| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2013

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 656  [Dalších 536 >>]
Blobie1 134833
5.6.2013 18:56:02
https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?saduie=AG9B_P9hsoOKB3P51VeHnkmUubEd&attid=0.50&disp=emb&view=att&th=13eea554a56c2d48



omlouvám se, jenom něco zkouším :-)
Suva 134088
5.6.2013 18:24:40
Podle těch rozměrů, co jsou změřený na UTZ se dá ta hmotnost vypočítat, strýček Google to umí taky.
(V předchozím příspěvku úvodní věta nemá být, že Žirafka neví rozměr, ale hmotnost, pardon za chybku.)

Dr. hustá, tak si pamatuj, že máš dostat z každého vyšetření u každého doktora podepsanou kopii. Já ji fakt snad všude dostávám (všechny obory, různá pracoviště, polikliniky, nemocnice) automaticky. Pokud Ti ji dr. nedá, tak ji chtěj. Krom toho je dobrý zrovna tohle mít v těhu průkazce pro nenadálé případy, kdy třeba někoho odvezou do nemocnice, tak těžko honem vyzjistí podrobnosti, že.
Dr. ať si odsekává, co chce, no ale Tebe momentálně zajímá...
Stačily by to rozměry. To ona stejně měří.

Počtení třeba tu http://www.epravo.cz/top/clanky/pravo-pacienta-na-informace-a-nahlizeni-do-zdravotnicke-dokumentace-55240.html nebo tu http://www.sasp.cz/novinky/27052007.htm tak namátkou.
Blobie1 134833
5.6.2013 16:55:42
Ty rozměry nevím já, Sůvi.Papír z UTZ mi vždycky Dr. sebere a má je u sebe....vím, že je tam je délka a pak tam bývá většinou stáří těhotenství podle UTZ a podle poslední MS, ale mě spíš zajímalo, kolik miminko váží a to se musí speciálně vypočítávat. Na posledním utz, který mi dělali aby se podívali jestli už je miminko otočený hlavou dolů, protože pořád bylo koncem pánevním tak jsem se Dr. na to ptala a ona mi odsekla, že to není to co jí momentálně zajímá a vymalováno~7~~a~
Suva 134088
5.6.2013 16:32:59
Ještě ty velikosti, kdo psal, že neví rozměr, Žirafka?? Pokud znáš rozměry - ty jsou napsaný na papíru z UTZ, který máš vždycky dostat, tak se to dá dohledat na netu. Vzhledem k tomu, podle jakých parametrů se to odhaduje, je to beztak plus minus... Navíc drobá odchylka při měření... A velikost je jedno, jde o obvod hlavy ~;)
O UTZ požádat můžeš, asi bych řekla, že pro jistotu, zda se miminku opravdu dobře daří a při něm požádala o ten odhad. ~;)

K té rizikové poradně: myslím, že ta ne až tak pozorná péče může být také tím, že to, co je u běžného gynekologa rizikové, odchylka, není si jist, tak v té poradně mají asi i dost jiných, závažnějších případů, takže riziko třeba nikdo ani nepodceňuje, ale v jejich repertoáru je to prostě třeba na okraji a všechno je z jejich úhlu pohledu ještě celkem dobré - v porovnání s těma ostatníma případama. A pokud máš pochybnosti, tak se zeptej, pokud chceš něco vědět, vyšetřit, si o to řekni, no. Někdy toho mají lidi jen dost, tak pokud nemají důvod k řešení, tak to berou třeba rychleji a nevysvětují, spousta doktorů vyšetření udělá, i dobře, ale prostě ho nekomentují, nesdělují... Ale vždycky by Ti měli dát papír z vyšetření, tam se dočteš, dohledáš, a čemju nerozumíš, se ptej hned. To je nejlepší. ~;)
Suva 134088
5.6.2013 16:20:35
Vyvolávání kvůli velikosti: Míšo, měřili Ti pánevní rozměry? Pokud jsou dostatečný, tak se protočí i pětikilák, a větší nebude. ~;) Nechci to zlehčovat, ale oni tolikrát straší, a zbytečně. Řídila bych se těma rozměrama. Navíc jestli seš větší a příbuzní taky, tak je jasný, že miminko bude větší a ne tabulkový.
Suva 134088
5.6.2013 16:13:36
Lůco, no já bych se s takovou odpovědí nespokojila, zvlášť když se u odhadu z UTZ uvádí odchylka 0,5 kg, v reálu často i 3/4 kg.
Na druhou stranu 38+0 je už donošený mimino a pokud byla malá v pořádku... A zase lepší, že se to rozběhlo samo, než kdyby indukce nešla.
Tak ať se vám daří. ~;)
Blobie1 134833
5.6.2013 13:51:06
nápodobně žirafko, taky ti držím palečky~;(( :-) - doufám, že dáš vědět~:-D
P Ř 133048
5.6.2013 13:19:52
No tak to tě asi fakt mohli nechat u tvojí doktorky, i když ono záleží kolik těch protilátek už jsi v těle měla, což je asi ta hodnota co se jim nelíbila... Ale stejně nějak nevím, co s tím v porodnici udělaj jiného než normální doktorka...
Tak hlavně že jste v pohodě a snad už vše i v pohodě zůstane a dobře proběhne ~R^
Blobie1 134833
5.6.2013 13:10:52
mě brali krev asi 2x a taky mi něco píchali....ale už je to dýl, tak ani nevím co, zřejmě nějaké protilátky~d~...Já mám předchozí dvě děti s ex-manželem- a tam jsme měli stejný faktor, takže problém nebyl....takže teď jsem z toho na začátku byla dost vykulená~e~....ale teď už to nijak neřeším....jsem na jednu stranu ráda, že je všechno v pořádku...na druhou stranu si říkám, že jsem klidně mohla zůstat u své gynekoložky a chodit k ní...no co už, těch pár dnů, co zbývá už to vydržím.~R^
P Ř 133048
5.6.2013 13:03:13
Blobie tak to máme koukám podobné... Já mám tedy taky Rh- a přítel Rh+ ale ještě můj doktor mi preventivně dával imunoglobulin anti-D a pak bych měla dostat další po porodu, jinak by to mělo být ok ale naše je tohle první mimi, a problém prý bývá až u druhého...
Taky mi příjde, že mi doktorka fakt nic neřekne, a na to, že teď teda budou ještě i malovat a jestli budu přenášet a bylo by pak třeba nutné porod vyvolat tak vůbec nevím, jestli mě vezmou tam, když budou uzavřené sály, nebo by mě poslali do jiné porodnice a vyvolejte jí to...
Je fakt, že mám celé těhu bezproblémové, tak asi nemají důvod nějak víc nás řešit...
[<<Předchozích 110] Názory 111120 z 656  [Dalších 536 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.