3.6.2019 9:57:20 Konzerva
Re: Vytýkací dopis
Mammons,
ve vytýkacím dopise, aby mohla následovat výpověď, musejí být napsané konkrétní výtky, jak už tu někdo psal ten příklad s tužkami.
Nicméně, pokud dostaneš výpověĎ, kterou budeš považovat za neplatnou, jejího zneplatnění se můžeš domoci jedině u soudu. Takže pokud nejsi v odborech (tam se zaměstnavatelé bojí, protože odbory poskytují svým členům zpravidla zastoupení u soudu), klidně to riskne a bude se spoléhat, že ho žalovat nebudeš.
Pokud dostaneš výpověď pro neuspokojivé pracovní výsledky, mohla abys mít nižší podporu.
Pokud dáš výpověĎ sama nebo uzavřeš dohodu "bez vážného důvodu" (např. péče o dítě), budeš mít nižší podporu.
Další zaměstnavatel se tě bude určitě ptát, kde jsi pracovala a proč jsi tam skončila. Takže doporučuji si nacvičit odpověď, která nebude lživá, ale současně si nebudeš na bývalého zaměstnavatele stěžovat.
Doporučuji:
a) jsi-li v odborech, jít se poradit tam
b) jít se poradit na úřad práce - zjistit si tam, co můžeš udělat pro to, abys neměla na úřadu práce problém s evidencí a podporou
c) začít si hledat novou práci; připravit si monolog nebo odpovědi na otázky při pohovoru - nacvičit si to s někým, kdo se v tom trochu vyzná a řekne ti, co při tom děláš nebo říkáš špatně.
d) najít si psychologa, protože buď máš smůlu na šéfy a kolektivy a to rozhodně na člověku zanechá následky a u tebe se už projevují, máš poraženeckou náladu, nebo máš nějaký sociální problém a pak rady psychologa potřebuješ taky
e) na základě toho, co ti řeknou na úřadu práce zkusit nějakou rekvalifikaci
Odpovědět