| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dítě a více hudebních nástrojů

 Celkem 47 názorů.
 monam 


Téma: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:04:27)
Mám muzikální a hudebně nadanou dceru, která zpívá ve sboru a ve škole v rámci hudebky hraje na flétnu. K tomu hraje třetím rokem na housle. Jde jí to (tedy disciplína nic moc a není ani dříč, ale je nadaná) a příští rok se chce zkusit dostat na hudební gymnázium. A vlastně tím začala naše peripetie. Dcera doma brnká na klavír, pravá ruka dobrá, levou v basovém klíči hrát neumí, já to také neumím a sestra nechce naučit. Protože na tom gymplu by měla jako druhý nástroj také klavír (a šance se tam dostat podle učitelů jsou), přihlásila jsem ji na klavír do ZUŠ. Jenže u přijímaček se moc netvářili, přišla jim už "stará" a mají desítky zájemců, tak jsem si řekla, že když je to letos naposledy, zkusíme ještě kytaru. A dcera, že chce zkusit zpěv a flétnu. Flétnu proto, že se sice učí ve škole, umí noty, zahraje všechno, ale neumí techniku což chápu, protože učitelka učí 27 dětí najednou a asi si pro ty chvíle musí vypínat uši (nebo nevím jak to pískání zvládá). Kytaru proto, že jsem si klavíru užila se starší dcerou a kytara je moje ~s~ a vlastně od ní držím děti stranou proto, aby se naučily základy klavíru.
A co se nestalo. Dceru přijali na všechny nástroje, i na ten klavír. Jasně, housle zůstanou. Flétna také, ta je pro radost. Dcera chce vyměnit sbor za sólový zpěv, dostala se k učitelce kterou zná a kterou má ráda. Ale co probůh s tou kytarou? Manžel říká, že zapomenout. Ředitel ŽUŠky říká, že by s ohledem na uplatnění nástroje a školní sbory vybral flétnu a kytaru, na klavír by se vykašlal (vím proč to říká, myslím, že míra demotivovanosti je u žáků studující klavír výrazně nejvyšší, moje starší dcera s klavírem radostí sekla po pěti letech loni a od té doby ho obchází obloukem, až mi je líto, že jsem jí nutila). Jenže, je tu to gymnázium a s ním i povinný klavír.
 EvaMarie 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(30.6.2021 8:41:14)
My taháme piano i na dovolenou:) I z těchto důvodů jsme zakoupili ještě druhé, skládací.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:15:05)
Pevalo právě, na kytaru se cvičit všude. Na flétnu taky. Jen ten klavír se blbě stěhuje. Ředitel říká, že děti špatně zvládají více nových hudebních nástrojů navíc, ale pro ni by opravdu nová byla "jen" ta kytara. Já jsem spíše pro to to zkusit. Ale nechci ji přetěžovat, ona není dříč, co jí nejde od toho by nejraději utekla. Biku se do hlavy, že jsem tu přihlášku vůbec posílala.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:16:07)
Právě s ohledem na ten gympl bych potřebovala, aby klavír dávala. Pokud se tam dostane, bude toho mít i tak nad hlavu.
 K_at 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:21:52)
Monam, dcera chce kytaru, vzali ji. Co řešíš? Jedno dítě jsi ke klavíru nutila, jak píšeš, a seklo s tím. Tak to prubneš u druhé? Hudba má být o radosti.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:23:18)
Kat, dcera chce všechno. Ne kytaru. Ona si hlavně nechce vybírat, dělat rozhodnutí. Trošku to otáčíš směrem, o kterém nepíšu.
 EvaMarie 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(30.6.2021 8:44:40)
To že jedno dítě po 5 letech seklo s klavírem přece neznamená, že se to bude opakovat u sourozence. U nás situace opačná, klavír jede, kytara se válí v koutě a rozhodně z toho nelze udělat nějaký závěr, který bych vztáhla na nejmladší, která se teprve rozhoduje, zda vůbec s nějakým nástrojem začne.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:18:11)
Je jí 11 a chce samozřejmě hrát na všechno.
