| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Nářečí, slang, novotvary

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 270] Názory 271280 z 3475  [Dalších 3195 >>]
. . 133444
1.8.2016 14:10:44
Jinak co se týká výhod či nevýhod auta po Praze je to hodně různé, určitě neplatí vždy, že MHD je lepší.

Hustota není vždy a všude - řada tras tímto problémem netrpí, nebo jen nárazově, takže auto je buď zaručeně nebo pravděpodobně rychlejší.

Parkování u domu je běžné i v Praze - především na okrajích, v centru se dá najít kupodivu také (byť třeba v garážích a/či placené, rezidenti nevím jak to mají), člověk to musí znát.

TaJ 81121
1.8.2016 14:10:44
Jentakj, já myslím, že většina větších měst v republice je na tom podobně, problém s dopravou bývá právě spíš na těch vesnicích, kde to jede jen párkrát za den...viděli jsme to minulý týden na dovolené - projet třeba i jen Táborem chtělo dost pevné nervy, pak ještě najít volné parkování....a loni jsme třeba po Liberci a Plzni taky radši jezdili hromadnou dopravou, nechali jsme auto na kraji a v pohodě jsme si dojeli kam jsme potřebovali:-)
susu. 129001
1.8.2016 14:07:39
Jinak já to chápu jako zkratku z doprava pro sociálně slabé.

Hanlivě to člověk vnímat nemusí.

No a na politickou korektnost si nehraju a když myslím, že je někdo socka, tak to i řeknu.
. . 133444
1.8.2016 14:05:38
V ledasjaké obci asi nejezdí městská hromadná doprava (MHD), tak že tam je to jasné. Socka se pro MHD používá i v jiných městech? Myslela jsem, že jen v Praze.
susu. 129001
1.8.2016 14:05:22
V Brně se říká šalinkarta.
Marta. 149668
1.8.2016 14:02:54
Martino, celoroční jízdné v Praze je levnější.

stojí na rok 3 650,-Kč
TaJ 81121
1.8.2016 14:02:20
Martino, já mám teď roční za 3650,- - takže 10,- na den....takže se mi fakt bohatě vyplatí, najezdíme toho po Praze a okolí hodně:-)
Mortadela 52731
1.8.2016 14:00:44
Já neříkám socka, ale chudina. ~j~ A nemyslím tím vůbec nic špatného, prostě je to pro mě hromadná doprava obecně.
TaJ 81121
1.8.2016 14:00:44
Inko, tak ono se to teď dokonce i oficiálně Lítačka jmenuje:-) - nahradilo to Opencard...nicméně mě už nebavilo pořád hlídat a chodit někam prodlužovat platnost karty apod., tak jsem si naposled koupila klasický papírový kupon a mám klid:-) - mám roční za 3650,- a můžu si jezdit jak chci - i lanovkou, přívozy, vlakem v pražském pásmu...na výlety ideální:-)
. . 133444
1.8.2016 13:59:51
Nečtu zatím ostatní názory, dle mého je to odvozeno od "sociální" ve smyslu lidová - tedy přesně jak píšeš: masová a levná.

Auto ti může vyjít levněji snad jen pokud nezapočítáš pořizovací náklady, pojištění, opravy... s tím, že to stejně děláte (i kdyby jste nejezdili po městě), ani čas řidiče, který se kvůli řízení nemůže věnovat jiné činnosti, natož jeho mzdu za tu práci, kterou za volantem odvede, protože o tu přeci nepřicházíte..., ale pouze pohonné hmoty. Což jsi tu psalo v jiné souvislosti, že počítáš jen ty PHM, ostatní je v rámci - no vlastně nevím čeho, prostě to nepočítáš.

Ale pro většinu pražáků je roční jízdenka určitě levnější, než denně auto po městě (samozřejmě záleží i na vzdálenosti a na tom, co teda započítají).

Zda je to urážlivé jsme detailně řešili vedle - výsledek debaty je, že někdo to vnímá urážlivě, někdo ne. Já bezpříznakově.
[<<Předchozích 270] Názory 271280 z 3475  [Dalších 3195 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.