| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vysoké školy

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 770] Názory 771780 z 21993  [Dalších 21213 >>]
Stará husa 154854
6.7.2022 10:02:01
Mariko, taky bych se od takové matky odstřihla. Přestala bych komunikovat. Proč bych si měla nechat nadávat?
Když tu čtu o těch strašných matkách, tak musím myslet na svoji maminku. Měla své mouchy, její názory na výchovu a život jsem nesdílela, ale nikdy nebyla zlá, milovala mě a vnoučata taky. Strašně se mi po ní stýská! ~n~
K_at 121378
6.7.2022 9:53:47
Ruth, jenže já věřím tomu, že leckterá taková matka je prostě psychiatrický pacient. Jenže psychické násilí na dítěti se dokazuje blbě. Navíc je to i blbě vysvětlitelné.
aky 102722
6.7.2022 9:44:28
...Ale jako seržant účetní firmy obhospodařující tisíce mezd z různých oborů bych je opravdu chtěla uklidnit, že jsou na tom lidé ještě hůř.

A ti co sa maju hur studovali 6 rokov jednu z najtazsich VS a dalej sa vzdelavaju cely zivot, sluzia nocne a pracuju raz mesacne cely vikend? Alebo nebodaj zase mame mat vsetci rovnako, sudruzka?~3~
Marika Letní 140743
6.7.2022 9:29:07
Val "příklad z poslední doby - něco jsem říkala o firemní akci, že se tam hrál i bowling"

A bavíš se s ní pořád proč? Ty ty urážky chceš? Normální člověk s někým, kdo ho uráží, nekomunikuje.
Ruth 147384
6.7.2022 9:07:49
Některé matky jsou doslova na palicu, domnívají se, že si můžou k svému dítěti všechno dovolit. I když mu je padesát. Vůbec nechápou, že je to závazek. Nemají oporu v zákoně a ani v Desateru. Dokonce to není domácí násilí, když 30 let žijí odděleně. Ani jiný kontinent je nezastaví. Zasjaj~s~
Mám jen jednu otázku, pro ty ježibaby: Co máte v životě důležitější?
Domnívám se, že nula přátel, howno kariéru a celková spokojenost rovná zase nule.
Partnerský vztah fprdeli, tak to aspoň dcerunce spočítám, za všechno. Komu jinému.
Ropucha + 2 120300
6.7.2022 8:41:36
Zasjaj, já to vím, že člověk mámu prostě chce, potřebuje.
Já mám maminku zlatou oproti tomu, co se tady popisuje za patologie, kultivovanou, rozumnou, hodnou.
A přesto se mi dodnes zdávají nepříjemné sny, že je na mě zlá a odvrhuje mě.
Připisuji to traumatům z raného dětství, kdy jsem se bez ní musela v některých situacích obejít. Někde v hlubinách mozku mi to pořád sedí.
Čímž chci jen říct, že chápu sílu toho vztahu, té potřeby.
Proto píši, maminka je jen jedna.
Chápu, v jakém rozporuplném stavu se člověk ocitá, když je matka chorá, ubližující osobnost.
Ale myslím, že dospělý člověk by měl ve vlastním zájmu najít sílu bránit se, chránit se.
Rozumím, že se nechce úplně odstřihnout, ale jak popisuješ ty, nenechat si líbit ubližování, vymezit si hranici.
Určitě se to snáze řekne než udělá, ale točit se v kruhu patologického vztahu a na svou obranu raději podezírat lidi kolem sebe, že jsou určitě také nějak patologičtí, že je to určitě většinové a vlastně normální, to je tak nešťastné a zničující ~:(
Evelyn1968,2děti 6269
5.7.2022 23:05:44
To je síla, málokdo to měl v dětství jednoduché. A pak se řekne šťastné dětství.
Ať to jednou přejde.
~;((~;((~;((
Zasjaj. 54917
5.7.2022 22:37:48
Blance ~x~ dobry, ze ho obcas vytahnete. Ja mam taky vycitky permanentne. Ze je to nam mem stryci. Otec uz nezije.

Jo, podvedomi! O matce se mi nezdalo nikdy. Sny, ve kterych na mne fyzicky utoci muj otec, budivala jsem se s brekem, prestaly presne v petatriceti. A nedavno se mi najednou zdal temer ucebnicovy. Sedim doma u okna, zatazene zavesy, noc, ctu si, klid, najednou zacne kdosi mlatit do okna s neuveritelnou agresivitou, chce okno evidentne rozmlatit a dostat se dovnitr. V realu bych utekla do zadni mistonosti a volala policii. I ve snu jsme mela sileny strach, ale roztahla jsem zavesy, okno otevrela a zarvala do tmy, co si to kdo jako dovoluje ~t~ Nasledne jsem zjistila, ze to je muj otec. Pak uz nevim, co se presne delo, ale zjistila jsem ze je zmateny. Pak uz si jen pamatuju, ze ho naprosto klidneho a poddajneho podpiram v podpazi a vedu pomalinku krok po kroku domu, do jineho bytu, k jeho zene, moji mame. Konec.
Aspon dofam ~t~
K_at 121378
5.7.2022 22:22:04
Holky, je mi to hrozně líto, co prožíváte. Musí to moc bolet. Hodně sil a kéž by to nějak přešlo.....
Zasjaj. 54917
5.7.2022 22:16:02
Evelyn, ja myslim, ze to tak je, at uz si to kdo uvedomuje nebo ne.

Jsem si hodne blizka s jednou osmdesatiletou zenou, pracovala cely zivot jako terapeutka a je v mych ocich velmi vyzrala po vsech strankach. Jednou mi rekla, ze i ve svyuch osmdesati stale touzi po lasce sve matky.
[<<Předchozích 770] Názory 771780 z 21993  [Dalších 21213 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.