| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rehabilitace

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 1313  [Dalších 1243 >>]
Girili 117849
25.7.2020 22:04:51
kruci není to tak. Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník je jen novější a starší název jedné a té samé profese. Fyzioterapeutický přístup ale paraleně se změnou názvu prodělal dlouhodobější přerod ke komplexnějšímu a aktivnějšímu přístupu, upouštění od tvrdých manipulativních technik ap. Proto se to může jevit, že rehabilitace a fyzioterapie jsou dva různé obory.

Přístup různých pracovišť se ale může lišit. Pokud např. docházíš na rehabilitaci do větších zdravotnických zařízení - léčebny, lázně... je zde zpravidla větší provázanost s doporučeními lékaře. Je to pochopitelné a vychází to z povahy zařízení, kde se třeba komplexně rehabilitují těžké poúrazové stavy, např, při zraněních páteře ap.
Když půjdeš na rehabilitaci do menší fyzioterapeutické praxe s nějakým chronickým civilizačním problémem plynoucím z jednostraného zatěžování těla při stereotypní práci, bude stačit poukaz od lékaře a fyzioterapeut už si tě proklepne sám a cvičení ti také určí sám. Stále je to ale stejná profese a na pojišťovnu může být obojí. V obojím také můžeš být jako samoplátce, pokud ti lékař rehabilitace nepředepíše nebo pracoviště nemá s tvojí pojišťovnou smlouvu.
Girili 117849
25.7.2020 21:45:48
Kdepak. Fyzioterapie se dnes používá pro to, čemu se dříve říkalo rehabilitace a zahrnuje to obojí tebou zmiňované.
To, že se dnes více přechází od pasivních manuálních technik k instruktáži aktivního domácího cvičení je celkový posun v přístupu jednoho a téhož oboru, ne dva různé obory.
NovákováM 120401
25.7.2020 2:24:29
taky souhlasím.

Nejde jen o poctivost.. někdo umí, někdo až tak ne.
Ono je to velmi o anatomii, opravdu znalostech, i naší spolupráci. Mně dovede přes reflexní plosky nohou jeden terapeut odblokovat krk....
p.s. já se snažím sama, cvičím atd. a přesto tuhle pomoc potřebuji.
Manželovi jedna fyzioterapeutka odblokovala rameno za cca 5 minut... nemohl s ním hýbat skoro půl roku. Manžel dneska vypráví, jak na něho nastoupila.. "co vás trápí?" "tohle? hmmm".. zmáčkla mu nějaký bod kdesi.. a od té doby pohoda.
NovákováM 120401
25.7.2020 2:19:58
ano je to standard.. a ne, nepomohla.

20 minut je málo.
MMCH.. my trávívali dovolené v lázních. Prostě jsme si zaplatili pobyt a procedury na 14 dní. Masáží tam bývalo dost, ale opravdových fyzioterapeutů pomálu (ač se to za fyzioterapii vydávalo)

myslím, že kdo to umí, pracuje v soukromých zařízeních nebo po vlastní ose.. prostě jiné peníze. Také jsou to znalosti a poměrně velká dřina.

Samozřejmě, ne všichni se ženeme za zlatým teletem... takže připouštím, že i tam se najdou skvělí odborníci. Ale 20 minut je málo už z podstaty.
..maya.. 86852
24.7.2020 20:49:38
Začínám rehabilitovat v srpnu a mám předepsaných 10lekci po hodině s fyzioterapeutem...
Lída+2 28136
24.7.2020 19:31:07
Synovi velmi. Dokonce zjistila paní i přesné místo odkud kam ma kratší nohu o pár milimetrů. Ortopedie to nenašla.~8~

U nás jsou dvě pracoviště a obě super.
Pam-pela 97353
24.7.2020 17:16:39
Ja bych, Alraune, doporucit chtela....prosim. Za nekym, kdo umi, rada dojedu
Pam-pela 97353
24.7.2020 17:15:42
Ja takoveho nenasla, co by opravdu komplexne cilene pomohl. Pak jsem se leccos naucila sama, abych mohla pomoct treba v sirsi rodine a sobe. Ted jsem na kurzu chiropraxe, vim, ze nakonec pouziju jen par postupu a technik, do neceho se urcite poustet nebudu. Pan je asi to nejlepsi, s cim jsem se dosud setkala, jemny, citi pod rukama a vi. Ono je potreba i u fyzio, aby brali v potaz komplexnost osetreni a individualitu, typ tela atd....a tohle je vzacne. Rada si prectu nejaka doporuceni a jmena, kdo date....
Pritom konkretne tady staci drobna vec, aby se cloveku lip dychalo, travili, prestaly bolesti, lip chodilo...treba postaveni kycli a panve ma v neporadku vic nez pulka lidi.... skoda, te takivyhle lidi, co fakt umi, aspon par hodin nedostanou prostor na prednasce na medicine, aby bylo videt, jak neinvazivne je mozne NEKDY vyresit celkem jednoduse stav, ktery se chce resit treba operaci....nebo krute dlouhodobe bolesti. Jen kvuli tomu povedomi. Jenze pak jsou silovi “ odbornici”, co mohou i ublizit....ja se setkala jen s tim, ze mi nepomohli. Pohladit zada a osmrdlat, to si muzu rict doma.
Alraune 129596
24.7.2020 14:51:53
Dvacet minut s fyzioterapeutkou + elektro mi stačilo. Platila jsem za to asi dvě stovky a výsledek je markantní. Pražákům případně můžu doporučit.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 1313  [Dalších 1243 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.