| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Nádobí a příbory

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5019  [Dalších 4999 >>]
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
7.12.2022 12:38:17
fern muffiny nejsou muffiny, to se omlouvám za možné zmatení - v mc donalds nabízejí ráno snídaňový muffin - takové ty housky, v nich vejce, slanina, šunka, sýr... a ty housky se prodávají už i běžně v obchodech a do nich dělám ta vejce, takže mikrovlnka je na ta vejce (slaninu udělám na plechu v troubě, sýr se rozteče na horkém vejci sám a na grilu opeču řeznou stranu housek - výhoda je v tom, že se všechno dělá naráz a "samo"...
jinak vejce dávám do silikonových formiček na muffiny, vypláchnu je studenou vodou, klepnu vejce, propíchám žloutek a strčím do mikrovlnky na nízký výkon, formičky dávám do hrnce na ohřívání na páře, takže jsou přiklopené (bez vody, takže bez páry, ale asi by to urychlilo, kdybych ji tam dala) - výjimečně některé to vejce taky buchne, ale v tom hrnci to nevadí... a zapínám na 1 minutu, pak chvilinku nechám a na druhou minutu (to jsou naměkko) a pak na 30 sekund - to je teda čas na 6 vajec, když jich dělám méně, tak ubírám čas... (a záleží na výkonu mikrovlnky, chce to vychytat)
Buřt 147593
7.12.2022 12:30:03
Rose, poděl se, jak děláš ta vajíčka v mikrovlnce ? A jak snidanove muffiny ?
Fern 155759
7.12.2022 12:13:37
Rose,máš recept na ty muFiny v MT? A v čem to děláš?

Mám asi blbou otázku- jak děláš v MT vejce na mekko?

Já mám 2 nádobky do MT,kam do každé plcnes po 1 vejci a za cca 1,5 min je máš natvrdo,ale kolikrát se mi stane,že mi to bouchne a ohodi MT a to pak zurim moc~t~ ,přitom vejce propichuju před přípravou a výkon dávám max 500w,někdy i snižuju na 350w~d~
Fern 155759
7.12.2022 12:07:56
Já tu co mám teď,ve své hl.domacosti,tak mám už 13 let - má krom toho zakladu paru,gril,crisp talir,takže lze péct maso,chef menu...
Fern 155759
7.12.2022 12:03:04
Pěkná vychytávka tohle.

A jo přiznám, mám troubu starou 17let a proto,když to není nutné,radsi vařím a peču v MT.
Koníček mořský 156666
7.12.2022 12:00:32
St.huso a to mě zase vařit i baví, ale nepřijde mi to nikterak komplikované. Vařím ráda, peču buchty i cukroví, vařím často i zvěřinu a různá divná zvířata, občas i něco zavařím - v troubě. Vařím teda také jednoduše, jakmile vidím nějaký složitý recept - "peču" na to. Vždy zvážím, zda mě to bude bavit a nezabere to příliš času. A zda ingredience a přísady nepřehluší podstatnou chuť suroviny.
Na všechna vařená a pečená zvířata jsem si stanovila pravidlo tří hodin, za tři hodiny je každé zvíře bezpečně měkké a pokud ne, nikdy nebude. To platí i o zvěřině, slepicích, kachnách, hovězím apod.
Někdo třeba řekne, že vařím nehospodárně a nezdravě. Ale zdravé je vlastně téměř všechno, i to dávno zatracované, a jsem ráda, že zvítězil rozum a jíst se má všechno. A když peču nebo vařím na mých nepřístrojích, ušetřím za topení, neb vařím a topím zároveň.
V létě vařím rychleji a jednodušeji než v zimě.
Ale pokud někoho jeho spotřebiče baví, nic proti, ekonomika se musí hýbat i když poslední dobou nevim nevim.
Vranice 21600
7.12.2022 11:45:01
77krasko, místo varné konvice máme dávkovač horké vody s nastavitelnou teplotou 70-100 stupňů.

Vadilo mi, že většinou na hrnek kafe či čaje každý automaticky napustil do konvice nejméně litr vody, zbytečně se to vařilo. Ty přístroje mají sice vyšší výkon, ale za zlomek času oproti konvici a ohřeje se přesně tolik vody, kolik potřebuješ.

Jinak mě baví remoska. Co ji mám, klasickou troubu používám zřídka. Na pečení moučníků typu bublanina, perník, makovec, mrkváč, na pečení masa, brambor, zeleniny nebo teď dýně, je fajn.
vlad. 38059
7.12.2022 11:39:08
Nektera jidla ohrivana v mikrovlnce mi nechutnaji. U nas slouzi hlavne k vyrobe popcornu :-)
Pohodlná křesla za super ceny na Favi.cz
neznámá 91073
7.12.2022 11:37:13
Martino, konvektomat chce už dlouho můj manžel, ale on chce nějaký velký profesionální, kouká po zboží ze zrušených hospod.
Já vlastně ani nevím, co konvektomat umí, k životu ho nepotřebuji.
Stará husa 154854
7.12.2022 11:35:10
Koníčku, mám to taky tak, akorát mám teda tu rychlovarnou konvici a ještě papiňák, který ale používám tak dvakrát do roka. Nemám myčku, ani mikrovlnku, žádné roboty ryzovary, pomalé hrnce, fritaky a jiné přístroje a vůbec mi to nechybí. Vařím jen běžná, nekomplikovaná jídla, nepeču. Nádobí umývám v ruce, je to hotové za 5 minut. Ohřívám v kastrolku. A v podstatě bych se obešla i bez té rychlovarné konvice, klidně bych vařila vodu na sporáku, jako jsme to dělali za starých časů. I bez toho papiňáku bych se obešla, vařila bych tu hovězí polévku prostě déle. Ale ten mi zbyl z naší bývalé kuchyně, můj BM ho chtěl, tak ho mám. Jediné, co neumím nahradit, je ten tyčový mixér, něco bych asi mohla pasírovat, ale to je velká otrava, zato různé koktejly z ovoce a zeleniny bych bez něj neudělala.
Je pravda, že já beru vaření jako otravnou domácí práci, kterou bohužel musím dělat, nebaví mě, ale jíst se musí. Klidně bych si místo jídla vzala ráno nějakou tabletku, a pak už nemusela jíst celý den, kdyby to někdo vynalezl. Bohužel to neexistuje, tak holt vařím. Ale dívat se na vaření a pečení v TV, to je pro mě stejné, jako bych se koukala, jak někdo myje okna nebo podlahu, nuda.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5019  [Dalších 4999 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.