| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vícejazyčné rodiny

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 2809  [Dalších 2769 >>]
Chloé 102783
10.2.2015 21:00:36
Dooly, to samy, ze skolky taky vyklada podobnym zpusobem. Ja to delam tak, ze to po ni zopakuju jakoby stylemm: aha, tak jste delali to a to a dam tam ty cesky vyrazy. Ona si to samozrejme hned zapamatuje, jen to chce nepovolit a vytrvat v tom opakovani. Dcera prave o prazdninach je zase s bratranci, sestrenicemi atd podobneho veku, tak tam ty cesky detsky vyrazy pochyta.
Anni&Annika 50178
10.2.2015 20:49:31
Chloe, ja byt tebou, necham to na mamince a treba /ale fakt az od druhe/ bych domluvila s maminkou 1x tydne cestinu po skype. Bylo by to nejrozumejsi. Ja se kdysi se starsi ucila cesky /1. a 2. trida/ kvuli ceske skole. Prvni rok jsem to takrka vzdala a pockala az na konec roku a pak jsem se s ni na to vrhla. To fakt neslo. Chudak se trapila. Jsem to tu psala 1000x....umela ceska pismenka, carky, hacky umela psat, ale cetla s nemeckym prizvukem...takze pthaaak, misliivec...mama, co to je?..tak rikam...ptak a myslivec..a dite....ahaaaa ptak a myslivec~k~
No jak u blbejch na dvorecku. Takze jsem ten skoro cely skolni rok pockala a behem 2 mesicu umela bez problemu celou prvni tridu cj a tusim jeste nejaka prvouka. Takze dve krasna vysvedceni~:-D..
po navratu do Cech jsem s ni zase udrzovala nj a donutila jsem ji udelat si nejakee ty nevyssi zkousky na Göthe institut. proste sla tam, a udelala je. Uz nevim kolik platila, ale s nima muze i studovat v nemecku. Proste nemecky a cesky slovem a pismem. A jak umela jeden jazyk, pak druhy, nabaloval se na to dalsi a dalsi....
Dooly. 12201
10.2.2015 20:47:42
Chloe, syn mluvi se mnou uplne normalne cesky, mluvi tak i s tatou,s babicko.. ale Mudr mi rikala,ze aby si dite udrzelo plne jazyk,je potreba byt mezi detma ptz ty mezi sebou mluvi jinak.. Coz zacina byt u nas problem, jso uz slova,kt proste zna ze skoly a ty pak implantje do ceske vety.. proste veta z toho 5 slov cesky a jedno az dve nemecky, ptz nezna cesky ekvivalent... nevim,jak tomu zabranit..
Dooly. 12201
10.2.2015 20:42:35
Ado, takhle jsem to tenkrat slysela taky -ale omyl -ceska skola mi pri zapisu rekla,ze na dite , ktere nema trvaly pobyt na jejich uzemi, nedostanou penize a tedy se na zadnem prezkusovani atd nemini podilet. Proc taky, zadarmo..

ceske statni obcanstvi jim bylo u..
Dooly. 12201
10.2.2015 20:39:18
Nez sel syn do skoly tak jsem mela tyhle idealy taky, ale ceska skola nam nevysla vstric(ucebnice, prezkusovani) a posleze se toho sebehlo tolik, ze jsme to uz nezvladali. Dneska je v paty tride a gramatiku se asi uz nikdy nenauci..vypada to,ze jakekoliv vysvetlovani je zbytecne..
Chloé 102783
10.2.2015 20:26:36
Ja mam stesti, ze nasi moc chteji, aby k nim jezdila na prazdniny. Mne to teda vyhovuje, ve Francii maji hrozne prazdnin a ja malo dovoleny:-) Vzdycky z Cech prijede nadupana, je i s jinyma detma, tak prebere i takovy ty detsky splechty.....jinak bychom asi bojovaly o dost vic.
Len 108740
10.2.2015 20:22:12
Chloe, syn cesky rozumi dost, ale slozitejsi veci musim rikat anglicky. Jen je skoda, ze tim padem i dcera mluvi prevazne anglicky, cesky sice lip nez syn, ale neni to ono. Verim, ze kdyby potrebovali, tak se rozmluvi. Jsem rada, ze malej vubec mluvi jakkymkoliv jazykem, protoze do peti let mlcel:-)
Len 108740
10.2.2015 20:19:34
Znam spousty cizincu, kteri ziji v CR treba dvacet let a nedomluvi se. Ze zacatku snahu jasne meli, ale po letech boje to vzdali. Cestina fakt neni jednoducha a ten cit treba je.
Ja ted osobne po nekolikate bojuju s nemcinou, ale uz se to zacina lamat a rekla bych, ze byt v nemeckem prostredi, tak zhruba do roka mluvim. A nemcina je taky tezka, oproti treba romanskym jazykum (krome francouzstiny).
Chloé 102783
10.2.2015 20:15:12
Anni, ja bych rekla taky, ze jednoducha neni. Obecne flexivni jazyky jsou podle me slozitejsi. Mne jen staci, kdyz obcas nejakemu cizinci vysvetluju neco v cestine a vetsinou mavnou rukou, ze je to hrozne tezky :-) U aj, fr odpada to sklonovani, v nemcine je ho nepatrne. ( teda nevim, jestli se der dem den rika sklonovani...)
Simeona+3 110315
10.2.2015 20:03:03
Máme to tedy naopak (cizí jazyk v ČR), takže neporadím, ale souhlasím, když bilingvní, tak se vším všudy. U staršího pomohl pobyt v cizině, teď to budem řešit znovu s předškolačkou a bojím se, jak pochodíme...
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 2809  [Dalších 2769 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.