| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Montessori školka

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 683  [Dalších 633 >>]
Rodinová 140078
16.8.2017 14:46:06
Jsem stara ~n~, nechci si tykat s kazdym, nechci, aby tykal kazdej mne, nevim, jestli by deti nemely taky poslouchat, aspon trosku, ve vlastnim zajmu ...jsem proste stara ~;)
Kaipa 98564
16.8.2017 14:44:46
Popiš, prosím, co pro tebe znamená, že "máš problém s autoritami".
Bouřka 7675
16.8.2017 14:43:11
Nápodobně :-)
luthienka 77117
16.8.2017 14:42:31
Vykání a tykání mi přijde moc hezké. Například v práci se mi nejlépe pracuje s vykáním a křestním jménem. Spíš než rozlišení autority tam cítím formálnost.

Jinak co vidím kolem, tak děti s Motessori školky jsou většinou intelektově rozvinuté, tak jim nedělá problém přejmout nějaké formální procesy a postupy v normálních školách. Při tom tvořivost a aktivita rozvinutá v Montessori jim většinou zůstává. Spíš to mění puberta...
Kaipa 98564
16.8.2017 14:39:42
Doufám, že já se vymizení tykání - vykání nedočkám.
withep 93862
16.8.2017 14:35:47
Jen víc takových dětí, které budou mít "problém s autoritama a poslušností"!

:-)

Nedávno jsem se setkala s holčičkou, která zásadně nikomu nevyká, taková pipi dlouhá punčocha. Nechodí do montessori, jen má od přírody natolik silný smysl pro rovnost, že se odmítá jako dítě cítit ve vztahu k dospělému podřízeně. Víc takových dětí a snad vy-ty/kání během příští generace vymizí ~:-D

Pokud vím, přístup montessori je založen na oboustranném respektu, a na tom fakt není nic závadného. Děti, které mají možnost v takovém vyváženém prostředí vyrůst, nebudou mít problém s nikým (jen ten někdo může mít problém s nimi, ale to je jen a jen jeho problém).
PetaJansa 154544
16.8.2017 14:29:11
Zajímal by mě zkušenost maminek, kteé už mají větší dítka, které právě prošly skolkou nebo školou Montesorri. Jaké děti jsou, jak se chovají v běžném kolektivu atd. Pozorujete nějaké odlišnost například s porovnáním druhého dítka, které prošlo klasickým vzdělávacím procesem?

Hodně o tom teď čtu, tak přemýšlím zatím celkem předčasně. Ale trochu mi přijde, že pak děti musí mít problém s autoritama a poslušností.
Elwing 143291
20.11.2014 9:34:33
Nalepka montessori ale nevypovida o nicem. Ucitelka muze byt nekompetentni k vychove deti i v montessori skolce. Ja teda nezazila jedinou normalni montessori ucitelku. Vsechno mely peclive nastudovane, ale byly nervni a neempaticke. Ale urcite existuji i dobre.
Elwing 143291
20.11.2014 9:29:55
Zalovani je, kdyz chces nekomu zavarit, ublizit. Pokud chce dite zabranit nejakemu nezadoucimu chovani od ostatnich, ktere je mu neprijemne, nejde o zalovani.Ucitelka proste neni dobry pedagog, montessori, nemontessori.~;)
Marťuša,Kryštof 16,Emma 15 1172
19.11.2014 23:46:19
Myslím, že kdybys strávila dopoledne v montessori škole/školce nebo mluvila s někým, kdo má reálnou zkušenost, tak si řekneš - vždyť je to přirozený, třeba to tak částečně i děláš, ani o tom nevíš. Dřív jsem se hodně setkávala s názorem - to je ta školka, kde si děti dělaj, co chtěj.... tak to ale vůbec není.
Maj úžasně promyšlenej systém pomůcek - to už se týká spíš školy, který umožňujou učitelce zvládnout to, že děti nebo skupinky dětí pracujou na různý úrovni a svým tempem. Děti si to osahaj, vyzkoušej, na spoustu věcí přijdou samy a pochopí to. Učitelka má kam sáhnout. Ty děti si díky tomu můžou samy tak trochu rozhodnout, jakým způsobem a tempem budou postupovat a sama víš, že když je to baví, tak to jde líp. Mě osobně přijde hodně přínosnej ten systém spojení dětí různýho věku - když někomu něco vysvětluješ, tak to musíš chápat .
Dělali nám pár kurzů pro rodiče, třeba matiku, spousta rodičů říkala, kdyby nám to někdo takhle ukázal, tak jsme to pochopili - je to názorný ... to jsem se rozepsala :-)
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 683  [Dalších 633 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.