Jinak myslím, že o očkování více rozhodují rodiče a dál sem tohle téma zavádět nechci. díky
 Kaipa 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:21:58)
Jano, ty jsi pipina. Promiň.
 babi_ 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:35:49)
Dva nástroje dávaly děti bez problémů k dalším intenzivním zájmům (jazyky a sport), a to aniž bych obě označila za nějak třeskutě hudebně nadané, jeden z nástrojů klavír. Prostě je to bavilo, přetížné nebyly. Na klavír (klávesy) si obě zahrají s radostí i teď (jsou dospělí), flétnu již odložily, kytaru "k ohni" bere chlapec, ale naučil se nakonec sám, systematickou výuku kytary v ZUŠ moc nedával.

Klavír bude potřebovat, na ten ať jde. Jak píšeš, housle zůstanou, flétna pro radost a zpěv také. Kytara "k ohni" i jiná se dá naučit později nebo "mimochodem".
Zdůvodnění školním sborem bych nebrala - tam může zpívat, hrát na flétnu... stejně než by se v něm chytila s kytarou, nějaký čas by to trvalo.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:51:05)
babi ano, tohle je pragmatický pohled. Jak jsem psala, kytara je moje srdcovka. Z pragmatických důvodů jsem dcery nutila ke klavíru. Ani jedna z něj není nadšená, ale význam chápou. Pokud se dostane na ten gympl, bude mít klavír plus svůj nástroj po 2h týdně. Je lepší tam nejít jako nepopsaný list. Ono dnes v ZUŠ není nic "pro radost", bohužel. Možná ten sbor nebo celkově zpěv, s dobrým učitelem. I u toho gymplu se bojím, aby ji to neodradilo, ale ještě tam ani není, že. S tou kytarou je to ale tak, že technika a hraní na klasickou kytaru celkově je něco úplně jiného, než se učit akordy, a samozřejmě je to pak pro táborové hraní super základ, protože člověk má "nadstavbu". Vlastní zkušenost člověka, který na kytaru uměl, ale styděl se zpívat ~t~

Pevalo, vlastně by se opravdu učila noty hlavně na tu kytaru. Vlastně si říkám, že zkusit to můžeme, utéct také může vždycky.
 K_at 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 6:06:56)
Monam, já vůbec nechápu, proč někoho nutit k něčemu v oblasti umění. To přece musí bavit. Většinou. Je to jako někoho nutit učit se kreslit nebo zpívat nebo dělat balet, když mu to až tak nesedí. Mmch hodně moc záleží na učiteli, jaké skladby vybírá, jak k tomu přistupuje. Pokud má na ZUŠ typickou tvrdou ruskou učitelku, otráví jí to hned.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 9:02:40)
Kat myslím že řešíš něco, co já vůbec neřeším a píšeš o něčem, o čem já nepíšu
 Zizala Fialova 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:45:22)
Tak ať vezme v hudebce kytaru, a na ten klavír ji zaplaťte učitele zvlášť... jen tak pro radost. Upřímně, znám hodně dětí, kterým klavír v hudebce znechutili.. je to prostě v nějakém smyslu "nejprestižnější obor" a učitele chtějí mít z dětí fakt klavíristy. Přijde mi, že ty učitelé ostatních nástrojů to neberou tak "smrtelně vážně".
Anebo druhá možnost, kdyby ten klavír teď nedělala, a na tom hudebním gymnáziu byla na klavír jako začátečník, tak to by vadilo? Určitě by tam nebyla sama taková ne?
