| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vícejazyčné rodiny

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 2809  [Dalších 2779 >>]
Yhec 21437
10.2.2015 21:32:38
Ucim je cesky cist a spravne psat slova, ktera by davala jiny smysl - napr obed/objet.
Gramatiku - vyjmenovana slova, pricesti, carky atd neresim. To si myslim, ze se samy mohou doucit pozdeji, pokud by chteli.
Chloé 102783
10.2.2015 21:30:08
Njn. Uvidime. Zase hroutit se kvuli tomu taky nehodlam. Holka hraje na piano, tak uz kazdej vecer cvicime, a to jeste nezacala poradna skola. Uvidim, jakej to bude nebo nebude zahul. Nemam moc to s kym probrat, jak je to tady narocny na prvnim stupni. Bude to krok do neznama.
Lana+Julik05/05+Kristian10/07 22327
10.2.2015 21:24:32
no to je prave to, ty plany a idealy, ale realita ...
mne ho i bylo kolikrat lito, kdyz psal ukoly do skoly z nemciny, matiku, projekt na neco jako vlastiveda, a pak jeste jsem do nej hustila ceskou gramatiku, byly to nervy pro oba, resp. pro celou rodinu...jsem si jista, ze uz tim, ze se domluvi a rozumi, je urcite obohacen (blbe slovo, ale lepsi mne nenapadlo) a jak s timhle vkladem nalozi pozdeji uz necham na nem. od prvni tridy tu ma jeste francouzstinu, pristi rok pribude dalsi cizi jazyk..
Anni&Annika 50178
10.2.2015 21:18:55
to my jsme po narozeni male vyridili obcanstvi obe. Dokonce nam skola /ceska/ navrhovala prave ty zkousky. Ale my se stehovali ted natrvalo, takze to jsem odmitla a z ceske skoly ji odhlasila.
Anni&Annika 50178
10.2.2015 21:16:14
Chloe, no uvidis...ona to mozna mela strasi dcera trochu stizene tim, ze pred vstupem do skoly vystridala tri zeme. Cechy, Portugalsko a Nemecko. cesky a nemecky umela ode me, ale portugalsky se naucila sama. Ona pak mela jednu chvili i problem v jazycich. Kdyz jsme prijeli do Nemecka, promluvil nemec a dite zajasalo...hele, on mluvi cesky. Ci se vratila z Ibizi a pry kamoska Paola byla fajn. A jak jsi s ni mluvila? No mluvila trochu divne nemecky, ale dalo se ji rozumet...no za tyden prisel pohled od Paoly ve spanelstine~k~...
Takze u nas je mozne, ze si dite potrebovalo nejdriv jeden jazyk tak nejak zakotvit v hlave. Ale po tom skoro roce bylo to uceni cj opravdu bez problemu. Od treti pak mela aj a ta uz byla naprosto bez problemu.
Chloé 102783
10.2.2015 21:12:12
Jo a ceskou skolu neresim, dcera ma pouze fr obcanstvi, protoze matka lempl ji doted nebyla schopna vyridit ceske.
Chloé 102783
10.2.2015 21:10:38
My do CR s nejvetsi pravdepodobnsti taky nepujdem. Ale prijde mi skoda zahodit ten potencial, kdyz mluvi cesky pekne. Zatim odhodlani mam, tak uvidime, jak dlouho nam to vydrzi.
Lana+Julik05/05+Kristian10/07 22327
10.2.2015 21:07:37
sorry, mam tam preklep, melo byt ...i kdyz NEzijeme v Cesku
Lana+Julik05/05+Kristian10/07 22327
10.2.2015 21:07:15
Starsi byl paralelne zapsan v ceske skole, i kdyz zijeme v Cesku. Po druhe tride jsme to vzdali, rekneme si to narovinu, mozna z casti i kvuli me pohodlnosti, kdyz prijdu domu z prace, chci si odpocinout a ne travit vecery tim, ze budeme cvicit i/y. V ceske skole ho "vypsali" v pohode, stacilo jim potvrzeni, ze nadale navstevuje povinnou skolni dochazku v Nemecku.
U nas uz stehovani do Ceska nehrozi, takze nevidim problem. Ja na ne stale mluvim cesky, i kdyz mi odpovidaji nemecky (jak psal Racek. O prazdninach se v Cesku i rozmluvi, i kdyz maji akcent a nektera slova spatne deklinuji nebo sklonuji. Jsem si jista, ze pokud budou cestinu potrebovat v dospelosti, dokazou i gramatiku "dohnat". Hodne spoleham na to, ze starsi hodne cte. Mne cteni vyrazne pomohlo v tom, naucit se nemecky, tak doufam v podobny efekt i u nej :) Mladsi je zatim v prvni tride, ceskou skolou jiz nedotcen.
Chloé 102783
10.2.2015 21:06:56
Anni, to by slo. Zase od babicky to bude brat jinak, nez ze ji prudi mama s cestinou~:-D Mame to samozrejme vadit nebude. Jak uz jsem psala, ona zacina cist ve fr i v cj. Mne cte v cj, franinu necham na skole. O vikendu jsem delala experiment, napsala jsem ji jednoduchy slova ve franine, ona je mela sama precist a napsat vedle cesky ekvivalent. (Hraly jsme si na skolu). A ona to kupodivu dala, tak jsem si overila, ze i v ty franine tak nejak cte. Protoze me zastavila tudle ucitelka, ze dcera uz trochu cte a ze je to prima. Problem zatim u toho psani mam vypozorovanej, ze nerozlisuje moc dlouhy kratky samohlasky....
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 2809  [Dalších 2779 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.