| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Nákup a prodej přes internet

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 12177  [Dalších 12087 >>]
libik 142094
11.1.2022 13:23:29
Monty, ale bavily jsme se spíš o tom, jestli za předpokladu klasického zaměstnávání by museli zvyšovat ceny, když mají tento zisk. Ty máš tendenci věřit podnikatelům, že prostě melou z posledního, takže nemůžou ani víc platit za práci a zároveň můžou vojebávat stát, kde to jde.

Ano zisk podléhá zdanění také podléhá různým optimalizacím, ale 19 (procento daně z příjmu právnických osob) bude vždycky méně než 34 (procento nákladu na hrubou mzdu zaměstnance).

Opravdu mi přijde nehorázné, že nemají ani jednoho zaměstnance, myslela jsem, že toto už není v čr 2022 možné.
Muumi 41406
11.1.2022 13:20:21
Myslím, že jsme se v tom trochu svezli se znalci. Kde skutečně problémy byly, záměrně vadné posudky, úplatky atd. Tak mám dojem, že se nám to stát snaží osolit (netvrdím, že překladatelé/tlumočníci to všechno dělají dobře, ale nepamatuju si žádnou závažnou kauzu). A výsledky se dostavují, znalců ubyla od 1.1.2021 (kdy nabyly účinnosti nové zákony) snad třetina, u nás končí hlavně tlumočníci - nechají si jen méně stresové překlady. Teď máme přechodné období, kdy do 5 let musíme udělat nové zkoušku, někteří si i doplnit nějaké vzdělání. Po té 5leté lhůtě spousta lidí skončí, bude to ještě sranda.
vlad. 38059
11.1.2022 13:15:45
Muumi, tlumocnici nekomu lezi v zaludku? Vzdyt u vas je kazda zmena k horsimu ~d~ pritom stat vas potrebuje
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
11.1.2022 13:12:39
no v rámci diskuze zjišťuji, že jsem buran a lakota...
běžně teda dovážku nevyužíváme, jen výjimečně jsme využili košík, ale při platbě předem jsem už žádné peníze navíc kurýrovi nedala... prostě jsem si zaplatila službu, kterou on vykonal, nic víc ~d~ peníze nechám max pokud platím něco hotově a je to nezaokrouhlená částka - t.j. pokud je dobírka 1950,- nechám třeba 2000, ale pokud je 2000, nic navíc nedávám ~d~
mně za mou práci taky nikdo spropitné nedává, a to kolikrát pracuju nad rámec své povinnosti ~d~ při troše štěstí mi poděkují, při menším štěstí ohodnotí "hodná" (a cukříček abych si zobla vlastní ~t~)
zerat 18305
11.1.2022 13:00:53
Vůbec nerozumím tomu, proč se neustále počítá s tím, že máme dávat spropitné. Ti lidi přeci dělají svou práci a za tu by měli být svým zaměstnavatelem zaplaceni. Proč já mám volit mezi výší spropitného? Pošťákovi také nedávám spropitné. Nicméně je mi to blbé nedat, takže dávám spropitné většinou 20 nebo 30 Kč. Tašky mi nikam daleko nenosí, nechodí s nimi po schodech... takže nemám pocit, že bych měla dávat víc.
Monty 129940
11.1.2022 12:44:54
Libiku,
a nebo ve finále úplně jedno, jestli z těch 236 milionů zisku (který mmch. také podléhá nějakému zdanění) zaplatí odvody nebo spotřební daň? Počítám, že jim ty vydělané peníze neleží kompletně na účtech.
Motivace k podnikání je primárně zisk. Když do toho budeš lidem házet vidle neúměrným zdaněním práce, ekonomicky to příliš výhodné není. Zvlášť když jim za to neposkytuješ nic "nazpátek". ~;)
Muumi 41406
11.1.2022 12:38:00
Bránili se všichni furt, ale prostě není vůle na to dát peníze. Původní idea byla, že to nebude hrazené vůbec, takže si profesní organizace vyvzdorovaly ten paragraf 5, ale ministerstvo trvalo na formulaci, že tam bude uvedeno "který dříve provedl". Takže se teď točí na tom, že se to vztahuje jenom na to, když mi někdo napíše po měsíci, že by rád ještě jeden výtisk. No to by měl ale smůlu, protože já nemám povinnost - a hlavně ani nesmím kvůli ochraně osobních údajů - ty překlady archivovat. Takže par. 5 by se vlastně nepoužil nikdy.
Komora včera poslala protest ministerstvu a odpověď tedy kupodivu nějaká byla, a to že budou usilovat o novelizaci, ale že je to třeba provést komplexně. Tak slibem nezarmoutíš, ale jak dlouho to bude trvat? Míň než rok těžko... Je to ostuda.
libik 142094
11.1.2022 12:34:24
Nevím, firma vykazuje za rok 2020 pěkný zisk 236 milionů korun(sbírka veřejných listin), což mi na pár chlapců přijde tak akorát na to, aby udrželi ceny i při případném odvodu pojistného.

A to, že vykazují opravdu nulové osobní náklady mě drobíček popudilo, doufala jsem, že alespoň dispečerky a lidi v kancelářích pracujou normálně.~8~
Krásné konferenční stolky od českých ověřených obchodů
Monty 129940
11.1.2022 12:20:22
Juliett,
ono asi hodně lidem nedochází, kolik by zaplatili za nákup, kdyby byl kurýr zaměstnanec.
Rodinová 140078
11.1.2022 12:12:26
Ve srovnani s notarem je to nebetycna ostuda, proc k tomu doslo?
Nikdo se nebranil?
[<<Předchozích 80] Názory 8190 z 12177  [Dalších 12087 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.