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 22:53:00)
To jsem psala, že klavír by nebyl pro radost, byl by pragmatický kvůli dalšímu studiu. Nemůžu ale říct, že ona bere klavír jako nějakou nouzovku. Jamile dostane novou písničku, běží s ní k houslím, flétně a ke klavíru a hraje a zkouší. Vadí jí, že neumí levou ruku. Chce umět (ale nechce cvičit:-)
 Barbar 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 9:25:19)
A chce tedy hrát na čtyři nástroje (housle, flétna, klavír,kytara) a k tomu ještě zpěv? A mám dojem, že dělá ještě nějaký sport? Po pravdě to mi přijde, že nebude stíhat relaxovat a připravovat se na přijímačky z matiky a češtiny...ale třeba ješ to mimořádně nadané dítě,které potřebuje takové množství podnětů a organizovaného času...
 Analfabeta 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(28.6.2021 23:01:31)
Nech ji dělat všechno. Já mám pedárnu, tam jsme měli nástroj povinný, většinou klavír. Klavír mi ale byl v životě totálně k prdu. Doma jsem to neměla, bylo to drahé. Než vezmu děti ve škole ke klavíru, bylo by minimálně vhodné, abych si to předem přehrála, že. Ve škole to nešlo, dopoledne se ve třídě učilo, odpoledne jsem zase já byla s dětmi. A večer vlastní dítě a vlastní domácnost. Trochu jsem foukala flétnu, samouk, tenkrát se to ani neučilo. Chtěla jsem kytaru nebo akordeon, ve škole se to neučilo, mimo školu byl problém v tom, že nikdo neučil písničky a mně nebavily etudy a věčné stupnice. Etudy a stupnice mi nakonec znechutily i to piáno. Písniček a lidovek jsem znala stovky, ale mohla jsem si je brnkat tak maximálně na střední škole a ve třídě, páč piáno je kráva těžká a nepřenosná. Jenže na druhou stranu je piáno základním nástrojem pro hudbu, korepetice, balet a další hudební obory. Nech ji proto dělat všechno, tím nic nezkazíš a časem se to utřepe, co jo a co ne.
 Alena 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 0:09:43)
Myslis prazsky hudebni gympl? Pokud ano, vyradila bych klavir. Jeho volba mi pripada pragmaticka asi jako volba fyziky (take se ji bude ucit na gymplu rada deti poprve a proc by ji zrovna ona nezvladla ?). Ucit se "predmet", ktery bude az "tam" na ukor "predmetu" ke zkouskam. mi nepripada takticke. Jestli se chce na gympl opravdu dostat, vybrala bych nastroj s kterym lze prijimacky skutecne udelat (a samozrejme dceru tesi) a na ten se soustredila. Druhy nechala jen tak obcas pro domaci radost. Zbyle vymenila za matiku a cestinu. :)
 AZAZ 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 9:01:11)
Ahoj,
souhlasím, pokud opravdu chce na hudební gymnázium, tak soustředit se na nástroj, se kterým má šanci PZ udělat, případně zpěv. Pár děti z okolí na hudební gymnázium chodí a přijímačky jsou dost náročné - všechny děti se připravovaly individuálně výrazně navíc, plus samozřejmě nezapomenout na M a ČJ.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 9:01:56)
Aleno, nástroj k přijímačkám máme. Ještě trochu váháme mezi zpěvem a tím nástrojem, protože učitelka zpěvu říká, že i v tom u ní vidí velký potenciál. Dítě je opravdu hodně muzikální, brnká na klavír, píská do té flétny, má různé bubínky, prostě hudbou žije, je to v ní. Klavír je díky poptávce a představám velké části učšitelů ZUŠ o soutěžní budoucnosti jejich žáků jako jediném smyslu studia klavíru prostě poněkud problematický. Nevím jak to berou na tom hudebním gymplu, ale klavír tam mají v relativně velkém rozsahu, takže jsem chtěla, aby dcera uměla alespoň základy.
 Barbar 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 9:22:09)
Kamarádčina dcera je na hudebním gymnáziu na oboru zpěv.Klavír má obligátní,studovala ho už na ZUŠ a má naopak problém s tím,že by se chtěla klavíru věnovat více do hloubky a není to možné. Obligátní klavír je jen o základech,paní učitelku má dobrou,ale ta se plně věnuje dětem na oboru klavír a ostatní to mají jen jako doplněk.Takže to asi nebude tak náročné...
