| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rehabilitace

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 220] Názory 221230 z 1313  [Dalších 1083 >>]
magrata1 95172
13.10.2017 12:09:31
Dcera má skoliózu a zešikmení pánve, měla rehabilitace a bude mít další. Cvičit se jí doma nechce, je horor ji nahnat. Ale je fakt, že fyzioterapeutka nám navalila tolik cviků, že je nemožné si je pamatovat (při každé rehabilitaci 10 cviků, celkem přes 40 bez pomůcek a 20 na balóně). Takže k tomu domácímu nahánění hledám další aktivity.
Vzpomněla jsem si, že jsem v dětství byla se ségrou na rehabilitačním táboře. Byl to normální pionýrák, na kterém jsme 2x denně měli hodinu rehabilitačního cvičení. Zkoušela jsem něco vygooglit, ale vyjíždí mi pořád jen rehabilitace Tábor. Nevíte, jestli takové tábory ještě existují? Máte zkušenosti? Kontakt nebo odkaz na pořadatele?
Díky za rady a podněty
magrata1 95172
9.10.2017 13:29:02
Mně kdysi vrazil do dřicha prsty ortoped zcela bez varování vestoje. Testoval břišní svalstvo.
Arka 27734
9.10.2017 12:46:41
Ahoj,
zvědavý dotaz na rehabilitační pracovnice a lidi se zkušenostmi s léčbou zad. Syna bolí záda, hodně, přes měsíc. V rámci jiných rehabilitací mu doktor nějakým způsobem promačkával břicho, až klukovi nohy bolestí vyletěly nahoru a vyrazily slzy a to vydrží dost (pro mě to bylo snad horší než pro něj). Věřím tomu, že to k něčemu je, ale tušíte někdo k čemu? Na to, jak ta záda vyléčit, se neptám, neví doktoři, neví rehabilitační pracovníci, tak asi po internetu těžko ~d~
Girili 117849
28.9.2017 0:39:36
Ano, presne tak. O tech smlouvach s pojistovnami jsem take chtela napsat, taktez o tom, ze vetsina tech soukromych ma take smlouvy s pojistovnami a presto si pacient doplaci. Ale shrnula jsi to perfektne a driv. :-)
Mariana +2 135342
27.9.2017 14:49:28
jo a Girili má pravdu,
rehabilitacnich pracovnice = fyzioterapeut - jde o "nový" název (v úvozovkch proto že už je to nové tak minimálně něco přes jedno desetiletí)
ale profese je to pořád tatáž, jen se za tu dobu změnily požadavky na vzdělání, dnes již je to VŠ, a i ti starší si museli dodělat atestaci. Může být rozdíl v tom - ohledně úrovně vzdělání, zda je to fyzioterapeut který může pracovat bez dohledu, nebo jen s dohledem (ovšem opět fyzioterapeuta).

Rhb lékař je něco jiného, jiná profese, jiná činnost, jiné vzdělání, jiná atestace.
Samozřejmě není vyloučeno že se může prolínat v jednom člověku pokud má obě atestace. Ale ty kombinace jsou i jiné, třeba na rhb lékaře mívají atestaci někteří ortopedi apod.
Nebo že rhb lékař má zaměstnance fyzioterapeuta a tudíž na jednom místě poskytnou "obě činnosti.
Mariana +2 135342
27.9.2017 14:31:11
jo a souhlasím s Girili, péče na pojišťovnu neznamená špatná péče, je to prostě stejně jako v jiných profesích fyzioterepeut může být dobrý nebo špatný.

Souhlasím však že úroveň těch nemocničních je (obvykle) spíš mizerná, ale pravidlo to rozhodně být nemusí, v našem městě to tak ale třeba je.

To zda soukromý dělá na pojišťovnu nebo ne je jen forma klientely. Nejobvyklejší je v tomto oboru kombinace obojího - pojišťovny a část péče přímo hrazená klienty. To je vlastně i nutnost, jelikož spousta procedur, někdy i bohužel těch nejúčinnějších, není prostě ze pojištění hrazena. Typicky je to třeba laser nebo ty masáže.

