| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Péče o seniory

  (?)
 Názory 110 z 6196  [Dalších 6186 >>]
Lída+2 28136
7.1.2020 5:45:18
Thea + 2, já bydlím v domě kde je hodně seniorů. Vlastně většina lidí.
A měla jsem kontakt na dětí 3 seniorů, když se něco dělo. Volala jsem jim.

Dvě paní nad 90 let mi umřeli. Nákup jsem řešila té jedné. Jo a zajímavost, ta jedna v 92 letech uměla perfektně s tabletem a měla i internetové bankovnictví. tablet si koupila, když jí bylo 86. Ona měla hodně špatné nohy,ale hlava na 1*.

A zrovna před vánoci jsem volala dceři toho jednoho pána(93), ale ona bydlí kousek, tak si hned doběhla.

Takže lze to vyřešit i takto, poprosit soused-a/ku. Pokud to jakš-takš dává.

A osobně bych je sestěhovala, protože za pár let člověk neví jak na tom bude sám.
Lída+2 28136
7.1.2020 5:36:32
Já osobně co vidím tak koupelna a WC je základ mít předělané bezbariérově okolo 60let.

A pokud je člověk v bytě stejně toho s tím moc neudělá. Dveře musí zůstat kde jsou a jak jsou. My ty zdi máme nosný. a ty venkovní třeba zase ne~:(

naši si zrekonstruovali byt před 3-4lety. A ten jejich sprcháč, kde se přejde opravdu rovně je k nezaplacení, žádná vanička NIC. Sedátko, dvě sprchy. Jediný problém,aby nezapomněli na co je která páčka~t~ já tam s tím docela bojuju.
Kuchyń předělali též.

řidičák jako nutnost- to tak v mládí. mamka momentálně kvůli zlomeninám porůznu po těle neří už skoro rok a ještě dlouho nebude, pochybuju, že někdy znova začne a to řídí od 16let.

jinak Tě ubezpečuju, že i když budeš vážit 60-70kg. Tak máš problém zvednout stejně těžkou osobu)i lehčí), pokud sebou sekne.

Vím, že když mi omdléval syn (před pubertou-hormony, měl 40kg) a měla jsem s tím fakt problém.

Stejně se nezvládněš připravit na všechno co může nastat.

Užívat si života a radostí dokud to jde! To je rada odemně.
A opravdu se neuhnat, stejně to ten dotyčný neocení.
Lída+2 28136
7.1.2020 5:19:57
Martina, 2 kluci, jenže většina těch lidí neuzná, že na to nestačí.

A už vůbec si neuvědomí, že jejich děti jsou v jiné situaci.

teta jezdila jednou za 14dní na 3 dny a někdy 4. mamka každý víkend a vozili ho k DR. Obědy měl jen od nich uvařené. A taky ode mně. Nemusel jíst dovážené.

Osobně jsem slyšela říci dědu mé tetě, že je líná a co oni toho stihli...takže jsem se ho zeptala jestli chodil do práce, hlídal po odpolednách mě a sestru(to nedělali velmi vyjímečně- asi na dva plesy a když byli naši týden dva v Tatrách). taky jsem ho upozornila, že on šel z práce v 13:30 a v kolik chodí teta. On měl celé odpoledne a ona pár hodin. Nakonec uznal, že je to tak jak říkám.

prakticky se zrušila poslední zvěř(slepice, králíky) asi rok před jeho smrtí, kočku měl doposledka. Na poli brambory byli též pořád.

A osobně si myslím, že ta péče se mi podepsala na tetě a jak jsem zjistila na konci loňského roku. Na mamce též.

teta měla posledních 15let úplně šílenou vyrážku, NIC na to nefungovalo, zmizela zázračně asi za měsíc po jeho smrti, velmi zajímavé

Mamka, její tělo si řeklo, že má čas konečně na sebe a rozjelo to ve velkým. Má lymfatický ...
protože ona na ty první příznaky prostě neměla čas kvůli němu ani myslet ani je vidět. Zpětně vidíme, že to má minimálně 2 roky.

ta´tka momentálně zatrhnul jakékoliv pomoci z naší strany k nim. Chtěla jsem ta odjet a na jeden víkend ho vystřídat. Poslat ho klukům. Nechce o tom slyšet. No po tom co jsme se dověděli před vánoci to chápu. A bojím se,aby se neuhnal stejně jako ty dvě.

Oni mají své vrtochy a chvílema se chovají jaksi zvláštně, potřebují to tak jak jsou zvyklý a když to tak není je to problém.

mamka se chovala květen až červen taky úplně šíleně z části naočkovaná sestrou. To bylo úplně strašidelný. nyní je jako beránek.