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 9:59:26)
Barbar fakt? Ten klavír není nijak drsný? Ze zušky máme zkušenosti s klavírem spíše opačné. To by zcela měnilo situaci :-)
Jinak ano, je to tak jak píšeš. Dítě je sice nadaná, i školně i hudebně, ale není dříč a není ani geniální. Hudba jí baví. Flétnu nepočítám, na tu umí, potřebuje dodat základy. Na přijímačky zvažujeme zpěv nebo housle. Sport dělá 2x týdně, a bude ho dělat určitě dál, chci aby se hýbala. Byla bych ho i ochotna vyměnit za něco nezávodního nenáročného, ale dítě nechce. Vlastně kdybych dala na ni, neměla by ani čas chodit do školy, kolik by měla aktivit, takže korigovat to je třeba a ne naopak dát jen na ni a její přání. Spíše tápu v tom, jak moc korigovat, do kdy nechávat prostor. Protože až už na tom gymplu bude (pokud se dostane) bude mít vše jasně vytyčené a čas navíc téměř žádný. Mě strašně chybí v Zuškách něco jako vyhledávání nadání a jeho rozvoj, tam prostě přijdeš s šestiletým dítětem do PHV (můžeš i s pětiletým ale ono se tam nudí, protože rok jen poslouchá o notách, takže to jsme vynechali) a musíš vybrat nástroj. Žádné kolečko, aby si dítě třeba během roku vyzkoušelo nástroje, trochu je poznalo, učitelé si ho oťukali a pak se s rodiči dohodli, pro co by se hodilo nejvíce. Prostě je to bohužel tak, že v zušce musíš na všechno začít naplno a pokud budeš chtít změnit nástroj berou tě jako necílevědomého flinka, byť je ti sedm. Takhle jsme skončili u těch houslí, protože na klavír tak malé děti neberou, a na zpěv leda do sboru.
 babi_ 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 10:17:19)
Evidentně je každá ZUŠka jiná. V naší začali s klavírem obě děti v pěti, a PHV byla aktivní, i s pohybem.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 10:20:53)
babi, taky už to je pár let, ne? Učitelka klavíru starší dcery si dkysi stěžovala, že dříve měli dvouhodinovou týdenní dotaci a byl i čas s dětmi blbnout a experimentovat. Pak je to bavilo. teď je dětí velký přetlak, hodina týdně, jede se na výkon a učitelé rádi říkají, že na každé jedno místo čeká dvacet dalších.
 babi_ 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 10:29:07)
Jo to je pravda, je to přes 20 let, možná ten tlak na výkon nebyl takový. Jestli to ale měli jako dvouhodinovku, to si nejsem jistá. No to je jedno, u vás je to tak, jak to je.
 Marko + 2 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 10:30:56)
Monam, to asi jak v které ZUŠ. U nás mají děti v PHV první půlrok právě to kolečko, aby zjistily, na který nástroj by chtěly hrát. A to jestli pak na vybraný nástroj hrají nudné stupnice a etudy záleží hlavně na učiteli. Syn hraje na cello a od začátku mu učitelka vybírá zajímavé skladby, stupnice také hraje, ale přijde mi, že jen tak, aby se neřeklo, etudu jen občas k naučení nové techniky. Jinak hraje hlavně zajímavé skladby, třeba i filmové melodie a tak, novou skladbu vybírá s paní učitelkou, dá mu na výběr z několika možností, co by se mu líbilo, někdy přijde on sám s návrhem, co bych chtěl hrát. Soutěží se syn i ostatní děti od této paní učitelky zúčastňují a mají úspěchy.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 10:37:13)
Trochu si myslím, že největší teror probíhá u klavíru. Tohle moje dítě, o které píšu, se klavíru bojí. Už do ZUŠ chodila, asi před třemi roky. PO první hodině řekla, že už tam nechce, a na tom trvala. Učitelka nechtěla, abych na hodinách byla, a když jsem měsíc vyzvedávala uplakané dítě, ustoupila jsem a přestala tam chodit. Teď už je trochu jinde, ví že klavír je užitelný, hrát chce, ale zároveň se bojí.
