| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2012

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 436  [Dalších 386 >>]
Jana*K a sluníčka 51000
25.8.2012 5:08:27
Ahoj holky :-)

Palusko, Zorinka je teda šikulka, 5,5kg ve dvou měsících...krása, jste holky obě šikovné :-)
A když jsem, tak koukala do té naší zahrádky, říkám si, že jsem ty jiřinky asi radši měla nechat zarostle plevelem, byly tam hezky schované :) Kůzle nám tam furt leze, jenom jedno, ostatní se spořádaně pasou na loukách a jiřiny mi zbaštilo. Pochutnalo si také na růžích a moc mu chutná listoví od jahod.
S tím mateřským mlékem do očiček, taky doporučuji. My jsme to taky dělávali a očičko se nám krásně vyčistilo. Carlin, přeji, ať jste brzo v pořádku.
Ta alergie na mléko nebo intolerance na tu laktózu...jojo, neměla bys nic, co je z mléka, ale to už víš jak jsi psala. Existujou nějaké náhrady, myslím sojové mléko a tak. Sestra má dvě holčičky a ta mladší to má taky. Co vím, tak to většinou přejde za nějakou dobu.

mějte se hezky :-)
Carlin 40902
22.8.2012 12:57:09
Zdravíme ~3~
Byli jsme přes tři týdny na chalupě, tak se ozývám až teď.

Violka je pořád dost uplakané miminko, i když se občas na nás i usměje. V necelých dvou měsících se jí objevil ekzém a má ho po celém bříšku a taky na ručičkách a stehýnkách. Teď jsme léčili zánět spojivek a po marných pokusech s Opthalmo Septonexem došlo na ATB kapičky. No a už přes týden kaká brčálově zelenou vodnatou a hlenovitou stolici~7~. Dneska paní doktorka dělala výtěry, ale nejspíš to vypadá na alergii na kravské mlíko, takže já musím úplně všechno mléčné vysadit ~d~. A snad se ukáže, co v tom vězí. Léků má malá jak Horníček, a to Fenistil kapičky mají výpadek, takže ty jsme nesehnali.
Doufám, že už se příjde na nějakou příčinu (ta alergie?) a konečně bude mít Violka lepší náladu.

Jak vaši drobečkové snášejí tahle vedra? A jak vy? My máme půdní vestavbu, takže doma je dost hrozně, ale naštěstí máme dvoreček, kde je příjemný stín. No, vzpomínám, jak bylo krásně na chalupě.

K těm císařům: moje mamka rodila jak císařem, tak spontánně a prý se nedá říct, že by jedno bylo lepší a druhé horší. Každopádně nejhorší je, když porod začne normálně, žena si odtrpí několik hodin bolestí, a pak to stejně dopadne císařem.
Hlavně, že ale máme ty naše zlatíčka ~s~ i se všemi jejich trápeními.

Mějte se prima!
Jana*K a sluníčka 51000
16.8.2012 9:46:51
Ahoj vespolek :-)

Myslím, že nezáleží na druhu porodu, ale na tom aby bylo miminko i maminka v pořádku :-)
Všem gratulace k miminkům i k mírám :-)
No a k mému plánovanému pletí zahrádky, nakonec jsem na plevel vzala kosu a posekala ty velikánské bodláky, ostatní už vytrhala rúčo, ale plevel je tak veliký a všude, že to není žádná titerná práce, no když jsem tam nebyla víc než 3 měsíce, co můžu čekat ~d~ ještě že ty jiřinky a mečíky jsou obří kytky a nemusímje mezi plevelem dohledávat :-)
Krásný den všem :-)
MishaK, Barunka a Puleček 49537
15.8.2012 14:48:33
Leni , já uz mám dva císaře za sebou, poprvé se mala také neotocila a po druhé jsem se vůbec neotvirala. Takže taky nevím co je porod a ikdyz to samozřejmě bolelo,bylo to celkem pohodove, myslím,ze s normálním porodem se to srovnávat neda, takže klobouk dolu před všemi kdo jste rodily spontánně.
MishaK, Barunka a Puleček 49537
15.8.2012 14:44:30
Ahoj všem, moc to tu nežije :-((. Tak naše míry ve dvou měsících byly 7100g a 61cm (porodní míry byly 4100g a 51cm). Ted je nám 2a pul mesice a uz to snad ani nechci vědet :-). Ne, maly je opravdu nádherný. Krásný sluníčko vy den všem.~o~
Lenka Au 124267
7.8.2012 18:11:46
Ahoj! Já tu nebyla ani nepamatuju :-) U nás to nakonec dopadlo 7. 6. císařem, malý byl líný se otočit, takže vlastně nevim, co je to rodit. Já mohla druhý den chodit a sedět :-) Jinak všem gratuluji a přeju vše v pohodě a vy tu všechny kojíte? To jste dobrý, asi vám to i trochu závidim, ale já to zvládla jen měsíc, z toho jem měla 3 týdny celý krvavý bradavky a brečela bolestí při každym přiložení, tak jsem to nakonec vzdala.
Jana*K a sluníčka 51000
29.7.2012 10:06:08
Blanko, gratulujeme k mírám :-) hezky prospíváte, jen tak dál :-)

Palusko, Carlin, Alfo jak je u vás?

U nás mokro, včera pršelo a hezky se ochladil vzdoušek. Budu muset do zahrádky, je to spíš džungle než zahrádka, ale máme tam takové ty velké zelené kobyly a ty já nerada, ale zase po dešti by ten plevel šel dobře vytrhávat, tak uvidím, ale měla bych, měla :-)
BlankaSi 122809
26.7.2012 14:48:49
Tak máme za sebou kontrolu po šestinedělí - Adélka roste jak z vody - v 6-ti týdnech a 4 dnech má 58 cm (při porodu 50 cm) a 4820g (porodní váha 3780g) :-D
Jana*K a sluníčka 51000
25.7.2012 13:01:04
Keťule, gratulujeme k narozaní Míši, ať jste zdraví a prospíváte :-) ~x~ :-)
V Kladně jsem kdysi měla babičku :)

Kdepak jste všichni?

My máme za sebou 2-měsíční kontrolu a máme 55cm a 4,6kg :-)

Hezké a poklidné léto :-) ~;(( :-)
Keťule 121944
13.7.2012 11:30:52
Ahojky holky,
tak se jdeme taky nahlásit. 10.6. se náám narodil Míša. V porodnici málo mlíka, pak doma moc mlíka, pak zase málo a teď už je to konečně akorát ~;)
V horku tedy nic navíc nedávám. Kojím, když si mladý řekne, ale na začátku víc spal, tak jsem musela i budit. Teď po měsíci už je všechno fajn.

Jinak spíš řeším pupínky, které se mu stěhujou různě po obličeji a hlavičce. Jsou červené a na špičce malinká bílá tečka. Znáte to někdo ? Dr mi říká, ať to vůbec neřeším.
Jinak vše ok, konečně začal přibírat a má 3,9kg.
A co starší ratolesti holky ? Náš Mates to vzal supr, zatím je to žárlenní v takové hezké formě, jako že nám pořád říká jak nás má rád, hodně je s námi (místo u sebe v pokojíčku) a je prostě milej.

Tak holky, ať nám ty mimíska krásně rostou.
Alfo, ozvi se mi, dáme prochajdu po Kladně.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 436  [Dalších 386 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.