| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Akvárium

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 250] Názory 251260 z 1828  [Dalších 1568 >>]
Vítr z hor 100046
28.11.2013 19:39:13
Mnohem víc radosti udělá skupina pavích oček – tyhle rybky jsou na rozdíl od bojovnice opravdu nenáročné. Zvládnou to bez filtru, vzduchování i topení. A dají se koupit pěkně barevná.
Kreaty 128225
28.11.2013 19:32:54
Insulo, to je to dítě jak jsi mu tehdy kupovala to Lego k vánocům a paní ho neposlala? Kolik je to let?
Kreaty 128225
28.11.2013 19:31:15
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Xenopus_laevis_var_albino.jpg


Tyto žáby jsou na chov nenáročné. K chovu páru žab postačí akvárium o objemu 40 litrů. Nemusí mít žádné zařízení, takovéto „holé“ akvárium je pak snadněji udržovatelné. Souš také není potřeba, drápatky ji vůbec nevyužívají. Teplota vody by se měla pohybovat okolo 20 až 25 °C, ale žáby mohou žít v chladnější i v teplejší vodě. Drápatky není vhodné chovat společně s akvarijními rybami, protože dříve nebo později by se ryby pravděpodobně staly žabí potravou. Ze stejného důvodu by společně chované žáby měly mít přibližně stejnou velikost. Jako krmivo se používají komáří larvy, rybky, žížaly a podobně - podle velikosti žab. Občas se dá se přikrmovat i syrovým libovým masem. Nejuniverzálnějším krmivem jsou mražené larvy pakomárů, dostupné v obchodech se zvířaty.
Kreaty 128225
28.11.2013 19:25:32
u těch betek se může pořídit samička ne? to barevné jsou samečci, pokud se nepletu, samiček může být víc, ale to jen lovím v paměti, nevím stopro...
Kreaty 128225
28.11.2013 19:23:50
v sobotu jsem viděli takové skoro bílé žáby v akváriu, děti byly nadšené, taky je hned chtěly, chvíli jsme dokonce vyměkli, že je tedy možná koupíme, no uvidíme, ale je to taky varianta...ale tam nevím co potřebují a jak jsou náročné, ale hezké to bylo
DaVinci 49945
28.11.2013 19:17:05
Bety dostal můj syn cca před čtyřmi lety, žila cca 3 roky v plastové krychli o straně cca 20 cm. Veškerá péče zbyla na mě. Čistit to akvárko jsem musela cca 1x za 14 dnů, krmila jsem jí nějakým krmivem určeným právě pro betky. Pro mě to není zvíře, nemůžu se s tím pomazlit, ale parťák se betce prý pořídit nesmí. Za mě už nikdy více. Psa vezmeme s sebou na dovču, ale ryba to holt doma musela přežít. No, nic moc ~x~
Molly. 74807
28.11.2013 19:15:17
Tak jako nenecháš žít morče na deseti centimetrech hoven nebo psa čůrat si do misky s pitím, tak se předpokládá i u němých ryb, že si nejdřív něco nastuduješ, než si je pořídíš. I akvárko může fungovat bez filtru, ale musí v něm být opravdu hodně rostlin, aby to všechno pobraly. Akvárko je krásná věc, pokud má člověk čas, chuť a energii se mu věnovat, pokud ho neodradí počáteční náklady a první neúspěch. Akvárko se může zakalit, zařasit, ryby postupně chcípat, a je jenom na nás, jestli jsme ochotní se se vším tímhle poprat nebo jestli nás to po dvou měsících přestane bavit a z akvárka akorát jednou měsíčně zfoukneme prach.
Základem je samozřejmě pročíst si články o zakládání akvárií na různých akvaristických serverech.
neznámá 91073
28.11.2013 19:13:30
V přírodě beta žije na rýžových polích, dá se říct, že jí stačí každá kaluž. Dokonce jsem už četla názory, že velká akvária a vysoká hladina vody nebo bublajcí filtr je pro betu stresující, nepřirozené. Vzduchovat se jí opravdu nemusí, chlad ráda nemá, ale stačí akvárko šoupnout k topení. VOda se skutečně mění často, malé množství teplé vody se kazí. Ryba je krátkověká, ale to beru jako plus, není to starost na dlouho. Myslím, že pro děti ideální volba.

A nechce třeba nějakého suchozemského šneka? Pro děti mi přijde vhodnější než rybičky.
Insula 28056
28.11.2013 19:09:50
Díky, jsi hodná. Asi to tak dopadne. Možná babička do té Prahy zajede a koupí akvárium cca 54 l se vším. Malýmu jsem říkala, že jestli bude akvárko, tak bude bez rybiček, že ty si potom sám vybere a že se musí dát kamínky a voda ustálit atd, takže o tom ví. Netroufla bych si koupit i ryby, nevím, kam bych to ukryla. ~t~ Jedině do skříně. ~t~
Kreaty 128225
28.11.2013 19:00:07
ve tvé situaci bych koupila akvárko, to je taky dárek, než tam dá kamínky, než se mu ustálí voda, než najdete místo v bytě, tak je půlka ledna a pak dokoupíte....
[<<Předchozích 250] Názory 251260 z 1828  [Dalších 1568 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.