 Alena 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 10:46:55)
monam, znam nekolik deti z hudebniho gymplu a opravdu bych sekundarni klavir neresila, je to doplnek (jak doklada i barbar). Je potreba se dobre pripravit na "prijimaci" nastroj, na hudebni teorii (delaji v ni pripravku), na statni prijimacky. Vem si ze u prijimacek muze potkat deti co hraji na housle pet let a v prijimackovem roce cvici hodinu denne, jak k tomu pridavat jeste klavir...Nechala bych si primo na gymplu/tamejsi ZUS zkonzultovat od prislusnych profesoru jak to vidi, to by mohlo pomoci k rozhodnuti, co vybrat.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 11:16:36)
Aleno, vím, že máš pravdu. Půjdu na to pragmaticky. Že děti cvičí jako divé vím, taky nějaké známe. Dcera sice měla během lockdownu nějaké soukromé hodiny, ale ten výpadek je znát. Chodila ale také zpívat do sboru a během lockdownu se sestrou chodili soukromě zpívat k učitelce, která učí zpěv právě na tom gymplu. Právě ta nás navedla na to, že by dcera měla šanci i co se týče zpěvu. Takže přemýšlíme, zda se nepřipravovat na přijímačkyx ze zpěvu, nauku budeme muset také hodně zintenzivnit, protože poslední rok a půl byl v tomto směru k ničemu, a samozřejmě státní přijímačky. To víme.
 Alena 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 11:26:05)
Tak to je dobre, pokud ti rekla ucitelka zpevu z gymplu, ze to k tomu je a dcera by zpev chtela, pripada mi to nejmene komplikovane reseni. Na housle by patrně musela drit vic. :) Ke zpevu si pak na gymplu muze vzit dalsi nastroj, treba ty housle. Ale v roce prijimacek bych opravdu neprihazovala dalsi nastroj, vzala bych akorat ten solovy zpev.Na kytaru, klavir, fletnu v ZUS bych pro tento rok zapomnela.
 kosatka2 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 8:54:17)
Souhlas s Alenou plus bych volila podle pedagogů, jsou to další lidi v životě dítěte, tak ať to nejsou kreténi.
 wer 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 10:03:02)
Nechala bych klavír, housle, flétnu, sólový zpěv.
Kytaru dožene, když bude chtít. A vlastně ať si to určí sama.
 Pole levandulové 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 11:17:09)
Povinný klavír je opravdu jenom povinný klavír, nečekají se tam od něj zázraky, nebála bych se toho. Klidně jí ty nástroje dej jak chce ona, pokud umí základ /teorii/, může jich dělat víc najednou a časem se rozhodne, který/které si nechá jako hlavní /moje děti mají 3 resp. 4 obory/. Já nejsem moc fanda těch skupinových výuk čehokoli, takže bych určitě dala individuální výuce přednost, naučí se toho víc a pojede podle svých schopností, nebude to ztráta času. Hudební gymnázium má i samotnou hudební školu, tam chodí dcera na klasickou kytaru a je tam spokojená /ale už mají letos po přijímačkách, což ale nemusí být nepřekonatelný problém/. Jen bych chtěla upozornit, že u té kytary se v ZUŠce primárně neučí to, co se hraje u táboráku, tak aby nebyla pak zklamaná. Pokud by jí šlo hlavně o doprovody, tak bych možná zvolila jiný typ výuky než ZUŠ.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 11:58:11)
Pole já vím, sama jsem na klasickou kytaru hrála. Vlastně bych si to představovala tak, aby měla základy. Uměla držet kytaru, uměla vybrnkávat, ruce ve správné poloze, uměla noty. Protože tohle se učí v DDM špatně. HOlky chvíli hrály na klavír v DDM a to bylo peklo, když jsem viděla, že učitelé neřeší jak drží ruce, při přehrávce když jsem viděla jak hrají kytaristé (kytara na boku, pomalu jim sjížděla po noze) tak jsem si řekla, že DDM nikdy.

