| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Anglická školka

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 637  [Dalších 597 >>]
Federika 14090
13.5.2012 22:28:48
moje děti mají nejlepší češtinu a ačkoli mají doma jako druhej jazyk němčinu,troufnu si říct, že časem ji převálcuje angličtina. jejich táta mluví sice doma jenom německy, ale prostě doma tak často není. davidovi dysi hodně četl, na ty mladší děti kašle a budu to muset vzít do svých rukou já. televizi i knížky zvládají, běžně mluvit taky, ale slovní zásoba odpovídá myslím mladším dětem a gramatika a psaní-to prostě nedělají. zatímco v tý angličtině mladší syn normálně píše diktáty, slohy...
Anni&Annika 50178
13.5.2012 22:24:01
Inoo...vzdyt to pisu...cj je hodne tezky jazyk a ceske prostredi udela sve....moje starsi nejdriv mluvila cj, ve 3 jsem pridala nj, presla do ni takrka hned bez problemu....ta mladsi ma nejdriv nj, ve trech jsem pridali cj. Je to neskutecny rozdil proti jeji sestre. Ta jeji cj je dokonala az ted a to ji je v srpnu 6~d~
Inaaa 119752
13.5.2012 22:20:01
Kamarádka v Americe češtinu podporovala i tím, že měla českou chůvu, děti jezdí každé léto skoro na 2 měsíce do ČR, přesto ji nemají vynikající.
Kamarádka v Anglii doma česky nemluví, takže děti mluví jako massa Bob.
Naopak Češky v ČR s anglickým manželem mají děti dvoujazyčné dobře v obou jazycích.
Nebo i u jinak míchaných vztahů, ale v ČR.
Anni&Annika 50178
13.5.2012 22:17:34
Len...u nas doma se mluvi taky jen nemecky, ale je to o tom pro to neco udelat....mala zacala cj az ve skolce a ve zbytku jsem ji pomohla...takze kdyz prijde ze skolky, mluvi jeste 1-2 hodiny cj sama od sebe, pak ji to asi unavi a prehodi do nj....ale kdybych s ni mluvila jen cj a manzel nj, odnesla by to nemcina, neb kolem vsichni mluvi cj a manzel dost pracuje....
Kudla2 58452
13.5.2012 22:15:30
Kdo se za vlastní řeč stydí, hoden potupy všech lidí.



Anni&Annika 50178
13.5.2012 22:13:34
Inoo..cj je dost tezka a ceske prostredi pomaha k dokonalosti jazyka...spousta lidi tu cj kvuli narocnosti v cizine vzda....
Len 108740
13.5.2012 22:13:05
Ino, zkratka proto, ze cestina neni tak dulezity jazyk. Navic spousta matek od toho upousti, aby se doma mohli vsichni bavit jednim univerzalnim jazykem. Coz jaksi v CR nejde.

Me mladsi dite ma cestinu na stejne urovni jako aj, prechody z jazyka do jazyka ji nedelaji problem, klasicky dvojjazycny dite. Syn to takhle nema, cestina je boj, ale nenapadlo by me to vzdat. Jen ve svem okoli vidim spoustu matek mluvicich na deti aj, i kdyz jsou Cesky, Slovenky, Polky... A letos v prazske zoo jsem videla jeden extra pripad, kdy Ceska predstirala, ze cesky ani nerozumi~e~
Inaaa 119752
13.5.2012 22:09:01
Zajímavé je, že v ČR žijící dvoujazyčné děti, z 2 jazyčných rodin, mají většinou dobré oba dva jazyky, cizí i český, ale ti, co jsou v cizině, mají snad vždy špatnou češtinu nebo někdy skoro žádnou.
Marťa11 8076
13.5.2012 22:05:36
Kudlo, asi to nebylo na mě, ale naše děti (4, 9 let) mají ČJ úplně normální, adekvátní věku, tedy oni mají spíš vyřídilku nadstandardní... vlastně, kdo to neví, že jsou i AJ mluvící, tak to dle jejich ČJ nepozná... prostě normální děti, jen když na ně někdo spustí AJ, tak přecházejí z jednoho do druhého, podle toho, s kým mluví... přiznám se, že jim závidím... pro ně je to tak přirozené
Federika 14090
13.5.2012 21:47:58
on na to nemá Kudlo každej takovej názor...Jedna psycholožka mi u mladšího syna silně nedoporučila anglickou školu,přesto, že už anglicky mluvil. Tvrdila, že když má doma ještě němčinu, tak ho přetěžuju, navíc je srpnovej a já ho hnala čerstvě v šesti do školy.
Jiná mi to nadšeně schválila. Ale názory jsou prostě různý, snažím se řídit instinktem, přetíženej mi nepřijde.
Ale třeba by nebyl takovej mimoň a třeba by se dokázal normálně oblíct,aniž by měl triko ebo košili naruby..~t~ kdoví..
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 637  [Dalších 597 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.