| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Reklamace a vracení zboží

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4785  [Dalších 4765 >>]
TaJ 81121
4.11.2023 17:36:38
Jednou, nebo dvakrát jsem vyměňovala, když tam chyběly stránky, nebo text apod. Jinak obvykle si kupuju knížky osobně v prodejně, nebo si je tam nechám poslat k vyzvednutí, takže si je předem prolistuju, kouknu , jakým stylem je to napsané apod.
Čumča. 160024
4.11.2023 17:29:14
Ropucho, já bych ještě brala, že to někdo po strojovém překladu jen češe - ale ten někdo by sám měl umět hezky česky. A je evidentní, že tomu česateli čeština k srdci nepřirostla - to štve mě, a pak knížku odkládám~d~

Zvlášť když se přesvědčím, že anglický originál je napsán hezkým jazykem, plným historických výrazů~d~ A autorka je historička, tudíž si dala práci, aby to bylo hezkou dobovou angličtinou - a někdo to zprasí při překladu.

Ropucha + 2 120300
4.11.2023 17:17:52
Evelyn, spíš to překládá stroj a nedají si práci pořádně to po něm učesat do češtiny. Chvátají a šetří.
Evelyn1968,2děti 6269
4.11.2023 14:38:25
To by mě nikdy nenapadlo.

Nad blbým překladem se rozčiluju často, někdy to vypadá, že překladatel není ani Čech.
Jojona 24583
4.11.2023 12:53:12
Jen jednou, když~o~ se ji rozpadla vazba a listy vypadaly.
Ropucha + 2 120300
4.11.2023 10:04:37
Zajímavá otázka.
U beletrie je to asi dost neuchopitelné, co se týká obsahu. Gramatické chyby a sazba by se myslím reklamovat daly, kdyby to bylo nad míru ojedinělého překlepu. U literatury faktu asi vyložené faktické chyby, pouhá plytkost těžko.
Nikdy mě ale nenapadlo o reklamaci knihy uvažovat, vždycky se pouze pohorším.
Napadlo mě to jen v případě učebnice, tam považuji za dané, že vydavatel ručí za správnost.


Len 108740
4.11.2023 9:58:48
Jen na Amazonu knihu do Kindle. Muzes vratit, kdyz se ti nelibi. Udelala jsem to je dvakrat, ale funguje to.
Liaa 29716
4.11.2023 9:56:44
No, faktické a gramatické knihy reklamovat můžeš, "blbý" příběh ne, to už je riziko podnikání. Reklamovala jsem (úspěšně) slitou sazbu u e-knihy, jinak knížky, které si kupuju sama, si předem zkontroluju, takže vím, do čeho jdu, knížky od dárců bych v případě, že jde o reklamovatelné knihy, klidně reklamovala, "blbé" knihy jdou do Knihobotu nebo do knihobudky.
Stojací lampy na Favi.cz - top výběr
breburda71 89004
4.11.2023 9:55:52
Kvuli takovemu duvodu jsem knihu nikdy nevracela, jen jednou jsem knizku reklamovala, protoze uprostred chybely stranky..Kdyz knizku kupuju v obchode, tak si ji predem prohlednu, pokud kupujes zbozi v eshopu, tak mas narok bez udani duvodu zbozi vratit, minimalni lhuta je myslim 14 dni...takze uvadet duvod ani nepotrebujes..
darinaa 155453
4.11.2023 9:48:21
Něco jsem teď nedočetla. Tak se ptám.

Vraceli jste někdy knihu z důvodu nevyhovujícího obsahu? Blbý příběh, špatně napsáno, gramatické chyby...literatura faktu, která se ukáže jako plytký komerční brak...kniha hádanek, které jsou všechno, jen né zajímavé a poučné...?

Já nikdy, vždycky se k tomu stavím tak, že JÁ jsem si špatně vybrala, případně že dárce špatně vybral. Ale proč vlastně?

PS. jsem na dovolené, odkládám do hotelové knihovny.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4785  [Dalších 4765 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.