Re: Mám mluvit na dítě anglicky od malinka ačkoli jsme všichni Češi?
Ahoj, věnuji se výuce aj pro všechny věkové skupiny již 16 let. K tvému dotazu mám jen pár poznámek. Osobně si myslím, že by se s cizím jazykem ( nemám teď na mysli dvojjazyčné rodiny) mělo začít až tehdy, kdy již dítě zvládne mateřský jazyk a nemá výraznou logopedickou vadu. Dále je třeba zvážit proč chceš, aby se začalo učit jazyk. Pokud jste často v kontaktu s cizinci, je dobře o tom uvažovat. Pokud ne, dítě bude zmatené a otrávené, pokud na něj maminka najednou začne mluvit jinou řečí. Na druhé straně je pravda, že dítě v předškolním věku má neuvěřitelnou schopnost pamatovat si. Takže na tvém místě bych 2 roky ještě počkala a pak se ohlédla po nějakém kurzu, kam třeba budete docházet spolu a setkáte se s tetou nebo strejdou, kteří si s vámi pohrají a budou u toho mluvit anglicky. Tyto kurzy nemusejí být drahé, mnoho z nich se pohybuje kolem 1500Kč/10 hod. Já osobně mám syna (4 roky), říkáme si spolu, jak se řeknou běžné věci kolem něj, je mu jedno, jestli sleduje pohádky v aj nebo čj, ale nikdy by mě nenapadlo mluvit na něj jen anglicky. Takto ho to baví a navíc se alespoň trošku domluví s jinými dětmi na dovolených. V současné době existují dobré základní školy, kde dítě může od 1.třídy v jazyce pokračovat, ale je třeba dobře vybírat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.