| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Deprese a úzkosti

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 23152  [Dalších 23112 >>]
K_at 121378
20.12.2023 15:09:23
Muška, já tohle nechápu. Proč zrovna ad vzbuzují tyto reakce. Hlavně že je ti lépe.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
20.12.2023 15:04:41
To je všechno asi hodně individuální, to se nedá říct nějak obecně.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
20.12.2023 15:03:30
Nechtěl, nebál, začal je brát, až když mu kamarád doktor barvitě vylíčil, co se mu stane, když je brát nebude. Potíže žádné neměl.
Monika 123907
20.12.2023 14:56:34
Inko, to si nemyslím, dost lidí bere raději léky než by něco se sebou dělalo.
A někdy (když už je stav vážnější), tak je asi dobré začít brát léky a zároveň se sebou něco dělat. V případě deprese pak určitě - co vím, tak lidé s depresí právě nemají ani energii něco měnit (pokud jde opravdu o depresi a ne jen nějakou "horší náladu" nebo projevy akutní stresové reakce třeba po rozchodu s partnerem ztrátě zaměstnání apod.)
vertigo 92133
20.12.2023 14:50:37
Ty asi s AD moc zkušeností nemáš, co? ~;) Rozhodně by měly být v ideální případě kombinovány s psychoterapií, aby to celé mělo efekt, ale určitě bych je nezatracovala. Sama je beru už 5 let na úzkostnou poruchu a tehdy mě to jejich nasazení fakt pomohlo. Zatím je ani neplánuju vysazovat, protože mám strach, že by se mi úzkosti mohly vrátit. Vedlejší účinky nemám žádné (pominu-li lehký propad při jejich nasazení řešitelný benzodiazepiny) a rozhodně nejsem "pod lehkou narkózou", funguju naprosto normálně. Skoro nikdo o tom, že beru AD, neví a myslím, že dost lidí v mém okolí by ta informace i překvapila.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
20.12.2023 14:49:04
fakt manžel nechtěl ty léky brát? nebál se, že to s ním "šlehne", když je brát nebude?
jasně, že člověk začne pracovat na tom, aby svůj stav zlepšil, ale některé věci prostě bez těch léků neupraví natolik, abys nebylo riziko kritického stavu...
možná to bude i o tom, jestli ty léky doporučí doktor na preventivce, kdy člověku pocitově nic není... můj muž na ten vysoký tlak opravdu trpěl, doslova, užil si záchvaty bušení srdce, hlavy a podobně - zcela naplno pocítil, co ho bude provázet, když ty prášky brát nebude...
muska22 79852
20.12.2023 14:45:49
Moje osobní zkušenost. Sice už je to pár let zpátky. Když jsem začala trpět ůzkostí, stísněností, strachem, nevěděla jsem co se to děje, a proč. U nás bylo vše v pořádku, žádné problémy, tak mi to nedávalo smysl. Zkrátím to. Ůzkosti se prohlubovaly, strach byl silnější.Pořád jsem čekala že to přejde. Až jednoho dne, po půl roce tohoto stavu jsem doma zkolabovala, musela jsem manželovi všechno říci, do té doby jsem to ůspěšně před ním skrývala.Samozřejmě,skončila jsem u psychiatra. Nasadil AD. Taky mi prášky ležely na skříňce, nechtěla jsem ten,, bordel,, brát. Jenže stav se nelepšil, šla jsme na kontrolu k psychiatr. přiznala že to nechci brát. Až když pohrozil, že s takovou skončím v léčebně jsem je začala poctivě jíst. Trvalo to asi 4 týdny, než jsem začala pociťovat zlepšení, a vrátila se do normálního života se vším všudy.Je na Vás jak se cítíte. Mě prášky pomohly.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
20.12.2023 14:35:30
No, že jo. Málokdo řekne fajn, tak mi ty léky na tlak, cukr, cholesterol napište. Každý dělá co se dá, aby je brát nemusel. A s těmi antidepresivy to bude asi obdobně.
Monika 123907
20.12.2023 14:24:14
Tak třeba pro zlepšení počínající cukrovky, zvýšeného cholesterolu a asi i tlaku toho můžeš udělat dost, pokud se vyhecuješ - manžel, když současně zjistil, že má "sto kilo" a hraniční hodnoty cukru a cholesterolu v krvi, tak zvýšil výrazně fyzickou zátěž (začal jezdit do práce na kole), přestal jíst sladké a velice výrazně omezil alkohol a za rok měl o 10 kg míň a hodnoty všeho O.K. Takže jestli zakladatelka ví o něčem konkrétním, co by jí mohlo s její psychikou pomoct (třeba taky víc pohybu, poslat do pytle nějakou toxickou osobu, změnit práci, chodit včas spát apod) a cítí se být schopná to udělat, tak ať dělá, ale hned teď (ne jakože "až se to bude hodit") nebo ať teď začne brát antidepresiva a začne se změnami, až jí bude líp ...
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
20.12.2023 14:11:41
Dost lidí to řeší a brání se brát léky na tlak a třeba cukr, právě protože je to na furt a mají růžný vedlejší účinky. Manžel se dlouho vzpouzel lékům na tlak. Co znám z okolí, každý se snaží to nějak vylepšit bez prášků. Je to menší strašák než antidepresiva, ale většina lidí taky smlouvá a snaží se to řešit "po dobrým"
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 23152  [Dalších 23112 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.