne" tvé okolí, což je koneckonců obvykle důvod, proč ta sluchátka člověk nasazuje...
Mr. Miçkey 124689
18.8.2023 9:05:42
Pokud mas transparentni modus, nepohlti te vubec nic a slysis i placat kapky deste na chodnik. Autoradio bys taky zakazana? Protoze s tim slysis uplne stejne.
Mr. Miçkey 124689
18.8.2023 9:03:03
A uz vam nekdo rekl, ze spousta sluchatek mladsoch cca 5 let ma transparentni modus, se kteryma slysite uplne stejne jako bez nich?~e~
Katka a 2 výrostci 141251
18.8.2023 8:59:55
To s tebou souhlasím. Taky nechápu cyklisty, co nedají vědět o tom, že tě budou objíždět.Na chodníku je to mimořádná bezohlednost. Mě to tedy vadí kolikrát i na stezce, kde jsem sama na kole. Zezadu se přiřítí borec na silničce a cca rychlostí 35km/h tě obsviští s odstupem několika cm... a to i v případě, že objíždí děti. Magoři, no.
Katka a 2 výrostci 141251
18.8.2023 8:56:05
Přesně tak, ono je chodník a chodník. Ve městě na chodníku se spoustou lidí je cyklista blb, ale jsou vesnice, kde je podél silnice úzký liduprázdný chodník, po kterém bezpečně projedeš, nikoho neohrozíš a nemotáš se před traktory a auty na úzké silnici....
Kaipa 98564
18.8.2023 8:42:46
Rose, to je divný, cyklisté v naprosté většině podjíždějí kolonu zprava, což je sakra nebezpečný.
Velšice 92803
18.8.2023 8:40:46
Bydlím v obci v Praze, kde se toleruje jízda na kole na chodníku, protože je jízda po silnici velmi nebezpečná. Předpoklad tedy je, že cyklista nebude ohrožovat chodce. Sluchátka u cyklistů nechápu.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
18.8.2023 8:36:16
ono to s těmi sluchátky je ještě horší než že se jen člověk připraví o jeden ze základních smyslů... to totiž není jen o tom, že pak neslyší, ale často vůbec nevnímá, je totiž pohlcen tím, co mu proudí do uší, soustředí se na ten poslech a je ve svém světě a ten vnější kolem něj zmizí... obzvláště děti to tak mají, jsou pohlcené...
no a pokud mají ještě na hlavě kapuci, jsou úplně ztracení, zmizí i periferní vidění, takový člověk je pak na úrovni opilce - reflexy žádné, zpomalené a nevyzpytatelné chování... zrovna včera mi nakráčel chodec přímo před auto do silnice, šel po chodníku a prostě z něj jen tak mimochodem sešel, naštěstí jsem si ho všimla už předtím, že nejde rovně, jela jsem za ním a tak jsem preventivně zpomalila... on vůbec nepostřehl, že se něco děje, prostě šel kus po silnici a pak se zase vrátil na chodník ~d~ kdybych jela normální rychlostí, nestihla bych nic a svezla bych ho na kapotě... no a dneska ráno zase cyklista - koukám na něj zezadu, když jsem ho dojížděla, měl na hlavě traktory, tak jsem si vzpomněla na tuhle diskuzi a protože jsem dojížděla stojící kolonu před semaforem, nesnažila jsem se ho předjet ani dojet a najednou koukám, on se vůbec neohlédl, nepodíval a jak jel po pravé straně silnice, tak to najednou střihl doleva, aby mohl předjet tu kolonu na začátek k semaforům... žádné znamení o změně směru, nic... kdybych měla tendence ho předjet, najel by mi přímo pod auto... i tak jsem se lekla...
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 6453  [Dalších 6413 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.