Aleno ano, vlastně nás na ten zpěv navedla učitelka. že má hlas, rozsah, cit, že by to dohnala. Jak jsem psala, dcera není dříč, na nástroj necvičí hodiny a hodiny (ale na ty housle hraje dobře).
 Pole levandulové 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 12:21:28)
monam, to je právě problém těch zájmových kroužků v DDM - nikdy nevíš, kdo a jak to bude učit, je to takový zabíječ času místo systematické výuky. Neříkám, že v každé ZUŠce se učí perfektně, ale rozhodně tam dostane dítě lepší základy a pak se uvidí, kam se vyvine, navíc je dost nástrojů, kte kterým se propracují děti lépe až ve vyšším věku, aby ho mohly zvládnout /třeba hoboj/. Dala bych jí na to co chce ona plus ten zpěv, klavír dožene na té povinné úrovni kdykoli.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 14:41:09)
V ZUŠ se rozhodně neučí perfektně, zejména tam často absentuje ta motivační složka (pokud si za tím nepředstavíme hon na soutěže) ale rozhodně pracují metodicky, systematicky, je jasně dané co se musí kdy zvládnout, posloupnost.... V DDM teď hraje na klavír starší dcera, ale ta tam šla po pěti letech v ZUSče a chodí tam, aby si tak nějak udržela co umí a získala ke klavíru trochu vztah. CO teď umí nevím, ale říká, že tam chodí ráda. Jenže ona má ty základy.
 Saamajna 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 11:17:49)
To je drsny.
Mela by vpodstate dva nejtezsi nastroje: housle a klavir.
Plus fletnu a kytaru.
Plus zpev.
Jako vazne?

Na klavirni virtuozku uz je stara, bude mit klavir maximalne jako povinnej doplnek - melodickej nastroj.
Znam nekolik studentu muziky, co s klavirem kvuli tomu zacali ve 14-15.
Z ucitelu klaviru v Cechach mam pocit, ze to vetsinou moc zerou a chteji mit z zaku virtuozy..
😉
Ja bych ji nechala vybrat co ma rada ale s tim, ze musi pocitat s casovou narocnosti.
A samozrejme se nejrychleji a nejlip uci to, co ji bavi.
Takze JA bych ted pustila klavir.
Nebo tak maximalne lehce jako demonstraci k teorii.

Mmch moje starsi dite se na muziku zvysoka vykaslalo.
😔
Z fantasticky nadany holcicky, co hrala v 11 na violu, klarinet a klavir, ve 13 jezdila k vysokoskoskolskymu profesorovi na bezplatnou vyuku a tak... je pubertacka, co sahne na violu 1x tydne po dobu zkousky skolniho orchestru a jednou tydne jede (lehce pod natlakem) na vyuku k uzasnymu uciteli pop kytary, kde on s ni projde pisne, co ji zaujaly na youtubu. Tim to na tyden konci.

Ve skoro 14 naznala, ze chce studovat informatiku...
No jo, no.
 Barbar 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 15:06:44)
Přesně, no, možná jde dělat přijímačky na oba obory? Myslím, že ta dcera známé dělala na klavír i zpěv... Dostala se na zpěv.. Klavír bych neřešila, cvičila na housle a ten zpěv... Cermatové testy...
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 15:11:29)
Není nijak omezené, na kolik oborů budeš dělat přijímačky. Jak vidíš, dítě, které už na ZUŠ hraje na housle a chodí na sborový zpěv může být úplně klidně přijato na další tři obory (ne, úplně v klidu to nebylo, volali a ptali se. Ale protože u všech přijímaček dostala plný počet bodů vzít ji tak nějak museli a já slíbila dát do týdne vědět).
