| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování letadlem

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 530] Názory 531540 z 9005  [Dalších 8465 >>]
Rodinová 140078
1.2.2024 11:35:17
V autobuse, kterym dalkove jezdim jednou rocne, mam strach, kam se hrabe letadlo.
Ropucha + 2 120300
1.2.2024 11:30:44
"Do toho vyhlídkového nebo malého soukromého bych nevlezla, to rozhodí i špatně umístěný kufr."

Největší nervy jsem měla z letů svých blízkých právě takovými podezřelými malými stroji v Africe nebo v Rusku.
To se bál i můj bližní, který je sám pilot (možná právě proto).
Ropucha + 2 120300
1.2.2024 11:25:18
Dopravní letadlo řídí z velké části elektronika. Malé letadélko, které je čistě v rukou člověka, je něco jiného.
Mně vadí samotný princip pohybu ve vzduchu, takže nevyhledávám ani jedno.
Ropucha + 2 120300
1.2.2024 11:20:51
"Je to přece absolutní nádhera, že člověk může se pohybovat tak vysoko takovou rychlostí a za pár hodin být na jiném kontinentu, v jiné kultuře, u moře, v teple ..."

Spíš je to divné :-)
Ropucha + 2 120300
1.2.2024 11:19:35
"autobusy mívají těch nehod víc a někdy člověk žasne, jakým způsobem jezdí"

Zlatá osmdesátá, devadesátá léta a Karosy v serpentinách na chorvatských útesech bez svodidel ~:-D Půlka autobusu visící ve vzduchu ve mně vyvolávala stejně traumatické pocity jako letadlo.
Renka + 3 26652
1.2.2024 11:14:20
To je dobrý, přistání je naopak (spolu se startem) nejrizkovější moment ~b~. Nejbezpečnější je to, když je pěkně usazené ve své letové výšce.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
1.2.2024 10:56:14
Nejvíc se bojím, že mi ztratí kufr. Představa, že ztratím den dovolený nakupem oblečení od spoďár po svršky.
picidada 112974
1.2.2024 10:49:42
Ano, bojím se létat. Dvacet let jsem proto neletěla. Předtím jen jednou. Jenže přesně, když chce člověk něco vidět dál, kam se nedostane vlakem/autem, musí to překonat. Překonala jsem to a párkrát v posledních třech letech někam letěla. Ale v letadle se klepu, zavírám oči, modlím se, koukám, co dělají ostatní, co letušky, jak se tváří, jestli jsou v pohodě. Vím, že můj strach je iracionální, protože si oddechnu přesně v momentě, kdy letadlo začne klesat (sleduju GPS), v tu chvíli si to najednou začnu užívat. Jako kdyby byl rozdíl, že spadneme z pěti místo 10 km ~t~ ~t~ Proto jsem si jistá, že to je jen o psychice. Když přistaneme, mám hrozně zvláštní pocit - jakoby euforie, oddechnutí, neumím to popsat, míchá se "už nikdy" (bože jsem tady, ale jak se dostanu domů, do letadla už nevlezu) a "to bylo boží" (kam poletíme příště?) Je v tom určitě i to, že jsem sebe překonala.
angrešt 114837
1.2.2024 10:11:01
tak létání mám strašně ráda, nebojím se, miluju pocit vznesení se do vzduchu :)
Létám teda málo, ale hlavně z jiných důvodů - částečně finančních, letenky něco stojí, a částečně ekologických, uvědomuju si spoluzodpovědnost za snižování své ekostopy. No ale když se mi poštěstí letět důvodně, tedy obvykle pracovně - to jásám a rezervuju si místo u okýnka na straně s očekávatelně lepším výhledem :D

Ale samozřejmě strachy a úzkosti zažívám v různých jiných situacích, jsem pěknej angsthase~f~. A to, co mně (byť teda nejde o létání, ale může to fungovat podobně) pomáhá asi nejvíc, je tak nějak přijetí toho, že se bojím. Že se můžu bát a je to normální a neznamená to nic jinýho, než že se bojím. A že můžu dělat cokoli, co jsem měla v úmyslu dělat, a můžu se u toho bát. A když tak nějak pokračuju v tom, co jsem chtěla, a beru, že strach je u toho prostě spolupřítomnej jako spolucestujíc, tak - se pak nějak začnu bát míň :) Nevím, jeslti to takhle může fungovat pokaždý, ale mně to fakt pomáhá. A pomáhá mi u toho benegesseritská Litanie proti strachu z Herbertovy Duny, kdy si hlavně její druhou část fakt zkusím představit, tak mi strach mizí.
Mortadela 52731
1.2.2024 10:00:14
Já se spíš bojím takových těch "věcí kolem" - že se mi nepodaří začekovat, že mi neprojde velikost příručního zavazadla, že při bezpečnostní kontrole najdou něco, co se jim nebude líbit, že mi ztratí zavazadlo apod. Létání samotného se nebojím vůbec, většinu letu pokojně prospím.
[<<Předchozích 530] Názory 531540 z 9005  [Dalších 8465 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.