| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak se seznámit

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 360] Názory 361370 z 8493  [Dalších 8123 >>]
libik 142094
21.1.2019 13:39:57
Kudla, jako typickej vzorek (vztah po 50) ti mohu říci, že sice vím, kde žijou a jak vypadají jeho rodiče, v létě se k nim chystám na první(velmi zdvořilostní) návštěvu na chalupu, ale sbírku tchyní fakt rozšiřovat nebudu, to už není můj boj.

Pokud by šlo o krátkodobou pomoc, tak pomohu, ale nějaké výměny receptů, to určitě ne:-)
Kudla2 58452
21.1.2019 13:30:19
"člověk se totiž rozmyslí, jestli ke svým starostem chce přibrat ještě starosti někoho jiného. "

No ale nemělo by to být tak, že sice si ke svým starostem přiberu ještě část starostí někoho jiného, ale zároveň on si přibere část těch mých?

Na partnerství fungující tak, že já si přeberu starosti toho partnera, ale on ty moje ne, by asi krom zoufalců a masochistů nebyl nikdo zvědavej.
JaninaH 12107
21.1.2019 13:00:52
Kudlo,
to je přesné, ano, proto je jít do nového partnerství ve věku 50+ těžší než v mládí, člověk se totiž rozmyslí, jestli ke svým starostem chce přibrat ještě starosti někoho jiného. V mládí o tom tolik nepřemýšlí, poněvadž má víc energie a míň rozumu. ~;)
Kudla2 58452
21.1.2019 12:32:21
Eleonor,

a nemělo by to být ve VZTAHU, co je opravdu PARTNERSTVÍ (a ne jen "hezké chvíle bez záruky") tak, že se i o ty starosti PODĚLÍ?

Tj. rozhodně ne tak, že on jí hodí komplet na krk starost o své staré rodiče, ani že "bude dělat zázemí jeho rodině", ale že si v případě potřeby s tímto VYPOMUŽOU?

Pořád tady mají všichni plnou pusu toho, jak má v rodině panovat vzájemnost, ale tohle mi teda moc vzájemností nezavání. Jak se může někdo považovat za něčího partnera, a přitom se koukat, jak ten partner padá na hubu a nehnout pro něj prstem? Jak by se líbilo té ženě, kdyby se ten partner odmítl podílet na čemkoli, co je jen "její" a trochu to smrdí prací? Asi by byl označen za sobce, kterému "jde jen o to jedno".

(a navíc tedy "řešit děti a vnoučata" - a proč by je měla nějak nadměrně řešit? Pokud nejsou nějak nemocní, tak předpokládám, že jsou DOSPĚLÍ a na vrcholu sil, a tudíž schopní si většinu SVÝCH záležitostí pořešit sami tak, že je nemusí přehazovat na babičku, aby ona neměla žádný prostor pro vlastní život.

Čímž rozhodně nemyslím, že by se neměli vídat nebo si nějak vypomoct, ale aby jim ta babička musela obětovat zbytek svýho aktivního života, to mi přijde docela dost úchylný.
JaninaH 12107
21.1.2019 10:15:48
Eleonor,
přesně to si myslím, že Libik myslela tím "kolečkem": začít budovat s někým společný majetek, sžívat se s jeho rodinou, třeba muset se starat místo o svoje vnoučata o cizí staříky, atd.
Dejte pokoj. ~;)
libik 142094
21.1.2019 9:46:48
Dobrá. odvolávám, co jsem slíbil~t~

K tématu vztahy 50 plus (míněno nové vztahy) jsem toliko chtěla uvést, že člověk už nezkouší "další kolečko", ale dělá něco jiného.

Stavění domu (zařizování bydlení pro rodinu) mi přece jenom přišlo typičtější pro lidi, kteří spolu začínají v mládí.
JaninaH 12107
21.1.2019 9:43:55
Monty, ale co když k domečku vyfasuje starou tchyni, nový manžel onemocní a nebude se o domeček moct starat, atd. atd. Já libikovi rozumím, čím jsem starší, tím víc si cením nezávislosti (třebas bez domečku) a snažím se eliminovat možné zdroje starostí.
jak 39257
21.1.2019 9:41:52
Libiku, ja ted koupila dalsi nemovitost. Planuju, ze ccav 60 ji prodam a postavim si maly dum, prizemni, bungalov , uzpusobeny vyssimu veku.
Odkladam penize, mam ted pujcku na 6 let, kdy ji chci doplatit a stale mi zbyde 10 let, kdy budu setrit a v 60 si necham postavit mensi dum.
Monty 129940
21.1.2019 9:25:22
Libiku,
tak třeba proto, že se ta dotyčná rozvedla, v rámci vyrovnání majetku bydlí někde v 1+kk a chtěla by domeček?
libik 142094
21.1.2019 9:18:21
Já rozumím tomu, že jsou spolu lidi od 30-35 a před 50 mají takové pozice, že si splní svůj barákový sen, to je něco jiného. Ale proč potkat v tomto věku chlapa (po nějakých zklamáních nebo jiných životních strastech), tak proč začít stavět?

Jako, pokud dáma vystoupila v 49 z kláštera, je to něco jiného.

[<<Předchozích 360] Názory 361370 z 8493  [Dalších 8123 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.