 Barbar 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 17:22:01)
Monan, myslím přijímačky na to gymnázium dělala ta holčina na 2 obory, dostala se na jeden... zpěv.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 21:34:01)
Barbar aha... to mě nenapadlo... pro nás vzhledem k okolnostem zajímavá informace, díky za ni :-)

Větře, taky to nechápu. Ten klavír je fakt za trest. Smyčce jsou taková hezká parta, ne že by ty učitelky byly nějak benevolentní, ale je znát, že jim na dětech záleží. I ten zpěv je takový pohodový. Samozřejmě, jak kde. Ale klavír je tragédie všude, většina dětí z toho má jen frustrace a divné pocity. Leckoho to odežene od hudby úplně.
 Vítr z hor 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 17:42:57)
Klavír bývá u středních škol obecně nejnacpanější a výsledky bývají částečně předjednané. Tedy formou nějaké konzultace typu "myslíte, že má šanci?". Naopak se na každé škole najde nějaký míň vytížený obor, který často sáhne právě po nepřijatém klavíristovi.
Co se tam jít prostě zeptat?
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 21:37:39)
Větře, já ji sice na ten gympl nechci hlásit na klavír ale i u jiných oborů samozřejmě tuším, že to bude podobné.
 monam 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 15:15:54)
Saamajno, u nás jde o to, zda bude studovat osmiletý hudební gympl. Tam bude mít minimálně svůj nástroj, povinný klavír, hodiny hudební teorie. Odborná maturita cca na úrovni konzervatoře. Všeobecná vzdělání na úrovni gymnázia. Je možné, že bude chtít zběhnout K IT, ale děti, co tam studují, si pak mohou vybrat jakoukoli vš, mají všeobecné vzdělání, chodívají odtamtud i na přírodovědu a údajně se občas najde někdo, kdo chce na medicínu.
 Vítr z hor 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(29.6.2021 17:39:20)
"Ředitel ŽUŠky říká, že by s ohledem na uplatnění nástroje a školní sbory vybral flétnu a kytaru, na klavír by se vykašlal (vím proč to říká, myslím, že míra demotivovanosti je u žáků studující klavír výrazně nejvyšší"

Vlastně by mě zajímalo, proč se nad tím ty ZUŠky nezamyslí, aby jim tolik žáků neutíkalo. Chápu, že v principu je jim to jedno, protože s přílivem nových žáků mají furt co dělat, ale přece jenom jakási stavovská čest by mohla rozblikat diodu...
 Zd a tři 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(30.6.2021 11:58:52)
Na ty nástroje, přinejmenším na housle a klavír, bude muset cvičit. Zejména pokud chce na hudební gymnazium. Aby pak na to měla taky čas...
 houslovýklíč 


Re: Dítě a více hudebních nástrojů 

(30.6.2021 14:50:11)
Hudební gymnázium je hodně náročná škola,z klasické výuky neodpustí nic,v hudebním oboru taky ne.Maturita na úrovni konzervatoře znamená v hlavním oboru-např.housle cvičit minimálně dvě hodiny denně,to nedá každý.Zpěv je méně náročný na čas,ale hlásí se násobně více dětí.Celkově je tahle škola výborná,ale trochu jako vrcholový sport, nedá se jen tak proplouvat,je to dřina(ale moc krásná).
Je to samozřejmě jen můj úhel pohledu-pro hud. gymnázium je třeba užší zaměření,,napřít síly jedním směrem. Jetli dítě baví více oborů,hledá se,zkouší,je to pro něj na ZUŠ výhodnější v tom, že si může laťku nastavit více samo-kolik energie jsem ochoten vložit.Jestli máte na ZUŠ štěstí na učitele se kterým si dítě sedne,tak se dají zvládnout
i velké věci.Držím palce na talentovky.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.