Thea + 2 93496
6.1.2020 11:58:35
A ještě jeden dotaz. Jak řešíte „kumulaci“ seniorů. Teď se staráme o jednoho, je víceméně pořád u nás. Přemýšlíme o blízkém bytě, kde bychom se o něj mohli starat (případně do budoucna s pomocí nějaké pečovatelské služby), ale nebyl by s námi, záleží jak se bude zdravotní stav do budoucna zhoršovat. „Hrozí“ nám ale péče o seniora z druhé části rodiny (tedy nejsou příbuzní). Takže dát je do jednoho bytu (i když by to bylo 3+1) je asi nesmysl. Doma dva mít nemůžeme. Toho druhého v pořadí ani samostatně – je specialista na psychické vydírání. Ale zase by bral jako nefér, že o toho z jedné strany se staráme a jeho doma nechceme.
Jak řešíte vy?
Tante Bante 147015
5.1.2020 23:13:15
Neměli jsme žádnou zvláštní kliku v lehkém průběhu, spíš jsme ji měli v rychlém průběhu a ve shodě v tom, jak je potřeba o pacienta pečovat. Byli jsme poněkud hyeny, seniorka nebyla doma do konce života, dožila v ústavu s dobrou péčí a podle mě v klidu, aspoň mi tak připadala. Po nástupu do ústavu se paradoxně zklidnila. Nepoznávala nikoho z rodiny a nevypadala smutně. Pak umřela. Dokavad byla doma, bylo to horší, nejdřív žárlila a potom útočila na děti, to bylo chvíli psycho, ale vyřešilo se to nástupem do instituce.
Žžena 83005
5.1.2020 11:56:23
Tante,
tak to jste u těch projevů Alzheimera měli kliku. Což Ti přeju. Ale není to pravidlo. U nás Alzheimer změnil dramaticky osobnost nemocného a došlo i na agresi.
Ze srdce rodiny se stal teror rodiny.
Martina, 2 kluci 15942
5.1.2020 11:09:10
Krásně napsáno!
Renka + 3 26652
5.1.2020 10:55:36
Ono si chce ale uvědomit, že různé stavy demence dokáží změnit vnímání světa a změnit i povahu člověka. K alzheimeru patří i paranoia, člověk všechny podezřívá a je zlý, protože cítí ohrožení. Je to jako u dítěte, taky se vám dvouleté dítě bude z různých důvodů vztekat a víte, že to neovládne, stejně to má i ten senior.
Kudla2 58452
5.1.2020 10:33:28
Tante, přesně. ~x~

Také mám bohužel už nějaké ty zkušenosti, a největší nepřítel v tomhle opravdu není tělo, ale hlava (jak toho panovačného, tak toho pečovatele).

Protože dost velkej průs.r je, když to ten panovačnej dělá, ale ještě mnohem větší, když to ten pečovatel nedokáže odfiltrovat a racionálně si říct "dělám toho pro něj hodně, dokonce víc, než bývá běžně zvykem, takže rozhodně nejsem nevděčná dcera/vnučka, ale požadavek, abych celej svůj život přizpůsobila jeho rozmarům, už je přes čáru. Když ho na ty hroby vezmu o dva dny pozdějc, vůbec nic se nestane. Když má kvůli tomu pindy, je to nespravedlivý a neměla bych se nechat strhnout k tomu, abych si to začala myslet taky.
Tante Bante 147015
5.1.2020 10:22:31
Žiju obklopena seniory už hodně let, teď mi život zajistil ještě jeden přírůstek a můžu ti říct jen tohle: jediný opravdový problém se seniory je, pokud neumí žít sami se sebou, nudí se, pokud nemají koho komandovat, jsou vnitřně nedospělí, ačkoliv jim je 108 a více. TOTO dělá peklo ze života se seniorem, všechno ostatní je řešitelné a člověk to rád udělá. Zažili jsme už i alzheimera, což byl pro mě velký strašák, ale nakonec to taky šlo. Podle mě nejhorší je fakt zlá panovačná povaha s nátěrem "já jsem tak hodný/á, pro všechny jsem se vždy obětovala a vy takhle" (Konkrétní příklad: "Já chci jet na hroby v úterý a ty, nevděčníku, máš někde kšeft a tak málo ti na mě záleží, že mě tam vezmeš až ve čtvrtek?? Jak to, že to je jedno, ve čtvrtek máš jít do Billy a přinést mi vlašský salát a bábovku, protože ty jím ve čtvrtek, to jsem se dočkala..vzlykvzlyk).
V podobných okolnostech existuju víceméně už 25 let. Jednoho staříčka jsem měli miláčka, byl na vozíku, ale bylo vždycky jak v nebi s ním být, děti ho milovaly, měl asi nějakou auru, strašně mi chybí. A pak jednu babičku, která právě vrtochy-nevrtochy byla velmi dlouho samostatná a čilá, dlouho přes devadesát, teď už to nejde a začíná obvyklý kolotoč "vy nevděčníci".
 Názory 110 z 6196  [Dalších 6186 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.