Ovšem dalším možným důvodem proč soukromý fyzioterapeut nedělá na pojišťovny je velmi prostý fakt že je nesmírně obtížné ty smlouvy získat, ta bariéra vstupu je obrovská. Pro nové, mladé, je prakticky jediná možnost odkoupení existující praxe někoho kdo končí (tj jde do důchodu), pojišťovna nikomu nové úvazky nenasmlouvá. Že by někdo ty smlouvy nechtěl cíleně, to si fakt dovedu představit snad jen v tý Praze, kde ta možnost uživit se jen platící klientelou snad je solidní.
Mariana +2 135342
27.9.2017 14:19:05
soukromí fyzioterapeuti alespoň u nás pracují všichni (i) na pojišťovnu, bez toho by se prostě tady neuživili, ale třeba v Praze to může být jiné.

jasně že zdravotníci a fyzioterapeuti pracují na základě vlastního úsudku, ale prostě na pojišťovnu tu péči musí mít předepsanou na předpise od lékaře, taková jsou pravidla.
Byť naprosto souhlasím s tím že tomu problému fyzioterapeut rozumí mnohdy mnohem lépe než ten lékař, jelikož je to prostě jeho denní "chleba" a obvykle mají mnohaletou zkušenost.

zakladatelka se evidentně ptá na péči předepsanou a na pojišťovnu, a ta prostě musí být fyzioterapeutovi předepsaná lékařem
Girili 117849
27.9.2017 12:14:35
Saozrejme si muzes selskym rozumem prebrat, jestli kdyz budes dobry fyzioterapeut, lide se k tobe potahnou, jestli se ti vyplati byt ve statnim za tabulkovy plat nebo pujdes do soukroma... Ale zaroven to automaticky neplati, ze rehabilitace na pojistovnu rovna se automaticky spatna rehabilitace. Velka cast me rodiny pracuje ve vyhlasene lecebne, ktera se zameruje predevsim na fyzioterapii (s pridruzenymi procedurami - vodolecba, elektrolecba, magnetoterapie, ergoterapie, hipoterapie a dalsi...) Lecba je vetsinou na pojistovnu. Prala bych ti, aby sis mohla vyzkouset, jak to muze fungovat.
Girili 117849
27.9.2017 12:10:02
Jsi jak kafemlynek. Pochazim z rodiny ortopedu, rehabilitacnich lekaru, rehabilitacnich pracovnic (=fyzioteraputek), tak proste VIM, ze rehabilitacni pracovnik = fyzioterapeut. Jediny rozdil je ten, ze rehabilitacni pracovnik se pouzivalo spise drive, ted se tatez profese oznacuje spise jako fyzioterapeut. Samozrejme se casem meni i pristup a nutne vzdelani. Dnes maji fyzioterapeuti VŠ. V soucasne dobe je znatelny komplexnejsi pristup, odklon od tvrdych manipulacnich technik k mekkym technikam, pacient se snazi vest k vlastnimu aktivnejsimu pristupu ap. Je mozne, ze ve statnich ordinacich pretrvava konzervativnejsi starsi pristup a na soukromem pracovisti jsou vstricnejsi. Nebo proste jen horsi a lepsi. Fakt ale je ten, ze je to jedna a tataz profese, delana ruznymi zpusoby.
Bouřka 7675
27.9.2017 11:12:08
Soukromí fyzioterapeuti, co jsem poznala, vždy pracovali na základě vlastního úsudku, komplexně a ne teda na pojišťovnu. To co bylo na pojišťovnu nebo v nemocnici, to byla vždy nemilá zkušenost. Nejmarkantnější to bylo při péči o dědu, nemocniční fyzioterapeuti děs běs, minimální péče, neukázali ani jak se má posazovat ~q~. Raději jsme zaplatili soukromou fyzioterapeutku, která tam za ním chodila, a nastal výrazný posun. Bez ní by se asi už nikdy nepostavil. Nebylo to sice na extra dlouho, ale alespoň nezemřel jako ležák.
[<<Předchozích 220] Názory 221230 z 1313  [Dalších 1083 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.