| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Nářečí, slang, novotvary

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 260] Názory 261270 z 3475  [Dalších 3205 >>]
Martina, 3 synové 101865
1.8.2016 14:29:42
já tedy jsem se domnívala, že jen tu městskou

To já taky. ~t~ V každém městě mají MHD a všude (aspoň co mám vyzkoušeno) docela uživetelsky přívětivou. ~g~

Jen mi chybí univerzální elektronická peněženka, kterou by se dalo platit přímo ve voze - ty rozdílné systémy nákupu a použití jízdenenk mě drtí. ~q~
. . 133444
1.8.2016 14:28:12
jentakj, jasně, když hromadná nejezdí, tak nejezdí, a autem to vyjde ne snad levněji, ale jedině autem to vůbec vyjde :-)
Dle mého ovšem nepočítat do ceny dopravy autem jeho pořízení je nesmysl. Protože to pořízení do něčeho započítat musíš - buď do cest na dovolené, víkendy, výlety... nebo do dojíždění do práce, školy... ideálně do všeho. Do čeho to rozpočítáváš ty?
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
1.8.2016 14:28:04
Jo legitka taky používáme.
kosatka2 89902
1.8.2016 14:25:28
Vnímám to stejně jako Kudla, nikdy bych to nepoužila, z mého okolí to nikdo nepoužívá a znám to jen od těch, co se jinak než autem pohybovat nedovedou a furt melou o penězích. Od narození Praha, jen pár let jsem žila jinde.
. . 133444
1.8.2016 14:24:05
Tino, tak já trasu, kterou jezdím autobusem, mám autem rychleji, protože bud stojí stejné zácpy (z nichž některé dokážu autem objet) - pruh má asi na 200 m z několika km, a ještě stojí na zastávkách.

Určitě je rychlejší metro přes centrum.

Řadu let jsem vozila děti z okraje Prahy do centra do školy a odpoledne pak na kroužky zpět na okraje (různé, ale nepříliš vzdálené), a autem to vycházelo daleko rychleji - MHD by se ty kroužky nedaly vůbec stihnout (jistě, mohly je děti nemít, ale o tom debata není ~;) ).
. . 133444
1.8.2016 14:18:59
Martino,

(A v ledasjaké obci je třeba vůbec mít auto,)

"O to mají nižší pořizovací cenu bydlení."

No to jo, ale to tu teď neřešíme, jen tu dopravu auto versus hromadnou (a já tedy jsem se domnívala, že jen tu městskou).
TaJ 81121
1.8.2016 14:16:34
Slupko, jo, to je pravda, není to všude stejné...ale my třeba nebydlíme v centru a přesto máme vyzkoušené, že bychom autem jeli do školy a do práce ráno déle, protože všude po té trase stojí v tu hodinu fronty...přímo kousek od baráku nám jezdí autobus, sice jednou za půl hodiny a o víkendu jednou za hodinu, ale když si člověk zjistí navazující spoje, tak se všude dostane v pohodě...a nebo popojdeme pár minut pěšky na jinou zastávku...a než bych ráno vytáhla auto z garáže, otevřela vrata, vyjela na ulici, zavřela je za sebou apod...., tak za tu dobu už jsme na půli cesty do školy:-)
Martina, 3 synové 101865
1.8.2016 14:16:13
auto je buď zaručeně nebo pravděpodobně rychlejší.

Spíš nezaručeně. Jednou jsem "závodila" s autem na trase Jihlava - Černošice. Hodili mě na nádraží a jeli. Než se proskákali zácpama na D1, měla jsem skoro hotovou večeři. ~b~
X__X 145723
1.8.2016 14:16:02
A fakt používáte lítačka? To jsem od Pražáků nikdy neslyšela, jedině tramvajenka.

tak já už lítačku mám, ale mluvím o ní jako o legitce, případně mi občas ujede ještě oupenka. o tramvajence moc často neslyším, asi proto, že je to o slabiku delší slovo, než legitka, tak se tak často nepoužívá ~:-D

ale jinak slyšela jsem, že prý název lítačka byl odvozený od způsobu brždění řidičů pražské MHD ~5~
Martina, 3 synové 101865
1.8.2016 14:13:19
A v ledasjaké obci je třeba vůbec mít auto,

O to mají nižší pořizovací cenu bydlení. ~d~
[<<Předchozích 260] Názory 261270 z 3475  [Dalších 3205 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.